Královna Alžběta: Zlatý věk (2007) odpad!

Co to mělo být, proboha?? Říkal jsem si, když jsem k tomu sedal, že v nejhorším případě to bude kýč. Bylo to mnohem horší než kýč. A navíc nám sir Walter Raleigh pěkně dovezl z nového světa nové jídlo, brambory! Když si autoři nedokáží ověřit ani tohle, tak jak jim věřit, ten ostatní bláááááááábol!!

Kdyby byly ryby (2014) (TV film)

Pro ty, kteří dávají jednu hvězdu a méně mám tento vzkaz : - - - Jak praví pravidlo Hanse Christiana Andersena: Pohádka NEMUSÍ být primárně pro děti, natož pro malé děti - - - Pohádka MŮŽE být snůškou více či méně povedených gagů (poučka Mr Beana) - - - Pohádka snese i určitou míru lascivnosti a "hrubého" humoru (pravidlo Zeman-SouthPark). - - - Bohužel došlo u většiny diváků k nebývalému naplnění Cimrmanovy flustrační kompozice, na Hod Boží to asi chtělo něco z tradičního kadlubu, tato travestie by zcela určitě získala na silvestra od 19,00 na ČT 1 mnohem více bodů...

Osmy (2014) (TV film)

Děravý a krkolomný scénář, ostatně jako vždy od Epsteina, ten chlapec má na mne nějak smůlu. Prostě ho nezkousnu... Zbytek dobrý, až výborný. Takže celkově průměr.

Příběh kmotra (2013)

zoufalá slabota: nudné, polopatistické (podávané lopatou) a především příšerně "ambiciózní". A těch logických a dobových chyb!

Gambit (2012)

Někdo to pokazil, Firth s Rickmanem to nebyli, Cameron taky ušla, scénář Coenů se taky povedl, takže kdo nám ještě zbývá...?

Probuď se, špione (1982)

Alo jo, syrové a snad realistické to občas bylo, ale jaký byl motiv??????????????????

Sarajevo 1914 (2014) (TV film)

Pitomost, navíc pitomně natočená a se spoustou historických "nepřesností", přesněji kravin. Jedna hvězdička za nepříliš skrývaný anitsemitismus záporných postav.

37 dní od atentátu k válce (2014) (seriál)

Zklamání a veliké - anonce v ČT byla tak vábivá! Jenže... A) Není dokument, ani polohraný, šmírácky inscenováno - bez nápadu. B) Celé je to nahlíženo pouze britským prismatem - události ve Vídni, Petrohradu jsou ukázány jen totálně zkratkovitě, Ze Srbska nevidíme ani vteřinu, z Francie jen franc. velvyslance v Londýně, pouze dění kolem císaře Viléma a Moltkeho se do filmu dostalu - snad proto, aby britští "filozofové na trůně" měli alespoň nějakého protihráče... C) O objektivitě ukázaného mám veliké pochyby, protože sarajevský atentát (jediná událost z tohoto seriálu, kterou mám pod kontrolou) byl ukázán s chybami a očividnými lapsy. A proč bych měl věřit zbývajícím 179 minutám, když u té (pro mne) známé minuty nasekali tvůrci tolik chyb! Dosud jsem byl zvyklý, že podobně zmršené dokumenty "umí" natočit pouze Francouzi, ale po této akci má BBC u mne velký černý puntík!!

Rozhovory s mým zahradníkem (2007)

Perfektní film z obyčejného (nikoliv "obyčejného") života dvou stárnoucích pánů. Podpořeno výborným dabingem (Vetchý+Táborský) - hvězdička navíc! . Mám rád filmy o chlapském přátelství, a tady to bylo ještě umocněno určitou (virtuální) nerovností obou mužů. Jean Beker zvládl i finále na jedničku - včetně dovětku z výstavy.