Jindřich IV. Navarrský (2010)

Nečekaně dobré. Pokud máte interest v kvalitně zpracované historické látce s určitou dávkou postmoderny, a nejste líní přemýšlet, tak jste u tohoto filmu na dobré adrese. Navíc několik bonbónků: Louvre jako barabizna (což v té době opravdu byla!); vyvrcholení bartolomějské noci u krále Karla v ložnici; bitva se Španěly nahlížena ze stanu. A především navazující detaily na krvavé louže: Při bartolomějské noci a při posledním záběru.

Realita (2014)

Nejzábavnější filmový guláš všech dob, navíc servírovaný na několikrát zatočené Möbiově pásce. Pan režisér/scénárista/kameraman/atd. je sice šílený, ale zatím to má pod kontrolou.

Žrouti (2016) (seriál)

Nutné hodnotit až po pointě!

Rivalové (2013)

dohromady lepší průměr: Oba hlavní herci skvělí, technicky a dobově nadprůměrné, jenom tomu chyběla ta lidská šťáva - občas - scénář asi chtělo více vymazlit. Ale hlavně: do hlav jsme se Nikkimu i Jamesi moc nepodívali.

Šachový turnaj (2015)

Stokrát provařené schéma, tentokrát jako "mučivé dilema" mladého a (jak jinak) zpovykovaného šachového génia. Vyjmenovavát šachové blbostě (jak v ukazovaných partiích, tak při turnaji, tak i v terminologii - slovanské nelze čelit pomocí Marshallova útoku) by bylo velmi dlouhé. Film není složitý jak si mohou myslet někteří důvěřivci, je jen po všech stránkách pitomý. Jediné plus je klaustrofobická atmosféra, která je v záverečné scéně hezky převrácena pomocí záběru z dronu. Zkuste mi ale věřit, šachisté takový jako ta banda v tomto filmu nejsou, ani ti špičkoví, ani ti amatérští. To si to jen přestavují kinematografičtí neumětelové.

Tah pěšcem (2014)

Zoufalá slabota, plno chyb, na sebe vršená nejhorší scénaristická klišé. Bohužel hlavní čtveřice herců se snažili naprosto zbytečně. Bobby i Boris si zasloužili, aby jejich "interakce" byla natočena mnohem lépe, tedy alespoň průměrně.

Dítě číslo 44 (2015)

Už kniha je podezřele slabá, na to, jaký to prý byla úžasná kombinace bestselleru a literárního skvostu - avšak v knize nejsou skoro žádné WTF bugy - pouze zápletka nefunguje a napští je umělé, jako popraskaný bakelit . Film je kravin plný - koroner v SSSR? Proč ne, když si to scénárista a stádo odporných poradců myslí... Oslovovování "pane" místo jediného soudruhu? Nádraží jako vlečka uprostřed továrny? Takové služební poměry v MGB by si nevymysleli ani naprosto zfetovaní Monty Python. - - - Celý film působí jako osmidílná série typu True Detective, kterou musel nesvéprávný střihač sesekat za dopoledne do dvou hodin, zatímco režisér se v té době hádal s produkcí o honorář. Jediné plus filmu je fakt, že se to točilo u nás, a tak z toho byla spousta penízků do státního rizpočtu a dostatek práce pro šikovné české ručičky.

Humr (2015)

Je to sqělá zábava pročítat komentáře všech těch chytrolínů tady, kteří buď nepochopili z tohoto filmu nic, nebo pochopili všechno, nebo pochopili jen něco. Tento film není ani romantická, ani komedie, ani sci-fi. Je to pečlivě vyvážená kombinace mírně ujetého humoru, surrealistických "pocitovek", pečlivě skrývaných důležitých informací a reálného násilí. Takto by možná nyní své nejlepší filmy "lepil" Buñuel. Bohužel panu režisérovi se nedaří udržet tempo a nadhled po celou dobu filmu. Ale věřím, že se v tomto polepší a jeho filmy za takových 30 let budou nepřekonatelné, Buñuelovi také trvalo několik desítek let než vyzrál... Lesní část je degradována pouze na čekání na pointu. Ta se dostaví v posledních sekundách a film zachrání, ale na pátou hvězdu Colin, Rachel, Ben a lesní velbloud u mne nedosáhli.

Evropa, Evropa (1990)

Paní Holland ve vrcholné formě a navíc s nečekaným humorným podhledem. Mj. jeden z nejlepších důkazů, že neexistuje Bůh

Ave, Caesar! (2016)

Za mne velká spokojenost: Jeden den (přesněji 27 hodin) ze života producenta, bez kterého by se Holyvůd propadl do pekla. Plno dobrých vtipů, děj odsejpal a každá hvězda v něm měla své přesně vymezené místo - včetně málem uškrcené Frances :-) Pokud někdo v komentáři mluví o nudě, spánku, nedostatku napínavosti, nedostatku přesahu ap. tak je to jeho problém. Byl na filmu, který nebyl natočen pro něj. Bude si muset počkat na nového "Borata"; tam se nudit nebude... - trailer, který jsem musel před Coeny přetrpět, byl opravdu něco nestvůrného...