Přenašeči (2009)

No, zprvu to vypadalo jako klasická vykrádačka zombie filmů. Jenže režisrovi se naštěstí povedlo vyhnout tomu ohranému tématu. Jenže sotva vyskočil z jedn kaluže, hned spadl do druhé a to tak otřesným způsobem, že ani kapka s kaluže nevystříkla. Čekal jsem teda lepší podívanou, protože chřipková pandemie je takov téma, se kterým si můžete vážně pořádně vyhrát. Za skvělé prostředí přihazuju * navíc. Atmosféra by se dala opravdu krájet, ale naneštěstí by vám stačil kus čehokoliv, kus něčeho, co ani nemusí být ostré a herecký výkony upadají z přibývajícím časem. V bratrech Pastorových něco je, ale ještě to ze sebe nedokázali vypustit.

Jennifer's Body - Bacha, kouše! (2009)

V poslední době se mi do rukou dostává velké množství hororů, které jsou pořád stejné, čili ničím nezajímavé. Tento není výjimkou. Jedinou výjimkou je sexy Megan Fox, která ví, jak chlapa (dokonce i dívku rozpálit). To jí nedělá žádný problém. Větší problém jí dělá zahrát nějakou scénu, ve které by se nemusela spoléhat na své svůdné tělo (vážně cool). Amanda Seyfried má smůli, že hraje népříliš cool holku, ale spíš protivu....Film se sice ubírá klasickým béčkovým dějem a zápletkou, ale je perfektně okořeněn o drastické scény a hlavně trochu detailnější konec. Přihazuju * za Megan

Extrakt (2009) odpad!

Naprosto bez nápadu. Naprosto bez srdce. Affleck kdyby tam radši nebyl. Jen potápí ještě hlouběji tuto již potopenou lod, která však nevezla žádný náklad. Pasažéry ani nezachrání záchranné čluny, natož Mila Kunis, která je tam pouze na ozdobu. Prostě zůstane položená na dně už navěky a doufám, že už se nikdo nebude pokoušet o její vyzvednutí, popřípadě napodobení.

Staří a neklidní (2009)

Freeman není tak špatný, pointa je také poměrně povedená, jen jedna věc mi vážně vadí. Všude kde je Freeman, tam musí být nějaká ta vykrádačka, jinak by si v něm Freeman ani neuprdl. On v tom prostě žije. Jde mu to docela od ruky, jenže už je toho vážně příliš. Ale abych se vrátil zpět k filmu, sranda občas je, sice trochu laciná a děsně céčková, ale člověk se zasměje a je štastný, že mu ten čas tak nějak uteče.Peter Hewitt zase natočil něco, co je přesně v jeho osnovách.

Dům ďábla (2009)

Vždycky říkávám, že strašidelných domů už bylo hodně, ale v tomto snímku se zaručeně vyplatí počkat až do uplnho konce, protože konec se vám doslova rozplyne na jazyku a to je přesně to, co potřebuju. Jenže je škoda, že tyhle "solo hry" nejsou tolik záživné, jelikož hlavního hrdinu poznáte během prvních pár minut a poté už se o něm nemůžete dozvědět nic nového a to vás sakra mrzí. Jenže od Westa nelze čekat zázraky.

Dospělost (2008)

Noel se toho opět ujal perfektně. Od herectví až po režii. Je to zkrátka stravitelné pokračování, nicméně částečně zbytečné, jelikož dětské časy už jsou dávno pryč a s nimi zmizely i všechny emoce a vypětové momenty. Pár jich zůstalo, ale je jich sakra málo. Tolik jsem těšil na dvojku, jenže ta už jde v lehkých šlépějích klasických béčkových filmů a zkrátka není nic, aby si divák přál ještě o pár minut víc. Herecké výkony jsou sakra skvělé, ale prostě mi tam něco trochu chybělo, avšak velmi příjemná podívaná.

Krev mojí krve (2009)

Reno je frajer, ale francouzskou kinematografii jsem asi přechválil. Toto prostě nebylo nic, jen pokus o silné herectví, který se však rozplyne jak pára ve vzduchu. Škoda, film ten potenciál jistě má, ale musí vědět, co chtít a hlavně jak to chtít. Pokusů tu bylo už příliš. Chci výsledky.

Informátoři (2008)

Naprostý výstřel do tmy. Nevím, co tím básník chtěl říct. Něco tak nudného a nezáživného tu dlouho nebylo. Čekal jsem, že Bob Thornton to alespon rozjede na urovni a odstartuje pěknou podívanou. Jenže on je filmu platný jako sánky v létě, prostě nemá čím zaujmout. Taky si asi nejspíš někdo myslel, že si šu*áním vylepší reputaci. Asi těžko. Tímhle směrem cesta určitě nevede.

Pobuda (2005)

Ano, Gérard, Francie a komedie, to je jedno velké schéma, který se k sobě hodí jako volant k autu. Francouzské komedie prostě vědí, jak člověka pobavit a rozesmát. To se stává opravdu málo, aby každým druhým slovem se člověk alespon zachichtnul. V této komedii vás to rozhodně čeká, protože to je vážně božské dílo. Děj uplně vypusťte, ten tu nemá co dělat, ale ten scénář je skvělý a Gérard ještě lepší. Ten to zese sype jako obilí do sýpky. Jen je škoda, že ta "akce" ke konci lehce upadne a už se nedostane zpět. I tak jedna z těch lepších !francouzských! komedií.

Disco (2008)

Nic závratného, ani nic odpadového. Zkrátka klidná "komedie", ve které ale bohužel dojde humor dřív, než nějaký začne. Franck se snaží vytáhnou flusanec až z paty, vždy se mu ale někde okolo hrudníku zastaví a dál ani ťuk. Občas (skoro nikdy) jen slabá slina ukápne, ale protože jablko nepadá daleko od stromu, vždy se najde nějaký blbec, který se na to jen podívá a pokývne hlavou. Film potenciál má, ale měli by herci vložit trochu své vlastní štávy a né jen to, co jim pan scénarista naservíruje.