12 opic (1995)

Willis rozhodně ve svých lepších letech, za to Pitt byl teprve na začátku své kariéry. Zde ale ukázal svůj um a smysl pro film Ovšem film je natočen tak geniálně, že ani sami tvůrci nemůžou vysvětlit všechny záhady a v tom je film geniální a unikátní. Jenže unikátností to končí, konec který se dá již v průběhu nepatrně vypozorovat jen děj zbytečně natahuje, avšak nikdy neudeří do prázdn a tím člověka udržuuje ve varu na každém kroku. Navíc krásná Madeleine Stoweová víc vláká diváka do děje spolu s perfektní kamerou.

Posedlá (2009)

Celkem slušný rozjezd se zajímavou zápletkou a poměrně dobrým scénářem. Jenže ke konci obrátky upadají a film se stává docela protivným až vlezlým. Prostě to začně člověka docela nudit, jediné však, co ho ještě docela udržuje v tempu je nejistý závěr, který může dopadnout jakkoliv. Ale až moc jsem to přechválil. Tak trapný a béčkový konec mohl vymyslet jen Steve Shill a to se dost divím, protože toto je pan režisér. Měl by ale spíše zůstat u seriálové režie, ta mu přece něco říká.

Úsvit mrtvých (2004)

Přesně takhle by měl vypadat zombie film. Resident evil je možná první, ale Mila mi tam příliš nesedla, za to například Sarah Polley je více než skvělá. Film se neodebírá směrem jeden nesmrtelný a zbytek chcípne. Tady si nikdo nemůže být jist svým osudem ani budoucností. Zacku, ty vážně víš, co jak udělat, aby to nebyla jen byzmyšlenkovitá vyvraždovačka zombíků. Krev, strach, humor, akce, toto všechno zack nabídne a stačí mu na to pouhých 101 minut.

Patriot (2000)

Troufnu si říct, že po statečném srdci jeden z nelepších filmů s Gibsonem. Jiné novodobé akční sračky tomuhle nesahají ani po kolena. Mel se s tím skvěle vypořádal, ale nadruhou stranu neměl na výběr, když je mu předhazován takový nudný scénář.

Zkažená mládež (2007)

Ilmar Raag se rozhodl natočit dramatický snímek ze školského života a rozhodl se hlavní postavy obsadit novým masem. Rozhodně to není na škodu, je některé "dětičky" mi přišli nějak moc vyplašené, jakoby se bály, že je něco sežere..Viděl jsem několik filmů ze severských států, ale většina byla jen parodií sama na sebe. Tento snímek je něco geniálního, skvělého a snad ani neskutečného. Nečekal jsem, že tak mladí herci zahrají něco tak brilantního, něco co se snad slovy nedá popsat a divák to musí vidět na vlastní oči. Troufnu si říct, že je to jeden z nejlepších severských filmů za poslední 3 roky.....Byl jsem v takovém napětí, že kdybych mohl, přidal bych se k Joseepovi přidal a nakopal všem prdel. Závěr jsem rozhodně čekal patetický, ale když jsem viděl toto, málem jsem napětím ani nedutal. Scénář lehce pokulhává, ale hoďme to za hlavu :)

Gag (2006) odpad!

Velmi nízkorozpočtové céčko, které se topí ve vlastních sračkách.Kamera otřesná, herecký výkony k pozabíjení a zápletka takka nulová. Možná se pan Mckinlay snažil tento výplod fantazie obohatit začáteční "vykrádačkou". To se mi jakštakš povedlo, ale nemůžu se koukat pořád dokola na počátečních pár minut. Rozhodně nedoporučuju.

Hra (1997)

Fincher si rozhodně potvrzuje svoji příčku mezi nejlepšími režiséry. Tak jsem čekal, že Douglas už svoji slavnou éru ukončil, ale poměrně jsem se zmýlil. Hraje na oskara a zároven táhne celý film až do fantastického konce. Pointa není až tak skvělá, jedná se spíše o béčkovou pointu, ale zvládnuta je na áčkovou. Jen ttrochu té chaotičnosti mi tam vadí.

Antikrist (2009)

Co dodat. Lars von Trier se s tím vypořádal po svém, ale udělal dobře ?...Když vezmete v potaz, že klasický psychologhický thriller o hnusných věcech vidíte každý den. Tento je stejný, ale je však uplně jiný. Willem Defoe je frajer. Charlotte Gainsbourg se mi moc nelíbí, ale zahrála si, to svoje. Takto svérázný, dramatický, ale zároven humusácký film, který naférovku vše ukazuje a neskrývá ani genitálie mě opravdu dostal a jen s otevřenou hubou jsem koukal. Děj, jak jsem říkal, je defakto kopie všech, ale provedením se uchyluje uplně jiným směrem. Skvělá práce. Ale na 5* tomu ještě něco chybí.

Šepot (2007)

Celkem zajímavý psycho snímek, ve kterém konečně nedochází ke standartní situaci a to je starý barák, který skrývá svá tajemství. Poměrně koukatelný snímek, ve kterém je obrovské plus zapojení krimi prvku, ale nadruhou stranu zase obrovská škoda, že kriminální část upadá a takřka je v zákulisí. Nevadí, ale je to vážně škoda, třeba se to příště povede lépe.

Špatnej polda (2009)

V klasické kriminálce se skrývá druhá skvělá dějová linie, která rozhodně stojí za povšimnutí. Nicolas Cage jako svérázný detektiv, který však ujíždí na drogách, je schopný pro svojí dávk udělat takřka cokoliv. Každou chvíli někoho napadne a svérázně vyfuckuje. Vala Kilmera jsem vidět nechtěl a naštěstí se ukazuje jen v málých a nepodstatných scénách, což je jen dobře. Werner Herzog si zřejmě stejně jako já potrpí na oldschoolové nadávky a momenty překvapení. Scénář je průměrný, a nebýt v každé druhé věte "asshole" nebo "fuck" nebylo by to pro většinu až tolik záživné. Já ovšem na nadávky tolik nekoukal a vychutnával si tu skvělou filmovou krimi atmosféru, kterou Werner předložil i s desertem.