Stag Night (2008)

Klasický béčkový horor, kterých je spousta. Litry krve tečou proudem, ruce a nohy se také lámou. Oěpt se najde hrdina, který to vše hravě vyřeší. Takovýchto filmů by se měl člověk již vyvarovat, pokud chce zažít něco více dobrodružného a napínavějšího. Pro mě nic víc, než ztracených 90 minut.

Bod zlomu (1991)

Klasická americká slátanina, která se spoléhá hlavně na herecké výkony Swayzeho a Reevese a kupodivu jim to vychází. Ani ostatní herecké výkony nejsou k zahození a to se musí rozhodně připočítat. Pointa je velmi jednoduchá, avšak prostředí je nenahraditelné, jenže krom bezvadného prostředí a občasnou přestřelku neuvidíme takřka nic a závěrečná mlátička je to největší klišé celého filmu, zkrátka jakoby vystřižená z hodně béčkových filmů. Docela zklamání.

Tormented (2009)

Nedokážu pochopit, jak jsem se na tohle mohl dodívat až do konce, ale stalo se. Slasherů ze školního prostředí je dost a tento není žádná speciální výjimka, který by se něčím vyjímala a když se pan Wright pokouší uklidit po sobě krvavými scénami, tak se mu to moc nedaří, přece jen mohl být trochu originálnější. Za docela nečekaný konec hodím alespon tu jednu hvězdu, ale víc by ze mě ani ten šikanovaný nevymlátil

Záchranáři (2006)

Američtí záchranáří jednoznačně patří k nejlepším a nejstatečnějším lidem. Jejich příběh a celkové prostředí je opravdu zajímavé, ale pokus o natočení jedné jednotky těchto zachránářů není nejlepší nápad a pokud se o to někdo pokusí, měl by vědět, co dělá. Pokusil se o to Andrew Davis, který vsadil na vyšší obsazenstvo, zkrátka na někoho, na koho se může spolehnout. A podařilo se mu. Nečekal jsem, že Kevin dokáže ještě takhle zahrát a o Kutcherovi jsem ani nečekal, že by tomu propadnul. A vida, co se nestalo. Andrew servíruje skvělou podívanou, která zachycuje skvělé momenty, perfektní kameru a dobrou psychiku postav. Jen škoda děsně patiteckého a kostrbatého děje, který ubírá na přitažlivosti. I přes tento, sic velký problém, je to příjemné průměrná podívaná a těch 136 minut uteče jako voda.

Ninja (2009)

Je jasné, že asijské bojové umění patří mezi jedno z nejlepších. Pokud je film jen součást thajska, rozhodně film stojí za zmínku, jelikož asiaté se tím mohou chlubit. Jenže v tomto případě se do toho musela zamotat Amerika a ten předhazuje laciný příběh s nejdemetnější zápletkou, jaká může nastat. Kdyby to radši pan Florentine nechal všechno na našich šikmookých přátelích, mohlo jít o rozhodně lepší podívanou. Nezlobte se na mě, ale někde být, něco ztratit a poté to vymlátit zpátky je spíše k smíchu. Pravda je, že akce nechybí a to bylo určitě hlavní myšlenkou toho filmu. Jenže usekané ruce, rozseklá těla vidíme všude, ale takovéhle akční prvky tolik ne. Za akční scény přihazuju hvězdu navíc. Nic víc.

Dokonalý únik (2009)

David Twohy si potrpí na vysekávání žánrů z jejich starých schématů. V Černočerné tmě si pohrál se sci-fi, potažmo sci-fi hororem, v Dokonalém úniku si vzal na mušku akční thriller. Zpočátku hraje podle pravidel, předkládá jedno krásné klišé za druhým, aby bylo jasné, jak se to dál vyvine. Dělá to ale s takovou péčí, že ho brzy začnete podezřívat z postranních úmyslů. Napětí se stupňuje, blížící se velký zvrat vás nutí skládat jednotlivé kousky dohromady. Překvapení je příjemné a následné akční finále je natočené s osvěžující čerstvostí. Za mnoho můžou také skvěle vybraní herci. Milla Jovovich si akční hrdinkou zaslouží být, Steve Zahn a zvlášť Timothy Olyphant jsou k nepoznání a skvělí.

Delta fór (2007)

Konečně název, který se schoduje s celým filmem. Neschopnost americké armády je každému známá. A Harding to ukazuje v komedii, ve které se člověk sic zasměje, ale určitě né tak, jak by skutečně chtěl. Vtipné scény jsou spíše trapné, ale co čekat od marináků. ALe je fajn, že se u vtipu není potřeba spoléhat na fekální a "klasické americké vtípky", ale zasmějeme se s klidným svědomím od srdce a nemusíme se přetvařovat, abychom ale 1* filmu připočetli. já přihazuju jednu za Marisol Nichols (už ve "24" se mi líbila :)). V ní opravdu něco bude.

Klepání na nebeskou bránu (1997)

Tento film jsem velmi odkládal, než jsem se na něj podíval, protože jsem vážně nečekal, že to bude tak skvělé. Takovéto akční krimi prvky dokáže s perfektími vtipnými dialogy naservírovat snad jen Thomas Jahn. Troufnu si říct, že film má uspěch hlavně z důvodu toho, že se jedná o německou filmografii. ( pochybuju, že USA by natočila podobnou pecku). Til Schweiger je jako vyměněný, vůbec ho nepoznávám. Je to frajer každým coulem a s Liefersem tvoří perfektní parodickou dvojku. Tyhle dva vážně nic nezastaví. Jen jediná věc, která jim trochu ubírá na kuráži je zbytečně ufiknutý konec. Být ještě trochu oddálen a zdramatičněn, kliknu na nejvyšší hodnocení. I tak se ale pam Jahn může pyšnit áčkovou podívanou za "pár" dolarů. Většina lidí by si z něho měla brát příklad, ale chraň bůh, aby se někdo pokusil o remake.

Americká kletba (2005)

V době kdy se většina "hororů" zaměřuje na nezáživné vraždění hákem,či motorovou pilou a člověk od začátku do konce ví že se za tím vším skrývá jen člověk, působí na mne tento snímek jako takový malý balzám na strádající a po tajemnu toužící "hororovou dušičku" .Závěrečné zjištění, že všechnu tu hrůzu oné rodince nezpůsoboval ani tak úplně duch,nýbrž jakási půlduše zneužité dívky mne sice lehce zklamalo,nicméně oproti již zmíněným nezáživným krvákům to byla rajská zahrada a konečně jsem po dlouhé době zažil u žánru, pyšnícím se jménem "horor", něco jako mrazení a husí kůži.

Prci, prci, prcičky: Kniha lásky (2009) odpad!

Když jsem říkal, aby tato uchylná minisérie skončila 6. dílem myslel jsem to vážně . Ty časy se Seanem Williamem Scottem už jsou dávno pryč. V těch časových liniích jsem se ještě dokázal zasmát, protože poměrně bylo čemu. Jenže čemu se zasmát tady, když tady vlastně ani není nic, na co by se člověk mohl koukat ? Je zde sice plno fajn dívek (vážně hezkejch dívek), ale na tento způsob komedie už vsadilo nezpočet režisérů a vždy pořídili s prázdnou. Tento film není výjimka. Stifler je kus debila, a jeho největší problém je, že si na něj ani neumí hrát. Je sice fajn, že ta "zápletka" je celkem mírumilovná, ovšem trapná, až se divím, že to někoho mohlo napadnout. Teen komedií je přespříliš a ty, které si zaslouží alespon 2* hodnocení je poslední dobou minimum.