Symptom Pandorum (2009)

Většina béčkových hororů se uchyluje jedním směrem. SKupinka lidí->všechny vyvraždit->hlavní hrdina přežije a všechny vymlátí. Tento snímek je o toto okraden, ale přináší jiné zpestření. Menší skupinka, avšak všichni svědomitě bojuje o svůj život. Všichni na základě svých zkušeností, jen Ben Foster si myslí, že je něco víc, ale bohužel není. Navíc zamotanost příběhu je zbytečná, neboť stejně je jasné, o co jde a jak to dopadne. Naštěstí, to dopadlo o malinko jinak, než jsem tušil a to musím rozhodně ocenit. Co si však budeme vykládat. Na sci-fi nesmyslech nelze nic zkazit.

Andělé a démoni (2009)

Čekal jsem nějakou fantasy patlaninu a dostal jsem uplná opak, který mě posadil do sedadla. Je fajn, že se děj neodehrává v USA (že to natočí USA bylo jasné jako facka), ale zapojení do Vatikánu je príma zpestření. Další věc taková, že Hanks je hlavní hrdina, ale aby si hrál na Jacka Bauera, to není v jeho náplni práce. Pokud člověk vyřeší vše pouze při pohledu do knížky, je to vážně borec, takových by mělo být na světě víc. Hudba byla poměrně zajímavá a atmosféra se dala doslova krájet, jen ta ženská je něco strašnýho a příšerně namachrovanýho. Vrah se mi líbil ze všeho nejvíc, s ničím se nemazlil a jednoduše všechny "vyndal", cool týpek. Pointa už tu bohužel byla, ale např oproti seven je děj velice přímočarý, což je pro mne rozohodně jako z pohledu diváka zajímavější. Navíc, ta nečekaná zápletka těsně v závěru, no pane Howarde, jste frajer..Na pátou * chybělo trochu citů

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Skvělá podívaná to rozhodně je, ale nejlepší film ? to asi ne. kdysi, před několika lety nepochybně, ale ted je několik filmů, které by tento kousek strčily do kapsy. Nepochybně Freemanova nejslavnější role a Darabontova nejslavnější režie, ale hned to neznamená, že film musí být nejlepší. Budíž, ať si to lidé myslí, já mám názor zcela jiný. Každopádně za krásných 120 minut musím hodnotit takhle :

Malý New York (2009)

Nebýt nesmyslně vymyšlenou větví o ochraně lesa a nebýt zbytečně dlouhého a k ničemu protahovaného závěru, který sice nevyplyne po uvodních minutách, ale po půli filmu je zcela jasno. Ovšem napětí trvá až do konce a když se pan DeMaco rozhodl svůj boj vzdát už po půli, poměrně uspěšně to dotáhl do konce.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Není slaďák jako slaďák a Benjamin je toho příkladem.Dlouho jsem ten film odkládal, dokonce jsme chtěl se na něho nepodívat a ted můžu s klidem říct, že by byla chyba nevidět tak kultovní emocionální trhák. Tak perfektní scénář zcela schová stupidní režii, která neví, jak těch 166 minut zaplácat a proto se snaží co nejvíce zadobrodružnit, a kupodivu jí to vyšlo. Toto vážně moc lidí nedokáže, ale Davida také už začínali nudit slaďáky s Julii a Richardem a předložil něco, co předčí všechny slaďáky za posledních 5 let. Jeho cit pro atmosféru je takřka geniální. Hlavní obdiv patří maskérům, ti odvedli vážně skvělou práci.

Slečna zamilovaná (2009)

Začátek už trapnější být nemohl. S tím si pan Traill vůbec hlavu nelámal. Naštěstí, asi po 30 minutách se ta vleznost promění v poměrně slušnou zábavu a Sandra Bullock ještě zdaleka nepatří do starého železa, ani by se neměla zahazovat romantickými kravinami, které stejně nikam nevedou a skončí hned, co začali. BTW její boty jsou vážně cool.

Umění lhát (2009)

Ricky Gervais se pokusil o autobiografický snímek. Jennifer Garner je vážně fantastická a moc dobře se na ní kouká. Nápad, který na nás v tomto filmu čeká je více než povedený a prvních 50 minut je takřka geniálních. Žádná teen sračka z chlapcema, kterým jde hlavně o sex, ale něco, čemu se člověk vážně může zasmát a to dokonce od srdce. Jen je vážná škoda, že konec filmu se odebírá klasickým slaďákovým dějem a pasáž, kdy se Ricky snaží přesvědčit Jennifer, aby se nevdávala je více než vlezlý a spíše dotěrný. Přes tento veliký nedostatek rozhodně koukatelný snímek. Proti American Pie je to něco fantastického, ale třeba na zahulíme uvidíme to rozhodně nemá.

Moon (2009)

Zajímavý nápad s průměrným hereckým obsazením. Film však sází na prostředí a moment atmosféry, bohužel s tou atmosférou je to prapodivné, nebot jsem čekal sinusoidu a dostávám pouze vodorovnou přímku. Zápletka je však taková, jakoby ani žádná neměla být, jen kolem poloviny se lehce něco vyhoupne, ale opět spadne zpět do svých kolejí. Závěr je pak znám již několik minut před koncem, takže se divák nemá již na co těšit a pomalu film vypíná.

Duel Frost/Nixon (2008)

Filmy o politické debatě nebyly vždy mým zájmem, ale rozhodl jsem se, že se na jeden podívám. No a to to zase dopadlo. Docela jsem koukal. Jeden herecký výkon lepší, než druhý, to se musí nechat. Velmi bohatý scénář jen přilepšuje a dodává tomu perfektní šmak. Ron Howard natočil konečně něco, na co se dá dívat, ikdyž se ve filmu jen mluví. Možná, že si konečně našel svoji cestu. Strhující obrat v závěru je vážně nečekaný a perfektně zahraný. Jen škoda pro mě nesympatického Michaela Sheena v hlavní roli. No jo, ale někde se pan tesař musel utnout.

Afgánský zlom (1990)

Na ruské poměry spíše průměrný kousek, protože Rusové mají takových možností, co vše můžou do filmu zapojit a jak to udělat. Bohužel, chtěli natočit něco v rychlosti, aby se také měli čím chlubit. Toto ale nebyl dobrý nápad, jak si časem zkrátit svoje trápení.