Volejte věštce (2008) (pořad) odpad!

Máte zbytečně moc peněz ? Tak neváhejte a zavolejte, já si s váma pár minut pokecám o hovně a pěkně vás oškubu, takhle to mám ráda. Sice to od paní Košanové nezní tak doslova, ale mezi řádky je to jasně slyšet. Do spojení slov odpadová sračka, má tenhle humus dost daleko. 4x odpad

Krvavá neděle (2002)

Člověk si řekne, koho zajímá pár zavražděných Irů v 70. letech. I já sám jsem tomuto filmu příliš nevěřil. Jenže Krvavá neděle je tak zajímavě a řemeslně natočená, že vás ihned zaujme a nechává v očekávání až do konce. Musím souhlasit, že je to velmi autenticky natočeno, což dodává skvělou atmosféru. je vidět, že se dá natočit film i bez větších finančních nákladů na výrobu. Záverečná píseň od U2 mě donutila sledovat titulky až do konce. Doufám, že se dočkáme nějakého volného pokračování.

Intermission (2003)

John Crowley se pokusil "obšlehnout" Tarantinovu metodu filmografie a poměrně dost se mu to povedlo. Děj je jako ve většina Tarantinových filmech o hovně, ale ten scénář, to je něco fantastického, na co bych se mohl koukat pořád (závody na vozíčkách, promlouvání s paní pokládní a následné zlomení nosu)..Farallovi ta naušnice sluší, jen měl dostat rozhodně větší prostor.

Rozsudek smrti (2007)

Tak tohle nebylo to správné. Trailer nadhazuje něco, co rozhodně nedopadne. Je sice pravda, že Baconovi ta role sedne, ale když zkrátí svůj vlas, měl by si alespon vzít kuklu. Stává se z něho takový novodobý termninátor a co, možná by i pravéhp přemohl. Klasická, ukradená kostra, ve které nejde o nic jiného, než o pomstu. Budíž, na amatéra jsou ty scény poměrně pěkné a stravitelné, ale ta pointa - na zvracení. Za 101 minut, jediná pořádná akce, která však ani nebyla tak pořádná, ale byla to vlastně nudná béčková přestřelka.Van by se měl radši vrátit na mučení nevinných (vinných osob, pomocí hádanek a hlavolamů)

Smrtící parazit (2009)

Je pravdou, že herecké výkony jsou spíše na Malinu než na Oscara, ale zase tak hrozné to taky nebylo. Jen ten Kilmer tam sakra neměl co dělat. Atmosféra odříznutí od světa byla ale celkem povedená a napětí nevyčichalo do nudných scén, ale stále drželo tempo různými zápletkami. Originalitou snímek opravdu nepřekypuje, naopak mi to spíš přijde jako obšlehnutá Věc od Johna Carpentera. Nejvíc mě ale pobavily zvracecí návyky postav. Když se jim chtělo, tak se prostě vyblily tam, kde zrovna jsou než aby sháněli honem kam s tou šavlí. Klidně hoděj koláč ve stanu na karimatku kolegy. Shrnuto podtrženo: kvalitní režie tuctového (přesto ne špatného) příběhu.

Pan tělocvikář (2007)

Tihle dva se hledali, až se našli. A vážně jim to spolu sluší, jen si "stifler" vyměnil roli a snaží se tu dokázat, jaký opravdu je. Příběh není zbytečně složitý a v jednoduchosti je síla. Hodiny mr. Woodcocka jsou prostě geniální a se scénářem se taky moc nemazlí. Avšak na tu 4* by mě to muselo trochu víc napíchnout, i přes zajímavý konec tomu něco chybí.

Neviditelné zlo (2006)

Když jsem viděl Jacobse, chtělo se mi smát, nebot Jacobs má navádět strach a hrůzu a mezitím se mu směju za zády. Je sice pravda, že Gregory nám zbytečně netají obličej "zabijáka" ,o to víc to ale musí zkazit na věcech, jako je zbytečný klišovitý příběh (kdyby se jednalo o klasickou vyvraždovačku, uvažoval bych o vyšším hodnocení), rychlost zabití některých představitelů a nebo "jemností" při zabíjení. Udušení telefonem není zrovna cool. Aspon ty Rachael Taylor mohla ukázat prsa a alespoň na chvíli mě usadit do křesla.Rozhodně film při pátečním obědě neuškodí.

Děti kukuřice (2009) (TV film)

Dost svůdný začátek, který se promění ve snůšku stupidních kokotin a frmol dětí, ve kterém sotva poznáte, kdo je kdo. Navíc rozpor mezi hlavními hrdinami, je něco strašného, až se to nedalo poslouchat. Nicméně, ten frajer si zasloužil přežít.

Návštěvníci 2: V chodbách času (1998)

Tak tohle je můžu. Humusáckou, agresivní, lehce násilnou, ale vtipnou komedii. Francouzi opravdu vědí, jak diváky pobavit. Jean-Marie Poiré se pokusil trumfnout jedničku, která je více než zdařilá, a to v přehnanosti scén, vtipných hlášek a bláznivých honiček. O trumf se rozhodně nejedná, jednička má prostě svoje kouzlo, avšak vtipy nechybí, bláznivých scén je však ještě víc, dobrodružnost nechybí a 118 minut je naprosto v pohodě koukatelných a v mém případě nedostačujících. American pie dávno vyšly z mody, ted jsou na řadě Reno a Clavier.

Juno (2007)

Já tušil, že v té holce něco je.Nehorázně suché, avšak vtipné, až mě břicho bolelo. (hamburger jako mobil a jiné věci). Vážně jsem se skvěle bavil. Po zahulíme uvidíme a návštěvníkách moje nejoblíbenější komedie. Jason Reitman moc dobře nenaservíroval atmosféru, avšak režií a scénářem to všechno vyrovná. Jen škoda toho závěru, lehký upadek a film ztrácí na kvalitě, ale ta hudba. Božská prostě.