Spáči (1996)

Strávili spolu mládí v nápravném zařízení, kde byli znásilněni vychovateli, někteří z nich vzali zákon do vlastních rukou. Až do úplného závěru to byl film, zatraceně dobrý s vynikajícími herci, neotřelým zpracováním námětu. Velmi slušné drama s hodně silným příběhem, které také díky opravdu skvělým hercům (Kevin Bacon je ukázkový slizoun) nenechá diváka chladným. Brilantní herecké výkony všech zúčastněných.

Doktor Martin: Záhada v Beskydech (2018)

Seriál se mi líbil, oproti seriálu jde o hluboký propad a pěknou sračku. Krimi zápletka je úplně retardovaná, a humor je vyloženě trapný. Smutné, hloupé, odporné, daleko za hranicí trapnosti. Upřímnou soustrast všem , kteří za tuto....ehm....vyhodili peníze a šli na to do kina.

La La Land (2016)

Muzikály mám rád, ale tohle?! Nuda nuda a nuda. Tento film byl pro mne neskutečným utrpením a myslel jsem si, že nikdy neskončí. Zlatá Kráska a zvíře nebo Fantom opery. Pro mě velké zklamání, zvláště na základě očekávání ze zdejších procent. Tolik ocenění? A za co proboha?

Po strništi bos (2017)

Nemůžu říct, že by se mi to nelíbilo. Koukatelné to bylo, ale je zde bohužel vidět značný pokles režijních kvalit Jana Svěráka. Film se odvíjí jako klukovské vzpomínky na dobu okupace a v podstatě nemá žádný nosný příběh. Bohužel filmu chybí dějová linka a nějaká silnější zápletka, co by film nakoplo a posunulo o stupeň výš. Dějová linie okolo postavy Vlka (Oldřich Kaiser) v sobě měla mnohem více potenciálu. Chybí scénář Zdeňka Svěráka, který napsání přenechal synovi Janovi. Rozpačitý dojem, ale krásná kamera, slušný herci a krásná příroda. Poetický film pro běžné diváky, který nemá šanci dosáhnout ani zlomku popularity Obecné školy.

Mistrovský plán (2011)

Mistrovský plán je nudný, předvídatelný, nezábavný a hlavně špatný klon Dannyho parťáků. A přitom nápad nasvědčoval, že to bude koukatelný. Výborné obsazení, na komedii atraktivní téma, ze kterého se mohla vyklubat alespoň zábavná komedie. Ben Stiller sbírá partu zoufalců aby okradli cynického Alana Aldu. Jediné o čem vás parta dokáže přesvědčit je fakt, že Eddie Murphy je dávno odepsaný, Matthew Broderick je na tom podobně a o zbytku ani nemluvě. Prostě obyčejná odpočinkovka, která nic nového nepřináší. Pro mě zbytečný film.

O zakletém králi a odvážném Martinovi (2018) (TV film)

Letošní vánoční pohádky se teda nevyvedli. Opět princezna úplně o ničem, primitivní scénář. Vůbec to nemělo spád, vtip tam nebyl, hlavní představil Richard Autner, byl tragický. Herci buď tragicky přehrávají nebo se přetrapně pitvoří. "Vyvrcholení" boje s čarodějem je tak ukrutně slabé, rychlé a nezajímavé, až to bolí. Nejvíc se mi líbila příroda. Chyběla tomu jiskra. Oceňuji snahu tvůrců a věřím, že své fandy si tato pohádka našla a najde.

Dva bratři (2004)

Krásný příběh. Ze začátku sem se na film něchtěl ani dodívat, protože mi to přišlo trochu nudné. A ono se to rozjelo a vůbec to nebylo špatné a musím jenom dodat, že v tomto případě klobouk dolů nad prací se zvířaty. Filmy o zvířatech prostě miluju. Úžasná příroda a vše je tak krásné a miloučké. A velmi hezký konec.

Temný případ (2014) (seriál)

Televizní krimi z jiné planety. True Detective si svou hutnou atmosférou a vykreslenými charaktery dává jiný seriály k snídani, obědu i večeři. Neskutečná lahůdka, od které se nedají odtrhnout oči a nervy jsou tak našponované, že by se dali krájet. Je to fakt nehorázná pecka! Naprosto mě to pohltilo. Každá série jiná, ale pokaždé prvotřídně odvedená práce po všech stránkách a jednu charakteristiku mají společnou, vynikající herecké výkony. První série dostává svoji zápletkou, druhá zase dramatem samotných postav. Jsem hodně zvědav na třetí sérii.

Temný případ - Série 2 (2015) (série)

Ufffff, to byla zase krasojízda. Překvapilo mě zprvu, že se změnilo kompletně herecké obsazení, lokace, ladění příběhu, vlastně se jedná o úplně jiný seriál, jen se shodným názvem. Stejně jako v první sérii mě první a druhá epizoda uvedly akorát do chaosu, který se ale stejně jako u prvotní řady začal brzy rozplývat a pěkně temně rozkrývat všechna tajemství. Napětí stoupá, děj se zamotává, vše nabírá na obrátkách. Colin Farrell, Vince Vaughn, Taylor Kitsch a Rachel McAdams hrají přímo skvěle. Je potřeba sledovat pořádně děj, zápletka se dost větví, ale stojí to za to. Celé je to však opět s výbornou atmosférou, hudbou, úvodní písní a kamerou. Finále je pak napínavým a hodně stylovým bonbónkem na závěr. Závěr se dal tak trochu čekat, ale to nic neubírá na kvalitě seriálu. Nečekejte happy end. Těch 75% nějak nechápu.

Anděl Páně (2005)

V posledních letech opravdu jedna z povedených českých filmových pohádek. Pohádka, která šlape, má dobré postavy a správný pohádkový příběh, který nepůsobí okoukaně. Jiří Strach opravdu jemně, výstižně, vtipně a zároveň velice profesionálně vytvořil nádhernou zábavnou podívanou s úžasnými herci (v čele s Ivanem Trojanem a Jiřím Dvořákem). Skvělé exteriéry, skvělá atmosféra, skvělé herecké obsazení. Má to hlavu a patu a děj. Scéna u nebeské brány je kouzelná.