Tři bratři (2014)

Už jsem si zvykl, že to, co rodina Svěráků připraví, většinou nemůže být špatný. První pohádka o Rúžence celkem fajn, ale takhle rychle odvyprávět to prostě nejde, třetí pohádka o Popelce naopak hrozně zdlouhavá, ale zase s hodně dobrým Dykem který ze všech tří bratrú odehrál nejlepší roli a ještě k tomu si vybral nejhezčí nevěstu. Ovšem druhá pohádka s originálním vlkem a mluvícími zvířátky převyšuje obě další pohádky až na pedofilní závan. Když to shrnu tak se mi to celkem líbilo. Zasahování do příběhu skrz vypravěče mi nevadilo, naopak je škoda, že se s tímto způsobem vyprávění nepracovalo více. Taky těch písniček Jaroslava Uhlíře je tam na mě prostě moc.

Lucy (2014)

Nebylo to vyloženě špatný, ani nijak zvlášť dobrý. Prostě takový akční průměr s celkem pohodovým nápadem. Dechberoucí úvod filmu upoutá a ve vysoko nasazené laťce pokračuje k poněkud slabšímu závěru... Hlavně je tu Scarlett Johansson, která třeba začátek hraje tak, že jsem jí opravdu uvěřil, že využívá mozek na 10%. Mělo to mnohem větší potenciál který měl být využit.

Equalizer (2014)

Denzela Washingtona, který opět podává velmi zdařilý výkon. .Hlavní záporák byl skvěle vybraný a nepůsobil na mě negativně,což je jeho hlavní náplň. Ve výsledku na mě Equalizer působí jako taková horší verze filmu 96 hodin a Muž v ohni. Režie dobrý , ale hlavně musím vytknout parádní spomalovačky, bitky a hlavně soundtrack. Teď hurá do Hornbachu a kupte si kladivo, pilku nebo nastřelovačku hřebíků.

Láska na vlásku (2014)

Hodně moc slabé, zdlouhavé, nudné. Problém je, že to nemá vtip, vleče se to. Celeste Buckhingham zde hraje v podstatě jen malý "štěk", zlo je jen takové nicneříkající. To ještě nemluvím o tom, že jakožto český divák jsem to musel poslouchat s naprosto hrozným dabingem (když Matonoha promluví úplně jiným hlasem, než na jaký jsi zvyklí).

Babovřesky (2013)

Nemám rád Trošku. Ten film nedostane odpad, protože sem viděl ještě horší, přece jen jsem se několikrát zasmál. Ale ptákovina je to řádná. Jedna hvězda za, sympatického Dolanského a kočku Vondráčkovou. Ale jít na to do kina, tak to bych těch vyhozených peněz pekelně litoval. Jsem zvědavej na další díl jestli překoná první. Ale evidentně ta sračka lidi táhne, protože na to máme plné sály.

Princezna a písař (2014) (TV film)

Chyběl tomu nějaký nápad a působilo to moc uměle. Děj nic moc, princezna (ne že by nebyla hezká) taky zrovna nenadchne, takže z mého hlediska zachraňuje velmi dobrý Matouš Ruml. Přišlo mi, že princezna vůbec neumí hrát. Snaha byla...

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Akční nářez pokračuje a i potřetí tu máme nálož akčních scén a vtipných hlášek. Zase pěkně pohromadě. Nějaký velký kvalitativní sešup jsem teda nezaznamenal. Přece by Sly nedovolil, aby to šlo do sraček. I tak ale musím říct, že se jedná o nejslabší díl série, ten nový tým mě neoslovil a ta ženská Rondou Rousey měla fakt nepříjemný pohled. Nejlepší záporák v podání Mela Gibsona který svou roli zvládl bravůrně, a Antonio Banderas se rozjel nevídaným způsobem, který si roli užíval.

Nezahrávej si s ohněm (2012)

Pro mě totálně vymletá píčovina, kde hasič - hrdina každého dne - se přemění v Jasona Stathama a jde na lov psychopatů, kteří ohrožují jeho milostný vztah. Naprosto předvídatelný průběh i konec. Prostě hrůza. Doporučuju se na to ani nedívat. Bruce Willis už je fakt na konci své kariéry,..

Obhájce (2011)

Pecka! Takový dobrý pocit z perfektně vytvořeného filmu, který mě osobně překvapil především svým příběhem, který byl ke konci naprosto krásně propletený, a odehrával se až do úplného konce. Byly momenty, které příjemně překvapili, ale nikdy jsem nečekal, že mě sejme film, který je na soudních případech postavený. Neumím si představit nikoho lepšího než je Matthew, který by do role tak zapadl. Kdo by to byl kdy řekl, že Matthew McConaughey umí tak skvěle hrát. Promyšlené, překvapivé, zajímavé, skvělé. S hodnocením není proto třeba váhat.

Vejška (2014)

Možná jsem od toho čekal moc ale příjde mi to hrozně podprůměrný, už to není ani komedie, vtipy se opakují. Gympl mě fakt bavil, byl dynamickej a měl parádní enegii. Vorel mladší mi nikdy nepřišel herecky zajímavý, Mádl, který si svého hajzla s chutí užívá byl dobrý a líbila se mi Eva Josefíková řekl bych, že z ní roste dobrá herečka, ještě k tomu byla fakt sexy. Děj se dost táhnul, když má film docela krátkou stopáž.. Negativní postava huliče kterého všude potkávaly.