Očista: Anarchie (2014)

Lepší, napínavější, zajímavější, akčnější než jednička. Frank Grillo je v titulní roli velmi jistý a hned si získal mé sympatie, byl solidní drsňák, což mě překvapilo. Ty vedlejší už ani tak moc ne.... Děj byl zase docela předvídatelný ale nijak mi to nevadilo. Jde vidět že potenciál, který nabízela myšlenka očisty je velký.

Útes smrti (2010)

Napínavý thireller který útočí na vaše nervy. Slušně natočený australský příběh o partičce výletníků, jejichž loď uvízne na korálovém útesu. Nezbývá nic jiného, než doplavat několik mil na pevninu. V moři je samozřejmě ohrožuje žralok, jinak by to tak zábavné nebylo. A jako třešnička na dortu je to podle skutečné události. Příjemné zpracování a pojetí. Nepříjemně mne mrazilo v zádech při představě podobného zážitku.

S ledovým klidem (2012)

Stručně a jasně: béčkový film s áčkovým obsazením, který ač se tváří, že šlape na plný plyn zůstal díky scénáři zařazený. Bohužel celý film se veze na této špatné vlně. Nemluvně o noční honičce v autech ze které skutečně divák vůbec nic nemá. Willis mě opět přesvedčil že filmy natáčí pouze jen a jen pro prachy, protože bere úplně všechno i když ho po 25 minutách odprásknou. Stále nechápu, proč jdou takovéhle filmy do kin a jiné daleko kvalitnější a hbitější nikoliv.

Bony a klid 2 (2014) odpad!

Vždyť je to sračka, na kterou se nedá koukat. Příběh je hrozný, žádná zápletka, žádná akce, nelogicky setřihaný, scénář na blití jen kecy, kecy, kecy. Tak opravdu dnešní mafiáni nevypadají a netočí prachy tak mizerně jako oni a nenechaj se tak jednoduše napálit jako v tomto filmu. Do konce jsem to vydržel jen ze zvědavosti, jestli i zbytek filmu bude tak slabej, jako předcházející půlka ... Snad jediným plusem tohoto filmu je skladba RELAX, která to i tak stejně nezachraňuje.

Na hraně zítřka (2014)

Chytrý, vtipný, nadupaný, masakr .. jízda od začátku do konce, vtipné, s nadsázkou, ale přitom pořád chytré. Neustálý vracení se časem nenudí a je zajímavě řešený, aby se to neokoukalo. Hlavně celý to má pěknej nápad, kterej neni ohranej. Tom Cruise se do hlavní role hodí jako nikdo jiný a mezi ním a sexy Emily Blunt to funguje supr. O kolik lepší pocit bych z toho měla, kdyby američani nebyli posedlí dobrými konci. Tom Cruise zde opět potvrzuje svůj mimořádný cit při výběru rolí. Určité to chci vidět ještě jednou a pak možná zvýším.

10 pravidel jak sbalit holku (2014)

Námět je dobrý, ale autoři z něho mnoho humoru nevytěžili, chybí vtipné dialogy i hlášky. Hlavně Dolanského postava trpí tím, že jí nebyly napsány skoro žádné vtipné hlášky. Film neurazí a po skončení na něj nejspíše rychle zapomenete. Film, který nezachraňuje ani jinak skvělý Miroslav Donutil. Hlavně že to skončilo krásným happyendem.

Sousedi (2014)

Dějově nuda a mohli si odpustit ty trapný a nechutný scény. Tohle přesně ve filmu nesnášim. Nesnesitelná nevtipná píčovina s úplně dementním scénářem a postavama. Hrozná kravina to byla a chvílema jsem myslel, že to snad ani nedokoukám, ale nakonec jsem se přemohl.

Rychlejší (2010)

Thriller o pomstě, který měl nejspíš větší ambice, ale ztroskotal na zoufale předvídatelném scénáři, který fanouška ničím nepřekvapí a nejspíš i řádně otráví. Rock se ani moc nerve, teda spíš vůbec, skoro všechny zastřelí, a to mě mrzelo ze všeho nejvíc. Dwayne za celý film prohodí snad jen pár vět, a to mi vážně nepřijde normální. Když se navíc na konci objevil živý s dvakrát prostřelenou hlavou, tak to mě dorazilo. Potenciál to mělo solidní, bohužel opět jeden z nevyužitých.

Dědictví aneb Kurva se neříká (2014)

Byl jsem varován, že je to ubohé. Ale že to bude tak ubohé a blbé jsem netušil. Všechny fory a situace jsou jako přes kopírák. Podle mě Polívka natočil Dědictví jen pro peníze. Tento film nikdy neměl vzniknout. Ještě by mě zajiímalo kdo tento flm zaplatil. Divím se, že tolik herců z opravdového Dědictví se k tomuhle humusu upsalo. Humus film.

Památkáři (2014)

Pěkný, ale na celovečerák trochu moc nuda. Když přimhouřím obě oči tak za tři. Dějová linie příběhu ve filmu skákala z jednoho místa na druhé bez nějakého vysvětlení. Jinak je to ale docela nudný a nic moc přinášející film. Super herci a super lokace a i pěkné dramatické situace, ale to je tak vše. I ten scénář by chtěl nějakou tu úpravičku.