Godzilla (2014)

Znáte ten pocit, když se těšíte na nějaký film, který z traileru vypadá hrozně cool a pak dostanete takovou sračku o ničem. První půlka jedna velká nuda. Člověk by čekal, že se dozví něco o ději např co jsou zač ty příšery, proč je Godzilla na straně lidí a pomáhá jim. Navíc vůbec nechápu proč se film jmenuje jak se jmenuje když samotná Godzilla se tu vyskytuje všeho všudy asi tak 10 minut. Špatná kamera, herci, střih, scénář. Čekal jsem více akce, větší náboj, více soubojů a hlavně něco, co by se mi vrylo do paměti a na co bych rád vzpomínal, ale nemohu si na nic vzpomenout. Nuuuda.

Doupě (2014)

Klasický akčňák, mnoho tvrdých ran a na zem jdou jen ty špatný. Střílení, kopání, škrcení, parkour, mlácení, pěkné děvčata. David Bell předváděl někdy opravdu zběsilé gymnastické akrobacie, fakt super. Na druhou stranu děravý a stupidní příběh. Jako akční jízda to ,ale funguje.

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Lepší než jednička je to určitě, ale nic extra i když co se týče Marvelu je to pro mě spíš průměr. Určitě to není špatné, ale v mých očích nejde ani o trhák. Captain America nepatřil nikdy k mým oblíbeným postavám. Akční scény jsou velmi slušné, hláškování průměrné. Přesto mi tu chyběl lepší scénář. Evans herecky nevýrazný – ovšem tílko a bicepsy výsledný dojem zlepšují. Továrna na peníze pokračuje. Dobrá úroda Marvelovek v tomto roce.

Strážci Galaxie (2014)

Pro mě jednoznačně překvapení roku. Neuvěřitelná zábava od začátku do konce po všech stránkách. Jako akční film bych to asi hodnotila asi tak o jednu hvězdu hůře, ale protože to prostě beru jako bláznivou vesmírnou komedii, tak se jedná o perfektní film. Místy mi to docela připomínalo Star Wars nebo Star Trek. Naprosto špičkové efekty, bombový soundtrack. A ta retro hudba se tam až brutálně hodila. Super parta. Herci byli taky perfektní. Například úžasná Zoe Saldana jako neohrožená válečnice Gamora. Chris Pratt Star-Lorda taky hrál skvěle. Ty jeho pěvecké a taneční vystoupení byly super. Zvláštní pochvalu si zaslouží Bradley Cooper jako Rocket. Ty jeho hlášky byly vážně úžasné. Drax Ničitel v podání Dave Bautista který byl úplně blbej, byl v pohodě. Groot se mi taky hodně líbil. Vin Diesel měl sice jednoduchý dabing, ale postava byla fakt perfektně udělaná. Marvel se opět ukázal jak to umí! Uteklo to tak strašně rychle. Pro mě osobně nejlepší marvlovka za posledních x let.

Insidious (2010)

James Wan už předvedl, že filmy točit umí a tento snímek není žádná výjimka. Ze začátku to vypadá na docela slabotu. Pak se to trochu zamotá a začne se to konečně ubírat správným směrem. Chvilkami jsem měl nahnáno a to je pro mne u hororu nejdůležitější. Atmosféra a výkony herců jsou velmi vydařené. Už teď se těším na pokračování. Takhle nějak má správný horor vypadat!

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Paráda ! Od druhého dílu Spidermana jsem příliš nečekal a bavil jsem se mnohem mnohem víc než u dílu prvního. Herecké výkony byly také skvělé, hlavně Dane DeHaan exceloval a okouzlil mě. Emma Stone jako třešnička na dortu. Electron je výborně ztvárněn, stejně jako Spider-man. Skvělá hudba, efekty romantika a kamera. Nečekaný konec. Tento díl se jim povedl ze všech stránek. Těším se na třetí díl.

Millerovi na tripu (2013)

Konečně zase jedna komedie, u které se jako divák můžu bavit a nemusím se k tomu nutit nebo se přitom cítit trapně. Skvěle jsem se pobavil. Všichni herci cvrlikají, bylo vidět, že natáčení je fakt bavilo a tuhle rodinku jste si museli po chvilce hodně rychle zamilovat. Nevím jak to dělá Jennifer, že má pořád tak dokonalé tělo. Ale byl na ní neskutečně rajcovní pohled jak se Jennifer kroutí v tangách u tyče. Prostě zábava jak se patří.

Jump street 21 (2012)

Kupodivu nebyl Hill s Tatum trapní, ale žádná super komedie se taky nekonala. Předvídatelná komedie s pár dobrýma vtípkama. Místy jsem se opravdu bavil, ale také se to neobešlo bez vysloveně trapných scén. První půlka filmu je prostě šíleně nudná a nad trapností jsem přivíral oči. Ale na druhou stranu od druhé půlky jsem se ze srdce pár scénám zasmál.

NON-STOP (2014)

Mám takový pocit, že Liam Neeson posledních několik let hraje stále dokola ty samé role. Na začátku filmu mi přišli podezřelí všichni ale postupem času jsem tomu přicházel na kloub. Ze začátku sice funguje napětí a atmosféra, jenže to se postupem času začne vytrácet až úplně zmizne! Přesto jde o solidní podívanou, kde po úvodním klidnějším rozjezdu se pořád něco děje. Dobrý, napínavý film s fajn Liamem a několika nesmysly, ale to by se dalo překousnout. Ale ten závěr byl moc přitažený za vlasy a neskutečně americký.

Transcendence (2014)

Film vůbec nedrží pohromadě a přestože má 2 hodiny, tak se tam vlastně skoro nic neděje. Možná i pěkná pointa příběhu. Ale to provedení... to působilo přes všechny ty miliony dolarů tak amatérsky. Pár dobrých záběrů nepřehluší jak byl pitomej scénář kamera, vizuální efekty, hudba. Depp v roli Willa, prostě se na to nehodil. Celý film je nudný. Milé fanynky,né každý film ve kterém hraje váš oblíbený Johhny Depp je takový trhák jako Piráti z Karibiku.