Rychle a zběsile (2001)

První díl už je pro mě klasika, která rozjela parádní sérii. Soundtrack je přesně takový, jaký má být, luxusní!! Karosérie aut k nakousnutí, mohlo být víc hlášek, minimum soubojů, jenže to jsou začátky FF. Příběh je jednoduchý bez většího překvapení. Auta mám velmi rád a tento film mi tedy pěkně sedí. Prostě oddychovka.

Želvy Ninja (2014)

Kdo přetrpí slabou první polovinu, tomu se dostane odměny. Akční scény totiž vůbec nejsou špatné, trikům nelze nic moc vytknout, oboje baví a přičtěme k tomu dobře načasované hlášky, proč ne. Šnežnou scénu jsem si náramně vychutnal. Megan je zde opravdu jen na okrasu, o nečem jako herecký výkon může snít dál. Rozhodně čtveřice želv měla na víc. Ale mohlo to bejt i horší. Samozřejmně to má úplně dementní scénář. Předvídatelný od začátku do konce.

Taxi 4 (2007)

Tak tohle je už opravdu přespříliš. Žádná akce v taxíku (kromě uvodní s Djibrilem Cissé). Toto pokračování je zcela hloupé a postrádá absolutně vše, co zdobilo první dva díly. Čtvrtý díl je stupidní a možná je to i tím, že jedna z mála inteligentních postav, taxikář Daniel, byl strčen do pozadí a není ani zdaleka tolik vidět jako v dílech předtím. Série, která kdyby zůstala u 2 dílů, tak by byla kvalitnější....

Taxi 3 (2003)

Zcela zbytečné pokračování,které hledá vtip z prvních dvou dílů. Až na cameo Sylvestra Stalloneho je film o ničem. Samy Naceri je ďábel, ale měl zůstat s taxíkem na silnici a necpat se na sjezdovky. Na akční film málo akce, na komedii nijak zvlášť vtipné.

Taxi, taxi (2000)

Musím říct, že druhý díl této série je ještě obstojný. Kvalit jedničky sice nadosahuje ale zábava je na dobré úrovni a staří známí opět předvádí neuvěřitelné kousky.

Taxi (1998)

Originální , zábavný akční, solidní soundtrack. Samy Neceri je děsnej borec a ten jeho taxík je super kára. Já se u toho fakt skvěle bavil a to po celou dobu. V ostatních pokračováních humor sklouzává k trapnosti hlavně ve trojce.

Interstellar (2014)

Už je to několik dní co jsem to viděl , ale pořád si musím opakovat film v hlavě a nemůžu to dostat ven a jsem za to rád protože jsem byl neskutečně nadčen. Chris opět dokázal, že se pohybuje úplně na jiné úrovni než ostatní. Interstellar je něco absolutně nevídaného. Nolan umí natočit film, který mě dokáže přikovat do sedačky v kině takovou silou že na chvíli zapomenu na vše ostatní a film dokonale vnímám a prožívám. Už tohle dokázal několikrát. Dle mého názoru je základním poselstvím tohoto projektu láska. Láska je ta, která překoná čas. Minulost i budoucnost. Hudba byla geniální, kamera i triky jsou na špičkové úrovni. McConaughey předvedl emociálně naprosto níčivý výkon. Anne byla ale taky výborná. Byly momenty, kdy jsem nedýchal. A ještě více bylo momentů, kdy jsem stěží udržoval slzy, Interstellar....mě doslova emocionálně vyždímal...takhle to umí jen Nolan. Nebojím se říci, že se jedná o film roku který se zapíše do dějin kinematografie.

96 hodin (2008)

Sakra, jak jsem mohl takhle dlouho přehlížet takový supr film. Teď už mi je ale jasný, že jsem dělal velikou chybu, protože jako "penzista"Liam Neeson se role "zachránce" své dcery ujal prvotřídně. Neeson prochází městem a při honbě za záchranou dcery se nezdráhá takřka před ničím. Žádné slitování, žádné zdržování. Není to žádný převratný film, je ale opravdu výborně natočen a zahrán! Dobrý příběh, scénář, který tu byl už 1000krát, dobře obsazená hlavní role. Takže já můžu jenom poděkovat za skvělý akční filmový zážitek.

Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014)

Už to není to co to bývalo. Jednička byla stylová a údernější, tohle na mě působilo až moc bez nápadu a hlavně ty povídky byly všechny totálně bez šťávy. A to nemluvim o akčních scénách. Povídka s Levittem mi přišla absolutně zbytečná, vzhledem k jejímu konci. A nedá se říct, že by šlo o nezvládnutý film. Rozhodně je ale zbytečný. A že se tady ukáže Lady Gaga jsem nevěděl, ale poznal jsem jí hnedka. Navíc Rodriguez zrovna nepatří mezi mé nejoblíbenější režiséry.

Hercules (2014)

Bylo to i nebylo zklamání. Trailery namlsaly na úplně jiný film než tento Hercules opravdu byl. Hercules bojuje se lvem - říkal jsem si, že je tu konečně americký film, který se chopil bájí a pojme je tak, jak jsou vyprávěny. První minuty tomu dokonce nasvědčovaly, ale stačilo těch pět minut a pak se mi všechny naděje zhroutily. Žádní bozi, žádný stvůry a bájná stvoření. Producenti to vzaly z jiného konce. Je to tak přehnaně přehnaný a nesmyslný až je to vtipný, a dokonce některý scény sršely napětím. Když to sečtu tak to tak zlý nebylo.