Železná srdce (2014)

Po dlouhé době pořádný válečný film. Reálná a brutální válečná řezba, která se s ničím a nikým nemazlí. Válečné filmy mají sakra dlouhou tradici, tady se zaměřujeme na americkou posádku tanku nazvaného Fury, který toho na jeden den zažije opravdu hodně. No Pitt to jistí spolu s hudbou. Herecké obsazení skvělé. Škoda pak té finální bitky. Němci tam z níčeho nic chcípaj, až moc ochotně a muška se jim oproti předchozímu dění ve filmu zhoršila tak o minimálně 200%. Film všem doporučuju.

Hačikó - příběh psa (2009)

Překrásný film o tom, jak silný může být vztah mezi psem a člověkem. Věrný pes Hačiko, který čeká na svého pána každý den na svém místu na vlakovém nádraží, ale jednoho dne se vše zvrtne. Nečekaně dojemný film, který ze mě pořádně vyždímal emoce a taktak jsem udržel slzy na krajíčku. Film není dokonalý, ale nesmírně dojemně natočený. O to více, když víte, že je film inspirován skutečným příběhem. Bylo by hezké vědět, že mi bude někdo někdy tak věrný, jak to dokázal tento pes Hachiko. Snad nejsmutnější film, co jsem kdy viděl.

Divoká karta (2015)

Velice slabé, hlavně po dějové linii. Akce nebyla vůbec špatná, ale problém je v tom, že v celém filmu jsou pouze tři scény (a to ještě dohromady na tři minuty), kdy Jason Statham přepne do úplného bojového módu. Klasická stathamovka, ale příběh stál uplně za hovno... Kdo rád Stathama, určitě se bude bavit.

Blesk (2011)

Akčný a drsný Jason Statham jako lamač mužských kostí na to sem si už zvykl. Už by mohl dostat i jinou roli a ne jen důležitě se tvářicího drsňáka. Statham sice ze sebe chrlí drsné a vtipné hlášky, ale není to prostě ono. Taky akce není tolik, jak bych čekal. Zas další stathamovka.

Annabelle (2014)

Když jsem se dozvěděl, že film produkuje Wann zvýšilo se tím mé očekávání, trailer také nebyl špatný, ovšem samotný film byl opravdu špatný. Bylo více než jasné, že po skvělém V zajetí démonů se bude studio snažit vytřískat z daného tématu ještě víc. Pár solidních lekaček v nepříjemně tmavých chodbách, ale jinak to vůbec nesplnilo mé očekávání. Konec filmu přechází do amerického konce, kdy se někdo obětuje pro cizí rodinu. Snímek je koukatelný, v žánru hororů se ale snadno ztratí.

John Wick (2014)

Paráda! Takhle si představuji akční film. John Wick je od začátku do konce akční jízda, kterou nezastaví absolutně nic. Sekvence v nočním klubu patří k nejlepším akčním scénám za poslední roky, hudba je taky pěkná a do dění se hodí. Role zabijáka mu sedla jak ulitá, je zde celá řada zajímavých nápadů (hotel pro elitní zabijáky, uklízecí četa). Keanu Reeves už dlouho nebyl tak cool. Už dlouho jsem neviděl tak skvělý akční snímek. Jen mě mrzí, že jsem to neviděl na velkém plátně. Ten film chci na DVD.

Román pro muže (2010)

Viewegha mám ráda, ale co je proboha tohle?! Miroslav Donutil jako zazobaný právník byl vynikající a díky němu je film o něco lepší. Trapná mi přišla i postava hloupého hráče Sparty, , z Budaře se pomalu stává nejtrapnější český herec, a Vladyka se tvářil celej film jako retardovaný šmoula. Aneb čekání na to, jestli Táňa nakonec ukáže aspoň tu kozu.... se nenaplnila. Zkrátka moje naděje, že to bude stejná pecka jako Muzi v nadeji nebyly naplněny.

96 hodin: Odplata (2012)

Samozřejmě, že Odplata nemá šanci dosáhnout na kvalitu jedničky. Na druhou stranu ho z velké části drží nad propastí Liam Neeson který je pořád týpek a jeho krvavá řešení problémů si stále užívám. Každopádně film jsem si na hodinu a půl skvěle užil a nebyla to ani na chvilku nuda, i když prominu nějaké hovadiny a nesrovnalosti jako třeba když dceruška řídila taxík jak Simír Gerchán, tak to mě hodně rozesmálo, ale má to asi v krvi.

The Guest (2014)

Od začátku nemáte páru, víte jen, že je něco jak být nemá, že údajný kámoš zabitého syna se vetře do jeho rodiny který padnul v blíže nespecifikované vojenské akci, on není úplně v pořádku, a s tímhle pocitem vás to nechá cukat se až téměř do konce. Soundtrack super. Konec je fakt špatnej, je to prostě trochu ulítlý. Škoda, že závěr byl až moc přestřelenej a závěrečná scéna úplně jasná...

Drákula: Neznámá legenda (2014)

Chudák Drákula, snad vstane z mrtvých a vysaje s těch idiotů kdo tohle dal dohromady život. Snímek je sám o sobě neskutečně unavující, snadno odhadnutelný a v podstatě zde nejsou momenty, které by vás dokázaly vtáhnout. Čekal jsem nějaký to mrazení, možná i leknutí, ale nedočkal jsem se. Za mě jeden z nejhorších filmů roku, kde nefunguje fakt vůbec nic.