Focus (2015)

Focus je hodně inteligentní film s dobrými zvraty. Je vážně super vidět Willa Smithe po strašně dlouhé době v nějaké dobré roli ! Fakt už si mi chyběl, Wille. Margot Robbie je momentálně asi nejvíc sexy áčková herečka a hraje taky dobře. Film je napínavý, příjemně překvapivý a nepředvídatelný. Scény jsou dobře promyšlené. . Nejlepší scénou filmu pro mě byly sázky Willa Smithe a Japončíka na fotbalovém zápase. Lepší tři.

Loupež po italsku (2003)

Loupež po italsku má nápad, svižnost, akci výbornou hudbu, špetka vtipu, akčnost, rychlost a od začátku do konce jste v napětí, jak film dopadne.... samozřejmě, že dobře. Při tomhle oddychovém filmečku jsem se kupodivu bavil ještě o chloupek více než při takových Dannyho parťácích. Vlastně ani pořádně není co vytknout. Příbeh už byl sice někdy použit, ale toto zpracování se náramně povedlo. Navíc sympaťák Jason, frajírek Mark, krásná Charlize, padouch Edward a automobilové honičky v minicooperech , supr složení pro supr film.

Jessabelle (2014)

Řekl bych, že rok 2014 je jedním z nejslabších roků pro hororový žánr a tahle ''úžasná'' Jessabelle to celé podtrhuje. Nuda, nuda a ještě jednou nuda .... strach žádný, jenom děj si plyne jako voda. Nesmyslná pointa. Film, který ničím nepřekvapí (solidní je tak max scéna ve vaně - jenže ta už byla ukázána v traileru ). Je mi smutno ..... jak se může tahle nudná hovadina dostat do kina. A finální rozuzlení není tak uspokojivé.

Valkýra (2008)

Solidní, nadprůměrné, bez nějaké výrazné slabiny. Film z období druhé světové války podle skutečné události, co víc si může milovník válečných filmů přát. Tom Cruise zahrál hrdinného vojenského šéfa atentátu na Hitelera plk. Clause von Stauffenberga přesvědčivě a vojensky rázně, ale výborní byli vlastně všichni herci. Film mě ani chvilku nenudil, i když se jednalo především o konverzační drama. I když člověk ví, jak to dopadne, je to stále napínavé.

Mortdecai: Grandiózní případ (2015)

Film mě na jednu stranu bavil a na druhou stranu dost nudil. Taková pohádka o Johnny Depovi a jeho kníru. Mortdecai mě nebavil tolik, jako mě bavil Mortdecaiův sluha Jock a všechny ty jeho nadržené sexy kočičky, které se kolem něj motaly. Každopádně sluha je výbornej. Nic proti Johnymu ale on sám film rozhodně nezachrání,přestože svou roli nehraje vůbec špatně, a párkrát jsem se od srdce zasmál. Za mě slabší tři.

Avengers: Age of Ultron (2015)

Větší, bombastičtější, akčnější... ale na mě to nějak nezapůsobilo. Hláškování sice pořád funguje skvěle (například pokus o zvednutí Thorova kladiva), dokonce i ten záporák měl svoje světlé chvilky, ale celé to působilo tak nějak bez příchutě. To jak jsem se bavil u Strážců galaxie, kteří jsou vyloženě nabití vtipem a chytlavým příběhem, to se u tohoto dílu Avengers říci nedá. Navíc je tam hodně postav, takže chvílemi divák ztrácí přehled. Co mě dál naštvalo, tak složení Avangers pro další pokračování. Jen škoda postav Quicksilver a Scarlett Witch, by si určitě zasloužili více prostoru. Uvidíme, kam se bude tato superhrdinská parta posunovat, ale určitě je potřeba hodně přidat. Nevím jestli to připadá jen mě ale v posledních letech jde Marvel do řitě s filmama, no jsem ještě zvědavej na Ant-mana v tomto roce!! Film hezký, ale nesednu si z něj na zadek. Pro mě stále zůstáva nejočekávanějším filmem roku jednoznačně Star Wars. Počkejte si na podtitulkovou scénu.

November Man (2014)

November Man je docela dobrý film s výbornými momenty, ale samozřejmě také i s těmi slabšími. Brosnan je slušně drsný a jeho souboj s vlastním žákem je zajímavý, i když některé akční scény by si zasloužili lepšího choreografa a režiséra, Olga Kurylenko je parádní kočka zbytek cástingu moc nezaujme. Jednou větou je to tedy celkem slušně krvavá špionážní akční jízda, která nezklame.

Gangsteři (2010)

Dostal jsem přesně to, co jsem od tohohle filmu očekával. Docela hvězdně obsazený akční film, který chvílemi nabízel docela atraktivní a napínavé scény, ale takových podobných filmů už tu bylo docela dost. Nečekejte žádný velký přemýšlení a dokonalou zápletku, spíš pěkný odreagování u akčního thrilleru. Prostě střílečka a malinkej pofuck. Filmů na takový způsob je nespočet a tohle je klasický průměr.

Jupiter vychází (2015)

Tohle se Wachowským hodně nepovedlo. Sci-fi miluji, ale tato vesmírná sága mě nudila. Nefungující film ve všech směrech. Scénař k tomuto filmu napsala asi skupinka pětiletých dětí pod dozorem zhulený učitelky. Vlkodlak na létajících botkách kterýmu utrhly křídla, včelí královna vládkyně světa, ještěrky v kožených kabátech. Potenciál to mělo, bohužel hodně nevyužitý. Takhle protrpěné 2 hodiny jsem už dlouho nezažil. Pro mě zatím největší filmová tragédie letošního roku.

96 hodin: Zúčtování (2014)

První díl je naprostá špička, druhej díl je pořád hodně napínavej, hodně zábavnej průměr a třetí je pouze zoufalá nuda. Škoda toho šíleně rychlého střihu, při automobilových honičkách, soubojích. Člověk ani nepozná komu který úder patří. Scénář nepřinesl nic nového takže už dopředu víte, jak vše dopadne, kdo je padouch, kdo je ten hlavní padouch, co chtěl, jak chtěl, proč chtěl zabít Liamovu bývalou manželku. Pěkný bylo třeba s tím jak vjede autem do výtahové šachty nebo jak s autem spadl ze skály a taky jak ho kulky zazračně míjí a jako třešnička na dortu sestřelit porschem ve 200 km/h kolo u letadla, porsche celý, liam vyjde bez škrábanců a letadlo na sračky . Taky bych řekl třikrát a dost ale když to vydělá tak spoustu peněz tak je pravděpodobný, že dalšího dílu se dočkáme.