Žít a nechat zemřít (1973)

Super bondovka. Moore nasadil laťku vysoko. Na Bondovky s Moorem jsem se těšil a vůbec mě to ničím nezklamalo. Žádná nuda, film furt jede, jedna akce za druhou, honička s čluny a skákání přes aligátory nemělo chybu a parádní hlášky,perfektní bitka ve vlaku! Bondgirl je pěkná číča. Fajnový záporák.

Temný Kraj (2017) (seriál)

Podprůměrný český seriál. Strašně jednoduchý a nedomyšlený seriál, který ani není vtipný. Dialogy někdy úplně pitomé ,někdy standartní, ale nic vyjímečného. Vše je daleko od profesionální práce. Případy jsou jednoduché celkem je dobrá temná atmosféra. Celé je to točené klidným tempem. Za dvě a to jen díky Vaculíkovi a jeho psu, jinak bych s tím ani neztrácel čas. Velmi to připomíná levné krimi seriály komerčních televizí

Diamanty jsou věčné (1971)

Příběhově trochu slabší Bondovka, ale přesto výtečná a zábavná jízda v neopakovatelném stylu Seana Conneryho. Tento Bond má skvěle dva zabijáky, dobrý námět a překrásnou doprovodnou hudbu, bitku ve výtahu. Bondgirl mi přišla zcela, ale zcela tuctová. Hlavní padouch byl nezajímavý. Poslední Bond ala Connery

EXODUS: Bohové a králové (2014)

EXODUS měl velký potenciál a z tohoto pohledu věčná škoda, že se ho nepodařilo naplnit. Zručný režisér, vynikající herci, solidní rozpočet, přitažlivé téma, to vše se dalo zužitkovat. Exodus rozhodně není špatná dobrodružná fantasy. Výborný byl i casting a Christian Bale i Joel Edgerton své role zahráli skvěle. Líbila se mi také epičnost filmu, podpořená velmi dobrým soundtrackem. Po nevýrazném a těžko uchopitelném Konzultantovi se Ridley vrátil k žánru, ve kterém si je jistý v kramflecích. Stačí se jen zamyslet nad současnými paralelami Mojžíšova příběhu. Ridley Scott odvedl dobrou práci, výborné efekty, skvělé kulisy, kostýmy a výprava. Celkově se zklamán necítím. Nějak závratně jsem se nenudil.

Grandhotel Budapešť (2014)

Poměrně dlouho jsem se odhodlával k shlédnutí tohoto snímku, jenž sklízel úspěchy na mnoha svých taženích. Jakmile jsem si jej však pustil, nelitoval jsem. Bavil jsem se, některé scény mi přišly geniálně vymyšlené. Mělo to spád a velmi padnoucí hudbu. Pěkný příběh, zajímavé lokality i styl vyprávění tento snímek posouvají ještě o třídu výš. Byl jsem příjemně překvapen, s jakým scénářem přišel Wes Anderson. Ralph Fiennes jako pan Gustave je navíc opravdu nezapomenutelný. V Grandhotelu je spousta skvělých herců, kteří mají i malé role, ale i tak jsou v nich skvělý. Vážně bych nečekal, že by se mi tenhle film mohl líbit. Komedie, která Vás nepobaví až tak řečmi, ale hlavně těmi činy, které se zde odehrávají.

101 dalmatinů (1996)

Film pro celou rodinu na odpočinkové odpoledne. Americká pohádka, trochu navazující svým stylem na Sám doma. Taková klasická disneyovská zábava. docela sem se u toho bavil. Z celého filmu mi v hlavě utkvěla hlavně trojice padouchů v čele s excelentní Glenn Close, která si to nejspíš hodně užívala a dvojicí ňoumů Hugh Laurieho a Marka Williamse. Jeff Daniels byl vynikající. Jinak dokonalá práce se zvířaty.

Ve službách Jejího Veličenstva (1969)

Nejhorší představitel Jamese Bonda George Lazenby v akci!!! A proto ta bondovka nestála za nic. Bond bez přitažlivosti a kouzla. Nedivím se, že představitel JB si zahrál jenom v tomhle dílu... Já chci zpět Conneryho!!!

Kráska a zvíře (2017)

Nakonec jsem dojat a mile překvapen. Úžasný rodinný film. Kráska a zvíře je velkolepou pohádkou natáčenou s pečlivostí a řemeslným umem, která je plná krásy, humoru i emocí obsazení, kulis, kostýmů, ohromující hudbou.... zkrátka obrovská nostalgie všechno mi přišlo dokonalé. Emma Watson předvedla výborný výkon. Dana Stevense nenadchne, ani neurazí lepší pohled byl na něj když byl jako zvíře. Luke Evans je dostatečně slizký a zábavný. Excelentní výkon Kevina Klinea. Vedlejší role Ewan McGregor, Ian McKellen a Stanley Tucci. Film vás vtáhne a nepustí a budete na něj myslet ještě dlouho po závěrečných titulkách. Dlouho ale opravdu dlouho jsem neviděl tak krásný, romantický, vtipný film!

Mr. Bean: Největší filmová katastrofa (1997)

Dávám velmi slušné tři ale byl bych raději, kdyby Bean zůstal jen seriálový. Tenhle film si ze seriálu bere námět, ale rozehrává svůj vlastní děj. Film je vtipný, prostě Bean zase nezklamal. Musí ho zkrátka vidět každý jeho příznivec.

Dokonalá vražda (1998)

Nadprůměrnej Thriller, kterej čerpá z hereckých schopností Michaela Douglase, kterého dobře doplňujou Gwyneth Paltrow a Viggo Mortensen, kteří se za svuj výkon rozhodně nemusí stydět, spíš naopak. Perfektní zápletka i se svými zvraty doplněná chladnou atmosférou za doprovodu gradující hudby, skvěle promyšlený scénář a dynamické tempo. Nudit se u toho nebudete. Opravdu dobrý film na který se vždy rád podívám.