Moonraker (1979)

Roger Moore je docela dobrý. Nadprůměrná a hlavně hodně vtipná bondovka. A ta sci-fi zápletka mě opravdu hodně bavila, stejně jako každá scéna s nezapomenutelným záporákem Zubem. Scény na vesmírné stanici se povedly a na svou dobu vypadají velmi dobře.

Andělé a démoni (2009)

Film se táhl od začátku až do konce. Andělé a démoni mají dobrý nápad, který ovšem zůstal nevyužitý. Bavil mě Tom i Ewan, zápletka (i když jsem hlavního padoucha znal předem), kulisy i velké dvojí finále (výbuchy a odhalení padoucha). Rozhodně oceňuji hudbu Hanze Zimmera, tento pán je opravdu hudební máág.

Gejša (2005)

Moc pěkný film s krásnou výpravou a hudbou a také obdivuhodnými kostýmy, kde na Vás za každým rohem dýchá spousta japonské historie. Musím přiznat, že podmanivá hudba Johna Williamse toto dílo hodně pozvedla. Život jedné neobyčejné dívky a jejím snu, že se jednou dostane k muži, který jí koupil zmrzlinu, když byla ještě malá. Ziyi Zhang byla báječná. Vlastně celá parta hereckého obsazení byla baječná. Na film se mi velice dobře dívalo.

Policejní akademie 6: Město v obležení (1989)

Přestože se občas nějaký ten úsměvný moment našel, těžko mluvit o komedii. Bohužel se z nápadité komedie stala bezzubá mizerná fraška. Mělo to skončit třetím dílem a bylo by to pro všechny nejlepší. Hrůza.

Špion, který mě miloval (1977)

Výborná bondovka. Hned na začátku honička na lyžích, vynikající úvodní píseň. Film je plný skvělé akce, parádních hraček (včele s ponorkovým Lotusem) i hlášek a krásnou ruskou agentkou. Padoucha vybrali stejně dobře jako sovětskou agentku. Také se tu objeví Jaws, jeden z legendárních zabijáků.

Policejní akademie 5: Nasazení: Miami Beach (1988)

S přibývajícím počtem dílů klesá jejich kvalita. Až asi na dva momenty se tomu nedalo smát. Bez Mahoneyho to už nějak není ono, byť všichni ostatní zůstali...

Jak básníci čekají na zázrak (2016)

Snad to už fakt bylo naposledy, ne? Otravné, směšné, nudné. Velká nuda o ničem, ale upřímně se nejedná o nějaký průser typu sněženky 2 nebo Bony a klid. Všichni herci vypadají, že výsledek jim je úplně volný, hrají asi tak na půl plynu jen za peníze... nechápu že tolik známých herců se upsalo k tomuto projektu. Nic se tam vlastně neděje.

Americký sniper (2014)

Překvapivě hodně dobrý!! Americký sniper je snímek, který když vás chytne, tak už vás nepustí. Brutální, akční, silné, emotivní, správně americky vlastenecké a jednoduše krásně převyprávěné story legendárního snipera z aktuální války. Mix drsných válečných scén s něžností rodinného zázemí, ale také problémy ohledně posttraumatického stresového syndromu, to vše dodává Eastwoodovu filmu šmrnc. Film je velmi akční, často se zde střílí, tempo je slušné, dialogy na úrovni, kamera úhledná, Bradley perfektní. Clint Eastwood potvrdil své filmařské schopnosti.

Zloba - Královna černé magie (2014)

Bez napětí, jakékoli gradace a nakonec i přijatelného vyvrcholení. Nemá to tah na branku, není to strhující ani dojemné. Fakt úplně zbytečná předělávka klasický pohádky. Velmi špatně zvolené obsazení, většina herců stála za hovno. Angelina Jolie průměr, ani nijak moc nenadchla, ale pohádka na odpoledne vcelku fajn. Nefunkční od začátku až do konce. Měl jsem vyšší očekávání, o to horší byl pád.

Policejní akademie 4: Občanská patrola (1987)

Velký pokles zábavy a nárůst nudnějších pasáží oproti předchozím třem dílům. Steven Guttenberg asi věděl, proč to má po tomhle díle zabalit. K tomu ještě sexy Sharon Stone. Bez nějaké větší inovace pořád to samé, kdyby alespoň udrželi kvalitu vtipných scén. Tohle měl být poslední díl celé série.