Vratné lahve (2007)

Spojení Jana Svěráka coby režiséra a Zdeňka Svěráka v hlavní roli a podepsaným za scénářem opět vyšla. Svěrákům se podařilo dobře skloubit humor s dojímavými momenty o stárnutí. Bavil jsem se a to je u tohoto druhu filmu snad podstatné. Milý, lidský, smutný, pravdivý, ze života. Film je natočen hodně dobře, herci hrají parádně, scény, ve kterých se objevuje Jiří Macháček, mají obrovské vnitřní kouzlo.

Batman a Robin (1997)

Než přišel Christopher Nolan, byl Batman mrtvý. Šílenost. Tohle bylo vice než příšerné. Takový megaobsazení v takový megakokotině! Si neumím pomoct ale Clooney se na tuhle roli nehodí. Herecké výkony na bodě mrazu. A to sám potvrdil i Arnold. Thurmanová to také nevytrhla.

Matrix (1999)

Podle mého názoru tenhle film cosi započal. "Jedničku" beru jako průkopníkem sci-fi. Jeden nenápadný film, který změnil sci-fi, změnil akci. Brilantní scénář, zvuk, střih, kostýmy a režie: bratrů Wachowských. Příběh má logiku, myšlenku, spád. V hlavních rolích excelují neohrožený počítačový hacker/bojovník Keanu Reeves a po jeho boku božská Carrie-Ann Moss. Dále je tu ledově klidný Laurence Fishburne a slizký had Hugo Weaving coby agent Smith. Viděl jsem ho už nesčetněkrát, ale přesto na mě má pokaždé stejně efektní účinek. Milovník akčních filmů tohle prostě musí ocenit. Matrix by neměl uniknout nikomu!!!!

Pluto Nash (2002) odpad!

Eddie Murphy zde klesl na nejhlubší hollywoodské dno. Eddie Murphy je smutný případ bývalého komika, který si stále myslí, že někoho zajímá. Opravdu nevím jak tohle někdo se zdravým rozumem může natočit. Na jedno kouknutí úplně stačí.

Chobotnička (1983)

V mých očích je Chobotnička jedna z nej bondovek s Moorem. Akorát nám Roger Moore zestárl a to hodně ale i tak ty akční scény pořád zvládá celkem dobře. Skvělé akce a trocha kýče, to nikdy neuškodí. Navíc jsou ti i super záporáci v čele s Kabirem Bedim, který si svého zabijáka evidentně vychutnal. Chobotnička je nic moc Bond girl. Super bondovka.

Poslední samuraj (2003)

Skutečně velmi krásný film. Je to historický velkofilm jiné kultury, jiného století, jiných zvyků. Krásné záběry přírody, harmonie barev a hlavně život v horské vesnici. Nevím jak ostatním, ale mě to strašně uklidňovalo. S odstupem času musím zvednout hodnocení, protože tolik nadčasový a veskrze krásný velkofilm si to zaslouží. Monumentální bitvy, dunící Zimmerův soundtrack a navrch vizuální pastva pro oči, krásná kamera, obrovská výprava. Celých těch dvě a půl hodiny jsem si vychutnával historické pohlazení. Bitvy byly procítěné a sledoval jsem je s velkým napětím. Charisma a herectví dvojce Cruise Watanabe zvedá tento film o třídu výš. Tenhle snímek je perfektní ve všech směrech.

Superman 2 (1980)

Pro mě srdcovka z dětství. Pro mě lepší a zajímavější než pěkný první díl. Stejně dobrá režie, hudba, herci. Gene Hackman je stále příjemně potrhlý, Terence Stamp je na Zoda správně zlý a nebezpečný, ale hvězdou zůstává Christopher Reeve, který je naprosto přesný. Právem nestárnoucí klasika, která jistě zaujme i milovníky současné kinematografie.

Skrytá identita (2006)

Nezapomenutelný. Skvělý počin Martina Scorsese. Úplně mě to pohltilo, byl jsem napnutej. Prostředí mafiánů je Scorsesova parketa. Scorsese umí nejen vyprávět příběhy, ale i točit a udržovat si správnou míru nervozity, takže celý film se nemůžete odtrhnout od obrazovky, aby vám náhodou něco neuteklo. Hvězdami se to ve filmu jen hemží. Hudba i herecké výkony jsou parádní a už jen Nicholson v roli ostříleného šéfa podsvětí je filmový zážitek sám o sobě. Oscary za film, režii a scénář jsou podle mého ve správných rukou. Mohu jen a jen doporučit....

Jen pro tvé oči (1981)

Opět jedna z vyjímečných Bondovek. V rámci bondovek určitě nadprůměr i přes slabší titulní píseň. Akce střídá akci, děj má spád, různá prostředí jen umocňují špionážní hrátky. Záporák mohl být zajímavější, ale zabijáci byli celkem dobrý i když na Bonda nikdo nemá. Naopak mě potěšila i výborná bondgirl. Jen ten Roger Moore mi tady přišel už vážně hrozně starej.....

Podfu(c)k (2000)

Tohle je nářez. Naprostá špica mezi gangsterskými filmy. Zřejmě životní film Guye Ritchieho, bez problémů překonal velmi vysokou laťku nasazenou Sbal prachy a vypadni, tehdy ještě Statham, který si nehrál na drsňáka a neukazoval svalstvo. Co scéna to nezapomenutelná hláška. Co postava to klenot. Cikáni chtějí nový karavan, Turek chce přežít, ale hlavně všichni chtějí diamant. Jeden z mých nejoblíbenějších filmů.