Legendy zločinu (2015)

Dalo se na to koukat, ale očekávání bylo mnohem větší. Atmosféru to má a Hardyho mám rád ale žádná velká sláva se nekoná. Legendy zločinu se určitě nestanou legendami světové kinematografie. Tom Hardy v dvojroli zahrál skvěle, ale celkově chybělo napětí a hlavně chybělo více gangsterské atmosféry. Oba bratry zvládl skvělé, každý je úplně jiný a s mimikou v obličeje umí pracovat dobře. Tohle nezvládne jen ledajaký herec. Škoda, věřím, že realita o bratrech byla mnohem drsnější a mohlo se natočit daleko lépe.

Million Dollar Baby (2004)

Eastwood je mistr. Super film s obrovsky smutným závěrem. Film, který se rovná dokonalosti. Rozhodně nemůže nikoho nechat chladným. Million Dollar Baby je něčím víc než jen filmem o boxu, je to především film o jednom z nejsilnějších mezilidských vztahů. Clint Eastwood jako herec a zároveň režisér. Výborný výkon podává i Hilary Swank coby dívka, která touží stát se profesionálním boxerem. Charismatický Freeman perfektní vypravěč. Film od srdce. A Oscar pro Hillary Swank je dle mého jednoznačně zasloužený.

Jeden svět nestačí (1999)

Bohužel jen průměrná bondovka. Spousty akce, zajímavý příběh, krásná Sophie Marceau s Denise Richards, skvělý záporák Robert Carlyle a samozřejmě šarmantní Pierce Brosnan v nejslabším Bondovi, ve kterém se objevil. Jen kdyby scénáristé ještě trochu lépe zvládli svou práci. Sice se objevilo pár vtípků či průpovídek. Atmosféra, která mě taky moc nevtáhla.

Policie Modrava (2011) (seriál)

Na Modravu mě nalákala Šumava. Nádherné záběry ze známých míst Šumavské přírody (moje srdeční záležitost), a ještě kvůli tomu že případy jsou inspirované skutečnými událostmi. Proti seriálu jsem nic neměl. Neříkám, že je to nějaký trhák nebo detektivka náročná na přemýšlení, ale prostě příjemná oddychovka. Příjemná Soňa Norisová, sympatický Satoranský a i ta Boušková, Myslím si, že koukat se to dá.

Everly (2014)

Už dvě hvězdy je moc. Je Everly klasický akční výplach?? Určitě. Je to nelogické, nereálné i nudné, je to velmi bezduchá a tupá zábava, což ještě neznamená že pro někoho to není zábava. O scénáři nemluvme, je to jeden velký nesmysl. Salma je bezesporu hezká ženská, nicméně proč vzala v této bezduché blbosti roli, to mi uniká.

Zítřek nikdy neumírá (1997)

Vynikající bondovka. Skvělý Brosnan kterého jako Bonda mám strašně rád. Bondovi to jde i na konci devadesátých let. Nápaditý a slušně šílený záporák, skvělá akce. Michelle Yeoh je více než sympatická a hezká, takže vše už je v pořádku. Záporák v podaní výborného Jonathana Pryce, byla nejlepší volba. Teri Hatcher mohla mít více místa. No a scéna s Brosnanem a Michelle Yeoh na motorce podle mě patří mezi ty nejlepší akce. Dále zde máme asi nejlepší auto. No uznejte, kdo by nechtěl BMW , které se dá řídit pomocí telefonu.

Hvězdná pěchota (1997)

Excelentní béčko!!! Tohle je kultovka jako hrom. Naprosto skvělý akční sci-fi. Co se týká triků, tak ty jsou tady kapitola sama o sobě, všechno působí naprosto realisticky a nikde to není odfláknutý, brouci se pohybujou přirozeně a jejich rozstřílení vypadá pěkně nechutně, což je dobře. Herecky zahrané slušně (Casper Van Dien zde dostal jedinou pořádnou roli své kariéry), a krásná Denise Richards taktéž. Krom nich se na plátně poprvé objeví i dnes už slavný Neil Patrick Harris. Já jsem si to neskutečně užil a tato scifárna mi vždy zůstane u srdce jako jedna z nejlepších.

Zlaté oko (1995)

Bondovka par excellence. Takhle má vypadat agent 007. Neohrožený, elegantní, sarkastický, drsný... Solidní akční zábavička, která mě nenudí ani po několikerém shlédnutí. Šarmantní Brosnan, slušný Bean jako záporák, modré BMW a ruská programátorka, kterou byste si klidně přibalili na dovolenou. Paráda s dokonalou hudbou. James Bond v tanku se skutečně jen tak nevidí.

Povolení zabíjet (1989)

Z mého pohledu lepší než Dech života. Osobní příběh pomsty vyniká o to silněji, díky pevné režii, která triumfuje hlavně při parádních akčních scénách, spoustou originálních nápadů, hudba je výborná a velmi dobrému Daltonovi. Ohromně mi sedí Robert Davi, ten by se svým charismatem mohl bourat stěny, stejně jako tehdy mladý Del Toro. Chybí mi tu bondovská lehkost, je to příliš vážné.

Dech života (1987)

Poctivý špionážní film s výborným Timothym Daltononem v roli Jamese Bonda. Zbrusu nový hrdina byla ta pravá volba do akčně laděných osmdesátých let a Dalton dal Bondovi po několika okatých minelách konečně opět solidní tvář drsného a nelítostného akčního hrdiny moderní doby. Bondgirl? No bývaly pěknější. Možná tahle bondovka není nejlepší ze všech, ale určitě je jedna z nejopravdovějších a nejuvěřitelnějších. Dech života je bondovka na přechodu od staré do nové doby a rozhodně neurazí.