Transformers (2007)

Explozivní, gigantický, puntičkářský, detailně úžasný, hustý.. a nepřekonatelná jednička. [v rámci série 90%]

Půlnoční vlak (2008)

Začátky Bradleyho Coopera a krvavě drsnej Vinnie Jones. Solidní horor se slušnou atmosférou a zajímavým rozuzlením.

V moci ďábla (2005)

Soudní drama, nebo horor o vymítání? Trochu od obojího. Dobrá podívaná, kde by klidně mohla být dána větší pozornost právě na to vymítání a horor celkově.

Hrdost a sláva (2008)

Nadprůměrný krimi thriller s ohranou zápletkou a slušným obsazením.

Captain America: První Avenger (2011)

Komixovky mě poslední dobou překvapujou čím dál tím víc. Po úžasnym Thorovi je tu poslední, ale přesto první Avenger. Film natočenej spíš jako takovej "předdíl" a tahoun na The Avengers. Teď už je všechno ready a může přijít to, na co se každej, kdo aspoň trochu sleduje tyhle filmy, těší. Kapitán je skvělej seznamovací díl, kterej nabídne hned několik profláklejch postav, třeba Starka seniora. Úžasný jsou hlavně hi-tech hračičky, kterejch je nespočet a vzhledem k tomu, že se děj odehrává během 2. SV, tak to vypadá fakt hustě. Nakonec dam sice horší, ale přesto plnou palbu, protože se mi to fakt líbilo. A konec byl šokující. Tak, a teď se jde na hlavní chod!

Pearl Harbor (2001)

Příběh o lásce během války neni zase tak úplně mimo mísu, protože si to skvěle sekunduje. A hlavně, trio herců to zvládá naprosto na jedničku. Pod vedením puntičkáře Michaela Baye, s hudbou Hanse Zimmera a s desítkou dalších výborných herců je to strhující a emocionální podívaná. Útok na Pearl Harbor snad ani nejde slovy popsat a tři hodiny stopáže uteče jako voda. Film je to pěknej a na konci jsem uronil slzu.

Thor (2011)

Dokonalost. Kenneth Branagh je na postu režiséra naprostej génius a tohle byl jeden z nejhezčích "komixovejch" filmů, co jsem kdy viděl. Ono to vlastně ani tak komixový neni, protože Thor je legenda, kterou jsem znal ještě dávno předtim, než vzniknul tenhle film. A kdo se kdy zajímal o severskou mytologii, nebo alespoň poslouchal skupinu Amon Amarth, tak ví o čem mluvím. Možná proto se mi to líbilo o něco víc, než většina jinejch komixáků. Chris Hemsworth je chlap jako skála a role mu padla naprosto skvěle. A ostatní herci jsou taky na jedničku. Pecka!

Funny Games USA (2007)

Tak tohle byl hodně zvláštní kousek, kterej jsem asi tak úplně nepochopil. Ono je to na jednu stranu famózní psycho thriller silně sahající až za hranice dramatu (asi do 3/4 filmu). Ale potom už je to tak trochu mimo mísu a já si nebyl vůbec jistej, jestli to co tam vidím, je pravda, nebo fikce. To samý si potom ti dva psychouši na tý lodi i vysvětlují. I přesto mam ale pocit, že jsem to tak nějak nepobral. Ale co, je to hnusný, syrový a drsný, tak jak by měla taková žánrovka vypadat. Ale do vyššího hodnocení se nepoženu.

Pan Bobr (2011)

Pozitivní na tomhle filmu je - když neberu v potaz, že je to depresivní příběh o muži, který to v hlavě neměl tak úplně v pohodě - že Mel Gibson je výbornej herec, o kterým se hodně a špatně mluví. Ale proč by mi to mělo jako prostýmu divákovi vadit? Mě jeho osobnost zajímá pouze na plátně a tak se opravdu těším na jeho další role, nebo (a to možná ještě víc) režisérský počiny!

Domácí mazlíček (2008)

Anna Faris je tady fakt sexy. Hraje tady tak hloupou blondýnu, až je to docela roztomilý a děsná sranda. Navíc ještě spousta dalších fajn herců. Bavil jsem se.