Kdo hulí, ten umí (2001)

Kultovní záležitost, která obsahuje snad vše, co taková správná a dostatečně ulítlá komedie má mít. Hlášky, partu pořádnejch hovad, soundtrack ve stylu všehochuť a super herce, který dokážou z okamžiku vyždímat maximum. Některý scény jsou vážně nezapomenutelný a co si pamatuju, tak jsem brečel smíchy.

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Už od čtyřky to tak bylo, ale pětka to ještě víc přitvrdila. Jde o to, že je to strašně zmatečný a tenhle díl je tak napěchovanej novejma informacema, že stopáž prostě nestíhá. I v celkovym podání je to mírnej pokles vzhledem k předchozím dílům. Ale i tak se mi to samozřejmě líbilo, to jo. Ostatně jako každej díl. Ale jako fanoušek bych se v tom moch vrtat od rána do večera. Nejvíc mě zklamalo provedení "odchodu" Siriuse, který bylo oproti knížce docela suchý. A taky pozdější rozhovor Harryho s Brumbálem v pracovně, kterej má bejt dost drsnej a silně emocionálně podloženej. Ono je to všechno popsaný na několika desítkách stránkách, ne v pár vteřinách, takže je hned jasný, kde je asi zakopanej pes. Výslednej dojem je teda spíš rozpačitej. Co mě ale nadchlo, byly výborný efekty a bitka na konci, docela epic.

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

Jako skalní fanoušek jsem tuším tímto dílem začal pociťovat nesoulad mezi předlohou a filmem. Ačkoli to má přes 2 hodiny, nepodařilo se to natočit tak, aby divákovi hned od začátku nepřipadalo, jak strašně rychle to žene kupředu. Přeskakují se pro čtenáře strašně důležitý a podstatný věci, a to co tam je, tak je celkem dost rychle podaný. Prostě je to natočený tak, aby se to vešlo do předem danejch cca dvou hodin, a to tomu dost ubírá. Třeba u tohohle dílu bych se vůbec nebránil rozdělení na dvě části, jak je tomu u posledního dílu. Nefanoušek absolutně nemá šanci pochopit, o co tam vlastně jde, jen snad pokud si neudělá víkendovej maratón s celou sérii Harryho Pottera, a fanoušek si bude i navzdory hodně slušný podívaný mírně zoufat. On i čtvrtej díl je jeden z nejobjemnějších v počtu stran co si pamatuju, ale abych nekecal. No zkuste Pána prstenů narvat do dvou hodin.

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Cuarónovi se povedlo něco neuvěřitelnýho, a to natočit nejlepší díl ze série. I bez ohledu na to, že se jedná o Harryho Pottera, je to naprosto výjimečná podívaná, s temnou atmosférou, strhujícím příběhem, výborně napsanými postavami a scénářem. Jako fanoušek si nemůžu stěžovat absolutně na nic.

Harry Potter a Tajemná komnata (2002)

Další a zároveň poslední pohádkovější podání příběhu kultovního Harryho Pottera, který Columbus moc hezky natočil. Kdo se sérií vyrůstal, tak tohle viděl ještě jako dítě, nebo jako dospívající, a tak je účel snímku splněnej v podstatě na maximum. Jen se od jedničky liší o dost temnější atmosférou a nebrání se příjemnýmu humoru.

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

Nostalgická podívaná, kde si dokáže vážně smlsnout snad jen fanoušek tohohle fenoménu. Už za kouzlo pokládam to, že se do toho někdo ponoří a zaujme ho to, ať už knižně, nebo filmově. Lidi jsou prostě hloupý a dokážou odsoudit kde co a hlavně jen tak, ať už kvůli komerci, nebo kvůli bůhví čemu. Tohle je ale plně zaslouženej kult, kterej se nikdy neomrzí. Columbus načal sérii jako takovou pohádku, a to je na začátek hodně fajn. A je třeba dodat, že jak v tomhle díle, tak v celé sérii hrají herci, kteří patří k naprosté elitě anglické kinematografie.

My děti ze stanice Zoo (1981)

Knihu jsem nečetl, ale film mě překvapil hlavně svojí syrovostí a drsnym podánim příběhu, kterej si snad nikdo nedokáže představit. Koukali jsme na to ve škole a i tak mě dokázal konec celkem emocionálně dostat.

Den, kdy se zastavila Země (2008)

Docela solidní oldschoolovka a Sci-fi, jen s dokola omílanym tématem a v dnešní době plný mega hustejch velkofilmů úplně o tom samym trochu nemístný. Ale co bylo povedený byly digitální efekty, kde "roj broučků" rozežíral úplně všechno, a supr obsazení.

Kurýr 3 (2008)

Legendární a kultovní kurýr ve třetím díle sundal nohu z plynu a už nemá takovou šťávu jako dřív. Statham pořád vynikající, ale celej film prostě utáhnou nemůže, protože z takovýho materiálu se těžko dá stavět. Na druhou stranu bych se nebránil čtvrtýmu dílu, kdyby šel ve stopách prvního, maximálně druhýho dílu, bylo by to fajn.

Rallye smrti (2008)

Pořádný akční jatka a ta správná, namakaná a drsná Stathamovka v jednom.