Akta X: Chci uvěřit (2008)

Snaha o znovuzrození kultovních Akta-X, která dala po letech dohromady výbornou ústřední dvojici, ale s atmosférou a výbornými náměty už to tak valné nebylo. Přesto pro fanouška povinnost.

Akta X - Film (1998)

V podstatě o mnohem delší díl původního seriálu, se vším, co k němu patří. Pro fanouška daného kultu, nebo prostě jen pro běžného diváka, který má rád sci-fi a tajemno je to jasná volba.

Vraždy v Midsomeru (1997) (seriál)

Detektiv šéfinspektor Barnaby je prostě formát. Výborná anglická kriminálka v tom správném slova smyslu, žádná americká patlanina. Skvělí herci - obsazování opravdových hereckých es. Výborné náměty, humor a mysterióznost, občas až hororová atmosféra. V neposlední řadě dokonalá a mrazivá úvodní znělka a celkově celá hudba. Vrchol v žánru.

30 dní dlouhá noc (2007)

Tak to bylo drsný. A nejvíc drsnej byl rozhodně Danny Huston, úplně dokonalej krvežíznivej záporák. Jako fanoušek žánru jsem dost spokojenej, zhruba 2/3 filmu jsem uvažoval dokonce o pětce, ale pak to zase nějak vyšumělo, škoda. Každopádně silnej nadprůměr coby akční horor. A kde je ti konec, Joshi? "Come on motherfuckers!"

Doom (2005)

Doom šel zpracovat o tolik líp - jeden člověk s baterkou, všude tma, do toho hnusný příšery a je to horror jak vyšitej a hlavně k posrání strašidelnej, stejně jako předloha. Ale tohle.. No jediný co na tom bylo fakt hustý byl ten pohled z první osoby.

Tři mušketýři (1993)

Po americku, ale přece. Sice to nedosahuje ani zdaleka kvalit Tří mušketýrů ze 70. let, ale i tohle "zpracování" mi sedlo a užil jsem si příjemnou zábavu a dobrou podívanou. Takže, proč ne?

Tři mušketýři (1973)

Naprosto kultovní zpracování románu Alexandra Dumase, na kterém jsem vyrůstal. Vtipné, akční, napínavé a s výbornými herci. Nutno zmínit i další dva díly.

Percy Jackson: Zloděj blesku (2010)

Řecký báje jsem viděl ve všech možných i nemožných zpracováních, a tak mě tohle myslim už nemůže nijak překvapit, dokonce ani Pierce Brosnan jako kentaur.. no dobře, přiznam, že to mě překvapilo.. wtf? Je to slátanina prvního stupně, ale v dnešní době se hold bere kde se dá a čerpá se odevšaď, takže to nakonec neni zase taková tragédie. Logan Lerman umí docela hrát a neni takový dřevo jako většina pubertálních herců a Alexandra Daddario je celkem kost. No dávali to, když jsem zrovna snídal a ztvrdnul jsem u toho až do konce a nemůžu říct, že mě to nebavilo. Účel to plní a to je v dnešní době plus.

Bronson (2008)

Výbornej Tom Hardy v roli blázna, kterej se ve vězení s nikym nesral, pak ho málem udrogovali k smrti, pak mu královna dala milost, pak ho zase zavřeli a on se zase s nikym nesral. V podstatě o tomhle snímek je, ale pod režií Refna je z toho zkrátka umělecký dílo, a to doslova. Tom Hardy to tady brutálně celý táhne, jinýho herce se snad ani ve filmu nevšimnete. Stačí se pouze chytit na vlně Refnovo podání, a jelikož jsem to viděl až po Drive, tak jsem s tim neměl absolutně žádnej problém.

Rybí legendy Jakuba Vágnera (2011) (seriál)

Být to jen o rybách, tak to hned přepnu, ale tady jde spíš o to putování všemi možnými kouty světa, krásnou přírodou a jako třešničku na dortu si tam sympaťák Jakub Vágner občas uloví nějakou tu rybku. Nadprůměrnej dobrodružnej dokument, kterej dokáže zaujmout.