Přežít (1993)

Syrovej a drsnej snímek o snaze přežít tam, kde se to na první pohled zdá zhola nemožný. Výborně natočeno, skvělá režie a herci.

Ostrov hrdlořezů (1995)

Tenhle dobrodružnej film jsem jako malej miloval, sice to neni nic extra ve srovnání s "pětihvězdama" podobnýho žánru, ale podívaná je to slušná a to stačí, z nostalgie dávám za 4.

Fantastická čtyřka (2005)

Průměrná komiksárna, která sice vedle X-menů nebo třeba Spídi zrovna nezáří, ale pořád je na co koukat. Zajímavý herci, komediální stránka i efekty.

Toy Story: Příběh hraček (1995)

Naprosto revoluční animák, kterej v sobě skrývá tak obrovský kouzlo, že potěší a zahřeje tam někde uvnitř snad každýho.

Kdo přežije - Mikronésie (2008) (série)

Docela super nápad smíchat bývalý soutěžící s úplnejma nováčkama. Potřebovalo to trochu oživit a rázem je z toho - i vzhledem k prostředí - spolu s Cookovými ostrovy jedna z nejlepších řad. Kdyby ale nebylo těch hnusnejch podrazů - chápu, je to hra - a vítěz by byl ten, kterej si to aspoň zasloužil (!), bylo by to o mnoho lepší. Taky dost zamrzí předčasný vyřazování ze zdravotních důvodů, třeba Jamesovo, ale za to hold nikdo nemoch.

Vesnice (2004)

Vesnice dokáže nahnat strach, dokáže navodit tu správnou a hutnou atmosféru, ale co nedokáže, je přesvědčit diváka, aby věřil příběhu o "vesnici někde na louce kousek od civilizace". A ta závěrečná pointa byla zatim nejslabší co jsem od Shyamalana viděl - spadlou bradu jako u Šestýho smyslu jsem fakt neměl.

Stmívání (2008)

Stmívání je v rámci zamilovaný pohádky pro teenagery - obzvláště pro dívky - silnej nadprůměr, proto si to taky vytvořilo svojí specifickou fanouškovskou základnu. Pro fanouška knižní předlohy, nebo již zníměnýho člena Twilight klanu je to jasná volba. Já osobně jsem tímhle dílem začal a taky skončil - aspoň doteď.

E.T. - Mimozemšťan (1982)

Na tohle jsem koukal jako malej pořád a pořád dokola. S mírnou dávkou nostalgie hodnotím plným počtem. "Ítý voláá domůů.."