Ďábelská posedlost (2015) odpad!

Kdybych se mohl vrátit v čase a dát sám sobě nějakou radu, tak by rozhodně zněla: Nikdy se nedívej na The Atticus Institute.

Ghoul (2015)

Zní to jako fajn zábavička. Nám známé prostředí, Čikatilo a nějaký to nadpřirozeno. V celku budující atmosféru ale strhává nezvládnutý zakončení. Čekal jsem nějakou kulišárnu, která pozvedne žánr dál. Převážně ve scénáři. Nedočkal jsem se. Neoriginální podívaná s hrozně napsanými dialogy, která dokáže nalákat snad jen skličující atmosférou zasazení.

The Conspiracy (2012)

Sledovatelných bylo posledních 20 minut. Do té doby nuda. Můžou vynechat jak fanoušci konspirací, tak found footage.

Černobyl (2019) (seriál)

Ultimátní drama o ruské aroganci, lidskosti, tehdejším režimu a hlavně o reálné katastrofě, která by kvůli následkům zasloužila o dost větší pozornost. Povinnost.

Doom Patrol (2019) (seriál)

Ultimátní vytvoření nového mainstreamu z nemainstreamu. Neobyčejné postavy a scénář utržený ze řetězu. Velmi zábavný kousek, pokud hledáte trochu jiný seriál.

Dellamorte Dellamore (1994)

Těžko stravitelná kombinace hororu, komedie a dramatu. S blížícím se koncem si začne divák vytvářet různé interpretace. To sice neschová nezvládnutou dynamiku v přepínání žánrů, ale jako taková jedinečná práce funguje film vlastně celkem dobře. Nečekejte zombie horor nebo klasickou taliánštinu z 80.let. Spíše trochu netradiční zážitek. Pokud ale hledáte nějakou fajn béčkovku (jako jsem chybně hledal já), tak ruce pryč.

Spaced (1999) (seriál)

Pokud máte rádi Simon Pegga, tak není co řešit. Osobně mi ale přijde tento styl humoru až příliš jemný. Neurazí, nenadchne. Sympatická postavy mě drželi až do konce. Slabé vtípky nezachrání ani rafinované popkulturní odkazy. Není to můj šálek čaje...s mlékem.

Vlákna (1984) (TV film)

Nejspíš nejdepresivnější film, který jsem kdy viděl. Syrové, drsné a reálné. Prvky dokumentárního formátu celý koncept vyzdvihují a vytváří ještě uvěřitelnější zasazení. Threads ale rozhodně není klasický postapo. Nečekejte akci nebo drsnýho hrdinu. Očekávejte reálnou rekonstrukci následků jaderné války a připravte se, že budete sledovat necelé dvě hodiny beznaděje. Přesto jako odstrašující příklad, kam nás může takový jednání zavést funguje Thread naprosto fantasticky a to nejspíš zamýšleno bylo. Pokud se o témat zajímáte, tak si najděte volnou chvíli a mrkněte na to. Neříkám, že budete spokojeni. Spíše budete šokování.

Into the Badlands (2015) (seriál)

Skvělá kamera a choreografie nedokáží přebít (doslova) slabý scénář a nezajímavé postavy. Po čtyřech epizodách nezaujalo. Bitky ale nečekaně dobrý.

Vadí nevadí (2018)

Nečekaně zábavný. Slabší základ se postupně vypracovává do slušnýho thrilleru, který hlavně baví. Nepokládá nějaký filozofický otázky. Je to "jen" docela zábavný horor, který si pravděpodobně nebudete dlouho pamatovat. V dnešní době ale díky alespoň za ten průměr.