Vražda v Orient expresu (1974)

Dvanáct bodných ran, dvanáct písmen v každé výhrušce, dvanáct pasažérů, dvanáct (rozhněvaných) mstitelů! A jen jeden muž dokáže tuto záhadu vyřešit. Stísněné prostory, které jdou Lumetovy nejlépe a herecký ansábl, že přechází zrak! (pro zajímavost je zde 6 držitelů Oscara!)

Sedm (1995)

Film prolínající se mezi žánry. Thriller, horor, moderní kriminálka, film noir a nad všemi má navrch! I prominete mu onu postarší hru na starého skeptického detektiva a rebelujícího mladíčka, protože Se7en byl archetypem a jako takový se stává nedotknutelným! A citáty z Milltona, Shakespeara, Danteho či Hemingwaye jako třešnička na dortu ;)

Amerika (1994)

Upřímně čekal jsem víc od adaptace Kafkova románu. Je sice hezké, a příjemně mě to překvapilo, že animace se drží přímo Kafkových kreseb, ale s románem nemá film mnoho společného. Pokud si pan Michálek myslel, že když přeskládá scény, některé (poměrně klíčové) plně vypustí, a postavu Topiče, která se objevuje jen v první kapitole (což původně ještě před vznikem románu byla samostatná povídka) roztáhne na celou druhou polovinu filmu, bude jeho film dávat stejný smysl jako předloha, tak se hodně spletl. Kafkův román byl absurdní až jsem se musel, stejně jako u všech jeho děl, i nahlas zasmát, přesto ve filmu, ač jsem pátral, jsem takový moment nenalezl. Panuje jen nejistota, jak už nejistota hlavního hrdiny (který neví kudy chodí a proč), tak zřejmě i režiséra(který je na tom podobně), pro nějž byla tato látka náročnější než se mu mohlo v prvním plánu zdát..

Spáč (1973)

Extrémně absurdní sci-fi Allenovská komedie :) Chvíli Chaplinovská groteska(scéna s banánovou šlupkou je až nepopsatelně úžasná), chvíli "bondovka"(útěk před policií na jezeře ve vesmírném obleku), sci-fi parodie a konverzační humor, který mi byl schopný roztrhnout bránici. Od člověka co natočil Annie Hall, Hanu a její sestry atd bych něco tak ztřeštěného opravdu nečekal!

Užívej si, co to jde (2009)

Misantropický epos, v němž jediným zločinem je hloupost! Jen škoda, že v druhé polovině filmu vypadne Boris z úlohy vypravěče a stává se jen hláškující vedlejší postavou

VALL-I (2008)

Příběh o tom, jak je krásné mít duši :)

4400 (2004) (seriál)

Pilot

Vlasy (1979)

Ať řeknete, co řeknete, pro mě jsou vlasy jen směsicí absurdit, absolutních typů charakteru v situacích nastíněných bez definitivně určeného pohledu a názoru. Ale dvě hvězdy za ty songy si to zaslouží.

Bezstarostná jízda (1969)

Film stejný jako Kerouakovy romány - rychlý, opojný, surrealistický a především VOLNÝ! Přesvědčí vás, že každý člověk může být svobodný tělem, dokud je svobodný duchem a zároveň ukazuje to, že největší umělecká díla vznikají prakticky náhodou.