Bokovka (2004)

Některé zajímavé a pravdivé myšlenky byly trefně vyřčeny ale jako celek mě film svojí formou moc nechytil a proto jen průměrné hodnocení. Přiznám se také, že všemožné motání se všeho kolem vína mi po nějaké době už přišlo otravné a to už jsem nějakou degustaci zažil, pár litrů vína vypil a k tomuto moku a tématu mám obecně pozitivní vztah.

Elitní jednotka 2: Vnitřní nepřítel (2010)

Pokračování je výpravnější, nemá ted akční drive prvního dílu ale o to více se snaží rozebírat celý propletec naskrz shnilého systému a všeho co s ním souvisí. Za mě spokojenost a myslím si, že tvůrci rozhodně splnili to, s čím do téhle látky šli.

Elitní jednotka (2007)

Jednotky BOPE pro mě byly do dnešního dne neznámá ale to vůbec nevadí, protože člověk se celý život učí a jsem rád, že jsem je mohl poznat právě díky tomuhle kvalitnímu krimi dramatu bez servítek. Přítomonst výborného Wagera Moury, kterého jsem si oblíbil v Narcos, mě potěšila hned na začátku a hned za tím následoval způsob zpracování a odvyprávění tématu, které si zaslouží velkou pochvalu.

T2 Trainspotting (2017)

Je krásné dívat se znovu po dvou dekádách na Boyleův nezaměnitelný rukopis, stejně jako na všechny postavy a jejich posun v čase nebo se nechat unášet hypnotizujícím soundtrackem. To vše je ale poslepováno nemastným neslaným scénářem, který tohle všechno tříští a díky kterému jsem v sobě měl po shlédnutí filmu až nečekaně prázdný dojem, který se až s odstupem času narovnává. Rád si ale některé scény pustím znovu a soundtrack mi ještě nějakou chvilku asi taky bude hrát.

Happy End (1967)

Geniální záležitost, která srší vtipem a originalitou. Tolik skvělých pasáží na sedmdesáti minutách, úžasně komické záběry i otočené konverzace... zlatá šedesátá nebyla jen o skvlěých dramatech a Happy end je toho zářným příkladem.

Úkryt v zoo (2017)

Velmi kvalitní a dobře obsazené drama kde hodně potěší i silná česká herecká sestava. Často jsem měl v hlavě Koupili jsme ZOO což je sice v mnohém odlišný film, ale paralely se zde samozřejmě najdou. No a jelikož mi Croweova ZOO přirostla k srdci a tady malinko chyběl právě tak hluboký prožitek, dávám "jen" silné a zasloužené 4*.

Hlídač č. 47 (2008)

Film stojí a padá na Rodenově herectví a atmosféře zimní vesnice. Bohužel Renč nedokázal svojí režií příliš přidat a tak je celkový dojem nemastný neslaný.

Payback: Straight Up (2006)

Na Paybacku mám nejradši hned úvod, který je skvělý a pár dalších scén v průběhu a to především díky kameře. Zbytek je sice fajn ale nemůžu říct, že bych nějak sdílel nadšení pětihvězdičkových hodnotitelů ani pocit z výrazného rozdílu oproti původní/nepůvodní verzi.

Logan: Wolverine (2017)

Každá dobrá série by měla končit majstrštykem a tím Logan určitě je. Byť se mi ale tohle vyzrále finále hodně líbilo, nějak nemůžu po prvním shlédnutí dát plné hodnocení, ale hodně mě to táhne k druhé projekci. Logan má totiž všechna ta superlativa, která mu jsou přičítána a je to film, který be debat vyčnívá v mnoha ohledech.