Kong: Ostrov lebek (2017)

Kong má lidi rád ale plukovník tomu nevěří a tak to do něj šije hlava nehlava. Hloupoučká řežba na ostrově kdesi v Pacifiku s přerostlými zvířátky a bandou vojáčků, pár vědců a ztroskotaným veteránem z 2SV, který tu s domorodci odkroutil už čtvrt století a tak ví co se tu sluší a patří, kam vyrazit a kam rozhodně ne. Není to vyloženě špatné ale čekal jsem určitě víc.

Nováček (1990)

Chvilku jsem se s celým filmem tak nějak pral ale postupem času mě ten styl vyprávění, zápletka a ve finále i způsob jakým vše dopadlo dokázalo chytit. A vidět Marlona Branda 18 let po Kmotrovi v roli mafiánského bose prakticky stejného vzezření, který takměř stejně hraje aby ale vše vyplynulo naprosto jinak, to nikde jinde taky neuvidíte. 3,5*

Pod rouškou noci (2016)

Vizuál (o který tu jde především) je perfektní, příběh (který je tu ta nějak až na druhém místě) je až na pár míst uspokojivý a film nijak nebrzdí. Věřim, že si tohle Affleck užil od přípravy scénaře až do blesků fotoaparátu na premiéře po boku Zoe, Sienny i Elle.

Samotář v Seattlu (1993)

Přznám se, že jsem od příběhu i skvěle obsazených rolí očekával větší charisma, které se ale úplně nedostavilo. Když mám pak film srovnat s Láskou přes internet, které jsem dal 4* a kde to stejné dvojici klape mnohem víc, tak tady musím šáhnout po o stupeň nižším hodnocení.

Láska s výstrahou (2002)

Konstrukcí i příběhem tuctový film, který díky nikterak výraznému zpracování nedokáže ani tohle silné duo vytáhnout z průměru. Škoda, protže některé povedené úsekyči hlášky určitou kvalitu prokazují, nicméně jako celek je to nepříliš vyzrály film, který je v těch hlavních momentech nedotažený a nepřirozený.

Učitelem z nouze (2014)

Příběhem nijak výjimečná ale příjemně natočená a sympatické romantická komedie o scénáristovi procházející dlouhotrvající životní krizí, z které ho vymaní až původně opovrhovaná práce vysokoškolského učitele. Grantovi jsem vždcky fandil a tohle je typ role, která mu perfektně sedí, stejně jako vždy sympatické a nestárnoucí Marise Tomei. Jo a asi jsem se zamiloval do tváře Belly Heathcote v brýlích.

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Ritchieho rukopis je nepřehlédnutelný ale přiznám se, že mě to tentokrát i díky příběhu příliš nebavilo. (Cinema City Flora - 11. 6. 2017)

Vetřelec: Covenant (2017)

Zklamání. Zatímco u Promethea jsem celkově kvitoval jak Scott s látkou naložil, tady mě nechytilo skoro nic a atmosféra i celý příběh hodně pokulhávaly. (Kino Benešov - 31. 5. 2017)