Transformers: Poslední rytíř (2017)

Míšovi už asi definitivně jeblo. To co tady od začátku servíroval je trefou do toho nejzhovadilejšího co mainsteamová americká kultura může nabídnout. Navíc mi to občas připadalo jako by se inspiroval Power Rangers jen obalených do stovek milionů vyhozených z okna (představení toho koho chce Megatron pustit - WTF?). A když už některá místa alespoň trochu dají zapomenout té trapné scenérii, vytasí se s další nejtrapnější možnou hláškou u které mě za něj fackoval stud. Takhle vážně ne - už stačilo!

Blade Runner 2049 - 2036: Nexus Dawn (2017)

První krátký film jako předzvěst veleočekávaného pokračování jedné věhlasné klasiky naplňuje má očekávání. Původní Blade Runner mě nechal chladným ale tady se snad blýská na lepší zítřky.

Duch ve stroji (2017)

Veškerá kritika mi přijde nesmyslná. Takhle povedená stylizace i atmosféra kyberbudoucnosti tu dlouho nebyla stejně jako trefná a nevtíravá protitechnologická agitace. Zasloužený plný počet bez přílišných výtek.

Tajemství smrti slečny Neznámé (2016)

Výborně vykonstruovaná atmosféra, která způsobila, že cinkot zvonečku od nynějška asi nebude mým oblíbeným zvukem za tmy.

Scarface: Origins of a Hip Hop Classic (2003)

Scarface je kult a jsou prostředí kde to platí dvojnásob. Do dvaceti minut je vtěsnáno opravdu hodně trefných a pravdivých myšlenek, které popisují jak vliv filmu na různé komunity tak mnoho obecných pravd aplikovatelných na široké množství životních situací.

Wonder Woman (2017)

Osobitá komiksovka, která u mě vyčnívá především svěžě natočenými bojovými scénami (skvělá práce s kamerou) kde je mi trochu líto, že jich ve filmu nebylo o něco víc. Také jsem byl zvědavý na Gal Gadot a myslím si, že se pro roli Wonder Woman hodí skvěle.

Kurz sebeovládání (2012) (seriál)

Ale jo. Chvíli jsem se sice chytal nicméně v průběhu druhé sezony už se se seriálem docela vezu. Není to nic kulervoucího a TOP ale svoje kouzlo to má a to nejen díky Charliemu. ... Přiznávám, že postupem času mě to hodně chytlo a se zvyšující se úrovní mi bylo hodně líto ubývajících dílů přede mnou. S Charliem je to zkrátka od Dva a půl chlapa takový dlouhodobý kamarádský vztah přes párty, chlast a ženský. Pro osobní pouto tak zvyšuji na 5*.

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Chápu, že nejsem cílovka ale tahle rodinná fantasy slátanina mě fakt neoslovila. Redmayneův slaďoučkej xichtík mě nějak iritoval už od prvního záběru (byť nepopírám, že se do týhle šaškárny hodí) a naštvanej kuchyňskej nábytek Kredenc i celý rozuzlení příběhu mi už fakt přišlo jak z Teletubbies.

Dunkerk (2017)

Uf, no, nebudu se pouštět do nějakých hlubších analýz a jen suše konstatuju, že mě to celé jaksi velkým obloukem minulo a zanechalo jen pocit prázdna. Nepochybuji o tom, že Nolan vše natočil do posledního záběru přesně tak jak chtěl ale moje hlava i srdce zůstalo pro tentokrát nedotčeno. A to od roztříštěnosti děje, přes atmosféru až k postavám samotným. To se ale bohužel občas stává a mrzí mě, že mě to potkalo právě u mého velmi velmi oblíbeného režiséra. (Kino Benešov - 8. 9. 2017)

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Vůbec nejlepší a nejoriginálnější úsek filmu byla hned úvodní ani ne desetiminutovka s malým Grootem. Jinak u mě nějak nic moc nefungovalo a strážcovská charisma se spíš tak ucmrndávalo bez většího úspěchu. Humor mi po většinu času přišel zbytečně tlačený, příběh i celá kostra děje v podstatě o ničem a délku bych taky ocenil o 20-30 minut kratší jelikož už zhruba od poloviny jsem film dokoukával. Když to shrnu, ždímačka původního nápadu bez přidané hodnoty a celkově poměrně zklamání.