• Pohádka

Byl jednou jeden... život (1987) (seriál)

Pro mě je to nejzajímavější seriál ze všech "Byl jednou jeden...". K biologii jsem měla už v dětství vřelejší vztah než k dějepisu. Navíc je to dokonale originální - panáčkové v minilodičkách se procpávají skrz membrány, skupinky červených postaviček nosí kyslík na zádech, viry se stejnými tvářemi jako mají padouchové př z Byl jednou jeden člověk, které dítě by to neokouzlilo? A kterého dospělého?

Deset důvodů, proč tě nenávidím (1999)

Přestože je příběh zkopírovaný od Shakespeara, je to jedna z nejoriginálnějších středoškolských komedií... Jo a navíc tam hraje H. Ledger.

Fido (2006)

Takhle to má vypadat když zombíci útočí. Resident Evil hadr.

Howlův kráčející hrad (2004)

Romantická pohádka se vším všudy. Zakletá dívka, krásný princ, zlá (?) čarodějnice... Ještě jsem sice neviděla všechny Miyazakiho filmy, ale tenhle u mě zatím vede. Princezna Mononoke je moc depresivní;-)

Sin City - město hříchu (2005)

Jsem opravdu ráda, že jsem nečetla komiks, protože potom by se mi tenhle film nemohl zamlouvat nejvíc ze všech Tarantinových a Rodriguezových výtvorů.

Grindhouse: Auto zabiják (2007)

Na tenhle film se po půlnočním promínání MFFKV NEZAPOMÍNÁ! Neopakovatelná atmosféra, sál nacpaný po strop vybuchuje smíchy při každé další letící končetině. Jeden z mých nejlepších filmových zážitků.

Yes Man (2008)

Byla to trapárna, hlavní hrdina byl úplnej magor a snad méně chápajíci lidi nevzali vážně jejich návod na šťastný život, ale bylo to fakt romantický. A hned bych si koupila cédéčko tý skupiny z baru!

Tajemství (2006)

Nechápu, jak dokázali natočit tak dlouhý dokument a přitom podat tak málo informací. Popravdě, dokoukala jsem to jenom kvůli tomu, že vedle mě seděla moje nadšená kamarádka...(a já byla zvědavá na příčinu toho nadšení, smůla...) Od tvůrců se dozvíme, že všechno v životě se nám stane v závislosti na tom, na co myslíme a vzápětí to začnou nechutným způsobem rozpitvávat. A to je tajemství celoživotního štěstí. Pak nám sdělí, že neříkají nic nového - věděl to už i ten a ten z toho a z toho století (v čemž mají pravdu, protože stejné myšlenky lze najít i např. v křesťanství, jen by je tam žádný ateista nehledal). Naneštěstí jsem četla i knihu, která je jen záznamem dokumentu + přidáno několik dalších "fantastických" příhod, a moje tolerance k různým názorům utrpěla, když jsem se dočetla, že všechny věci, po kterých toužíme, k nám přivibrují. Nelze však popřít přínos v tom, že velké části lidí, která to shlédne, to opravdu pozitivně změní život...

Ospalá díra (1999)

Jedna hororová scéna vedle druhé, snoubenec vejpůl, romantika, zaručená dvojice Burton-Depp.

Interview s upírem (1994)

První film o upírech, který jsem viděla a navždy nejlepší. Ani nevím, co mě tak uchvátilo, jestli to úžasné prostředí, kde se příběh odehrává nebo tři hlavní postavy.