Pí a jeho život (2012)

Už od začátku jsem poměrně bojkotoval příběh tohohle indického chlapce, ale nakonec po menším přemlouvání jsem mu přeci jen tu šanci dal. Jak už to tak občas bývá... skoro nulová očekávání se přeměnila ve velké nadšení. Sevřená story tygra a mladého Pí má neuvěřitelnou sílu a božskou vizuální stránku lahodící oku, I po druhém zhlédnutí mi tahle hra o přežití nedala skoro šanci se nadechnout.

Lovci a oběti (2015)

Drtivá většina českých dramaturgů si asi vážně řekla - "hele, slyšeli jste o tý lobotomii? Prej je to to super věc, tak dem do toho ne!" Jak jinak si vysvětlit, že celá příběhová stránka, co se do kvalit týče, nevyrovná ani dramatickému kroužku speciální základní školy. Jako by nestačilo, že hlavní hrdina (Pan velká Obět) je sympatický jako něco mezi rektálním teploměrem a prázdnou placatkou, a to se Martin Kraus opravdu snaží! Jenže takhle papírově slabou postavu by neutáhl ani geneticky upravený syn Jacka Nicholsona a Meryl Streep. Ostatní postavy se vždy kolem něj pouze mihnou, často naznačí svou menší zápletku, ale buď se nevyřeší, nebo jen vyšumí, což irituje stejně jako páska na oku. Tomu všemu nasazují korunku snaživé, ovšem nepovedené, akční scény, těžce nezvládnutý střih a hudební motivy lacině vykrádající kultovní gangsterky. O to smutnější je promrhaný čas opravdu skvělých herců, nejenom zmíněného Krause, ale občasné zjevení Hanáka vždy potěší, ovšem největším kladem filmu je záporák v podání Jakuba Mohameda Aliho, jenž stojí za vyzdvižení. 30%

Mafiánovi (2013)

De Niro sice ještě žije, ale už slušně kope do své mrtvoly a částečně i do Scorseseho, alespoň Besson mu k tomu sehnal poměrně dobré boty. Doby Casina a Mafiánů jsou pravděpodobně minulostí, takže proč si z nich trošku neudělat prdel? Ovšem na nějakou poctu Besson kašle, stačí vzít slušné obsazení, trochu černého humoru a něco z toho přeci vyleze. Protentokrát z toho vylezla trošku nadprůměrnější oddychovka s několika světlejšími chvilkami.

Sex House (2012) (seriál)

První díl atakuje skoro plné hodnocení, ale hned u druhého to ztratí neskutečně dech a zbytek série je neskutečný vakuum. Prvotní nápad opravdu skvělý, škoda že tvůrci nezkusili celou parodii dotáhnout s vážnějším tónem co se týče hry s diváky a prodat to celé jako pravou reality show.

Show! (2013)

Dokumentární jednohubka se skvělými ingrediencemi v podobě mladé dívčí kapely, podnikavého manažera kapely/otce jedné z dívek a skvělého tvůrce Bohdana Bláhovce. Autentický pohled do jedné části českého showbyznysu není ve výsledku velkým překvapením, ale pobavujícím utvrzením v tom, že většina věcí funguje spíš jako vtip a ne jako byznys. Smekám před panem Managerem kapely.

Blbý a blbější (1994)

Infantilní a nechutný humor v tom nejlepším slova smyslu. Co bývá u většiny komedií výtkou je tady hlavním vodičem celého maratonu fekálních, laciných, triviálních, sprostých a dementních vtipů, který jednoduše má tu výdrž a kouzlo připoutat oči na celou dobu k hlavní výborné dvojici. 70%

Princ Egyptský (1998)

Ač se může zdát dosti vydestilované téma spíše pro děti, opak je pravdou. Jednoduše podaný příběh o Mojžíšovi dokáže vzdělat i rodiče. Vše je pak odvyprávěno nádhernou klasičtější animací a brilantním soundtrackem, což dohromady dává opravdu nefalšovaný filmový zážitek.

Ostrov (2005)

Premisa na styl Matrixu sice využívá potenciál jen z poloviny, ale i tak bez problému vtáhne slušně přehnanou akcí, jednoduchým humorem a především ústředním hereckým duem.

Jak vycvičit draka 2 (2014)

Skvělá animace, toť vše co stojí za pozornost. Tuctovější příběh než číslo 12 irituje na té nejzákladnější úrovni vnímání. Pár vizuálních nápadů nezachrání chování postav na přesdržku, tentokrát až trapného Škyťáka nebo uzívané finále. Příště snad bude dohlížet na draky někdo schopnější. 50% P. S. Prvnímu dílu jsem dal 90%