Mocný vládce Oz (2013)

Vypadalo to slibně, Sam Raimi a James Franco opět spolu, tentokrát v klasické fantasy, kde se pomalu už kultovní režisér mohl odvázat. Hýří se barvičkami, odkazuje na Čaroděje ze země Oz z roku 1939, jenže tohle by svedl každý slušný filmař. V tomto případě jen zvládnuté řemeslo nestačí. Dospělejší styl Hvězdného prachu se nekoná, naopak další dětská pohádka s klasickými obrysy bez většího přetáhnutí.

Blbec k večeři (2010)

Šílenost. Jeden z nejhorších remaků co jsem kdy viděl. Jediná výsledná večeře, ke který se celou dobu schyluje, stojí za zmínku, cca sedm minut z ní se dá považovat za komedii. 30%

Raubíř Ralf (2012)

Disney celebrate comeback!!! Jen škoda, že na úkor Pixaru.

Prezidentské volby (2012) (TV film)

Víc televizních filmu od HBO! Nezaujatý pohled do prezidentské kampaně se skvělými hereckými výkony a poutavým příběhem, ani tolik nevadí, že stejně nakonec nevyhrajou nebo spíš naopak díky bohu.

Hořící keř (2013) (TV film)

V České kinematografii nemá Hořící keř obdoby, od výpravy, přes triky až po hudbu. Největší síla celé trilogie je ve scénách beze slov. Ať už, když se nic netuší matka dozví o upálení svého syna, zástup spoluobčanů se svíčkami u jejího domu nebo psychický teror, který prožívá sama doma nejen pomocí telefonu. 90%

Konečná (2013)

Nostalgické zavzpomíná na jednoho z největších akčních hrdinů. Plno hlášek směřovaných přímo na Arnieho, bez kterého by nic nefungovalo. Rozjezd mohl být ještě o něco víc dementnější a nadsazenej, ale dá se ve zdraví přežít, když si pak šerif začne dělat ve svym městě pořádek. 70%

Lincoln (2012)

Dokonalé řemeslo, herecké výkony, kostýmy, výprava,... jenže všechno utopeno pod slabým dějem. 2 a půl hodiny o prosazování dodatku? Když je takováhle chyba už v rané fázi na papíře, těžko se to zachrání při natáčení. 50%

30 minut po půlnoci (2012)

Kathryn Bigelow je skvělá režisérka, ale už bych od ní rád viděl něco jiného. Její dokumentární přístup je strhující, jenže po hodině a půl toho máte dost, přičemž ještě hodinu si musíte počkat na konec, který stejně každý zná.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Dalo by se toho opravdu hodně vytknout, ale proč to dělat? Když stačí na chvíli vypnout mozek a jen se bavit. Tahle brutalita hrající tenis s nadsázkou si zaslouží každého otrlejšího diváka, sexy Mařenka a drsný Jeníček totiž servírují končetiny i střeva čarodějnic na béčkovém podnose. 70%

Nádherné bytosti (2013)

Nádherné bytosti nepostrádají žádnou ze zkažených ingrediencí slavné Twilight ságy, de facto se nebojí nám to ještě pořádně okořenit. Sem tam si půjčí styl Temných stínů a mají uvařeno. Puberťačky nechte si chutnat :-).