Jack a Jill (2011)

Adam Sandler upadá čim dál níž a nějak ne a ne se zastavit.

Amazing Spider-Man (2012)

Webb rozhodně potvrzuje svoje kvality hlavně ve výběru a vedení herců, v čemž rozhodně trumfuje Raimiho. Jinak těžko tyhle filmy srovnávat, ani jednomu nelze upřít zjevné kvality. Hlavní rozdíl je ale v budování atmosféry a stylu vyprávění režisérů. Webb se snaží k látce přistupovat realisticky a spíše prodává film jako "rodinné-romantické" drama, na rozdíl od Raimiho, ten nám servíruje pořádnou komiksárnu. I když nemám k filmu žádné výhrady a líbil se mi, nemůžu se zbavit pocitu zbytečnosti. 70%

Eragon (2006)

Až na ztvárnění Safiry, trapná snaha o zajímavé fantasy.

La Luna (2011)

Atmosférou Vás hned vtáhne na celejch 7 minut a nepustí až do konce, samozřejmě dokonalá animace, jak bývá u Pixaru zvykem. 90%

Czech Made Man (2011)

Skvělá režie na české poměry a výkon Budaře kompenzuje špatný scénář a sráží film do průměrnosti. Škoda toho.

Krátké příběhy hraček: Partysaurus Rex (2012)

Co si budeme povídat, poslední celovečerní filmy od Pixaru nebyly nic moc. Auta i Rebelka sice kina naplnili, ale kvalitou zůstali daleko za svými bratříčky. Aspoň že v kraťasech se nic nezměnilo. Je vidět, že ještě schopní lidé s originálními nápady v Pixaru jsou.

Rebelka (2012)

S Rebelkou mám stejný problém jako s Na vlásku, nádherně animované prostředí ve kterém se odehrává tuctový příběh. Hlavně scéna jak se hlavní hrdinka prohání lesem s lukem a narazí na "Stonehenge", Všechno od začátku vypadá velice slibně, Merida se při dospívání rozchází v názorech s matkou, který jí vyčítá, že postrádá jakoukoliv etiku a naopak Merida, že jí neposlouchá a nedává žádnou volnost. Jenže, když se objeví zápletka objevují se oslí můstky, které u Pixaru nikdy nepotřebovali, postavy přestávají přemýšlet, co by se dalo vyřešit jednou větou trvá čtvrt hodiny jen aby tam tvůrci mohli mít scény, které chtějí. Těžko říct, jestli Pixar už ztratil dech nebo v něm má Disney větší vliv než se zdá. 70%

Druhá šance (2012)

Dát kameru do manželský poradny a druhou chvíli sledovat jeden pár s dlouholetými potížemi, dobře to sestříhat a v podstatě nám vyjde Druhá šance. Věrohodně situované drama postaršího páru, který si žije ve své rutině. Rozhodně nečekejte nějakou "obrovskou" zápletku ve stylu milostného trojúhelníku či něčeho podobného. Po většinu filmu si povídají 3 lidi v různých variacích, až na pár lehce erotických scén, které ale rozhodně nemají a nejsou vtipné, spíše úsměvné a realistické. Celý film bych rozhodně neoznačil komedií, zasmál jsem se jednou za celou dobu, spíše od začátku až do konce je to příjemné, úsměvné,..., včetně Steva Carella, od kterého očekáváte jakoukoliv hlášku, ale dostanete "jen" výborný výkon, jako ostatně i od Streepové a Jonese, oba jsou úžasní. Trošku jsem se obával završení, ale i to tvůrci zvládli více než obstojně. 70%

Tucker & Dale vs. Zlo (2010)

Libová parodie na horory ve stylu Nezvratného osudu a spol., ovšem s prokaučovaným finišem. 70%

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Nekompromisně drsná a inteligentní sci-fi, která se v půlce lehce šourá, ale závěrem opět šlápne na plyn a usadí zpátky do křesla.