Let (2012)

Inteligentní drama s frajerským Danzelem Washingtonem? To si nechám líbit. Jen škoda závěrečného morálního vyvrcholení hlavní dějové linky, nemusel by pak konec působit tolik uměle. 70%

Paralelní světy (2012)

Kdyby se v tomhle světě, vlastně světech odehrával jiný příběh, o něco zajímavější, bez logických kiksů a hlavně lépe propracovaný, mohla se z toho vyklubat jedna z největších pecek roku!

Pieta (2012)

Další komorní drama z taktovky slavného Kim Ki-duka zůstává pouze v průměrnosti jeho tvorby a skoro až podprůměrnosti světové kinematografie. Nedaří se mu úplně dobře nastavovat zrcadlo dnešní kapitalistické společnosti, funguje pouze jako intimní vztahová hra s nevydařenou pointou. 50%

Bídníci (2012)

Nejdéle uváděný muzikál v historii, kvalitní předloha Victora Huga a hvězdné obsazení je bezpochyby skvělým materiálem. Bohužel Tom Hooper uchopil látku za špatný konec a utápí se v divadelních kulisách a místy sklouzává až k melodramatu. Na druhou stranu ho zachraňují skvělí herci a časem prověřené písně. 70%

Divoké vlny (2007)

Nejlepší dokument o surfování!

Kocour v botách (2011)

Vždyť kocour na to měl! Jenže zůstává příběhem na kvalitách 2 a 3 Shreka.

LOL (2012)

Sympatičtí mladí herci v průměrné předvídatelné zápletce. Romantická komedie, které neurazí, ale taky rozhodně v ničem nepřekvapí. 50%

Avengers (2012)

Hanba mi, že jsem jim ze začátku tolik nevěřil!!! Whedon je prostě borec, od seriálů rovnou k největšímu blockbusteru roku. Skvěle přejímá a pracuje s ostatními styly režiséru jednotlivých postav. Výborně dávkuje humor a nedává žádného hrdinu do popředí nebo naopak. Hlavně do Vás láduje akci všeho druhu a na to jsem se těšil nejvíc. Od osobních soubojů všeho druhu až po epické bitvy. P. S. Konečně někdo uchopil Hulka za správný konec, jak tvůrci tak i Mark Ruffalo.. 90%

Madagaskar 3 (2012)

Konečně série animáku, která neztrácí dalšími díly kvality, když opomenu Toy story... Více akce, barev, humoru, jak pro děti tak i pro dospělé, ale pořád to drží pohromadě. Klobouk dolů DreamWorks.

Prometheus (2012)

Tohle měla bejt letošní sci-fi pecka! Jenže Scott buduje půlku filmu úžasnou atmosféru pro něco impozantního, ale od druhé poloviny filmu se vše pomalinku vytrácí a pořád nic nepřichází. Vrcholem toho slabé finále a navnazení na další díl. 70%