Sedm psychopatů (2012)

Brutálně nekompromisní scénář, píšící se za pochodu, který táhne skvělá parta herců, včetně vedlejších rolí. Bohužel ke konci ztrácí tempo i počáteční geniálnost.

Nesvatbov (2010)

Dokumenty nejsou zrovna můj šálek, natož České. Jenže naivně sympatický starosta Zemplínske Hámre si mě naprosto omotal kolem prstu. 70%

Iron Man 3 (2013)

Od cool hláškujícího jeskynního kováře, přes arogantního, místy i nesympatického frajírka, až po obětavého svědomitého zachránce lidstva a teď Tony prodělal ještě zásadnější změnu, než všechny předchozí dohromady. Sebeironizující oblek sedí Downeyho charismatu mnohem lépe, také ho tentokrát nosí víc než železný. Pohled pod drsnou kůži v podobě záchvatů úzkosti jako by vypadl ze Skyfallu, jenže kde Bond ztratil fyzickou sílu, Iron man si jí vycucal z prstu. Kde to jsme, když akčnější i nebezpečnější scény zvládá Tony bez obleku, ba dokonce ještě lépe, přičemž v něm mu dělá problém sejít schody. I slibované velkolepé akční finále přináší zklamání. Styl 80. let s promarněnými potenciály jednotlivých obleků a nic víc.

Vedlejší účinky (2013)

Jeden z nejproduktivnějších hollywoodských režisérů současnosti nabral druhý dech a dokazuje to dokonale vybroušenou žánrovou lahůdkou. Chvíli sice trvá, než vypravěčský styl vtáhne do děje, jenže přesně v tom momentě, když už jste si jistí, kudy bude dějová linka pokračovat, najede příběh na kolej, o které jste neměli ani ponětí, natož o výhybce na ní.

Leon (1994)

Originálně ztvárněná a přímočará podívaná.

Nevědomí (2013)

Nejspíš si budeme muset u Kosinskiho zvyknout na vítězství formy nad obsahem. Problémy i klady z Trona zůstávají, jen přibylo několik levelů spletitosti. Ztvárnění post-apokalyptické budoucnosti a zdařilá nepředvídatelnost až do úplného závěru, jsou hlavními tahouny, i Cruise stojí za zmínku v pozitivním smyslu. Ani by nevadila neskrývaná inspirace klasikami v žánru(Den nezávislosti, Matrix,...) kdyby slepení všech těch originálních i neoriginálních nápadů nepůsobilo příliš kostrbatě. Přičemž ze samotného rozjezdu dýchá příslib něčeho "nadčasového". 70%

Fantastický pan Lišák (2009)

Klasický Andersenovský styl. Nepředvídatelné, originální, bláznivé a všechno ostatní co k němu patří. 70%

Hostitel (2013)

Pokud věrnost knižní předloze je taková, co jsem slyšel, už by jsi vážně zasloužila "spisovatelka" Meyersová zavřít do jednoho pokoje s upírem z Blada, vlkodlakem z Underworldu a mimozemšťanem z Vetřelce. Niccol na pár místech nezapře svůj talent, jenže nemá šanci zachránit nudné konverzační "inside" drama a jen díky Saoirse Ronan není tolik ubíjející, jak mohlo být.

Ataque de Pánico! (2009)

Atmosférická ukázka příslibu v dalšího Blomkampa, tentokrát z Uruguaye.

Gambit (2012)

Spojení takových zvučných jmen vzbuzovalo velká očekávání a o to větší je následný pád. Na stříbrném plátně se umění krade každou chvíli, ať už obrazy, vázy nebo šperky, jenže tentokrát tím nejméně zajímavým způsobem. V Dannyho parťácích válcuje dostatečná nadsázka, humor i logičnost, Podfu(c)k vítězně sází na režijní rukopis Ritchieho a v neposlední řadě Loupež po italsku zajímavě mixuje žánry ve slušném dějovém tempu.