Interstellar (2014)

Pro mě jeden z méně zajímavých filmů od Nolana, ale i přesto plný počet. Opět by se vytýkání dalo spíše nazvat hnidopišstvím, protože herci, kamera, triky, hudba!, režie,.. všechno dokonale funguje a skvěle spolu souzní, jak se jen ostatním může zdát. Sice mě závěr neposadil na zadek jak jsem čekal/doufal, ale předchozí emocionální vrcholy ano. 90%

Old Boy (2003)

Příběh poměrně zajímavý, ovšem jalový vyprávěcí styl působí v tomto případě kontraproduktivně, i přes pár nezapomenutelných scén nejde o žádné pozdvižení.

Rohy (2013)

Nedotažený pokus posunout se zase trošku jinam. Na jedné straně stojí skvělá, originální, vtipná, mysteriózní kriminálka, ovšem z té druhé jí stahuje krvavé, přeplácané fantasy. Velmi nevyvážený počin jako by byl slepec dvou odlišných filmů ze stejným tématem, zhruba do poloviny jde o skvělou podívanou, jenže pak se to zlomí a jde to jen dolu. Málo u kterých filmů je mi líto promarněné šance, tohle je jeden z nich.

Strážci Galaxie (2014)

Ukočírovat mývala, strom a zelenou typanku v jednom filmu… klobouk dolů. Kupodivu nejvíce Strážci Galaxie stojí právě na jednotlivých interakcí hrdinů mezi sebou, kdoby to byl řekl. Jediné v čem kulhají je hrozně prostý a předvídatelný příběh, jinak totálně masakrují všechny zrakové a sluchové vjemy, plus pořádně šlapou po bránici.

Jedna za všechny (2014)

Novější Klub odložených žen má několik světlých, opravdu vtipných okamžiků, bohužel se shazuje zbytečným utápěním v nechutných vtipech. Přílišná přímočarost děje zase odtrhává pozornost, ale jako kulisa nebo oddechovka, proč ne.

Tenkrát na Západě (1968)

Dokonalá hudba, dokonalí herci, neskutečná atmosféra, prostě poctivá práce, která se jen tak nevidí. 90%

Noe (2014)

Spektakulární úryvek bible překroucený v bezpohlavní fantasy. Těžko uvěřit, že je pod tím podepsaný Darren Aronofsky, jako by ztratil veškerý svůj rukopis a cit. Jedině v postavě samotného Noa je ke konci vidět lehký závan zajímavosti, ale tím nějaká atraktivnost končí. 50% P.S.: Zlaté Umučení Krista.

Batman začíná (2005)

Velký počátek milníku komiksových adaptací, který jednoznačně definoval následný Temný rytíř. Ovšem tady to všechno začalo. Zrod bezpochyby nejlepší komiksové trilogie. Batman dostal diametrálně odlišný styl, najednou se z něj stal pouze dokonale vycvičený ninja s traumatem z dětství, prostě zlatý důl pro psychiatra. Hlavně to bylo první celkové zasvěcení do duše netopýřího muže. Tim Burton se právě spokojil jen s pár flashbacky na vraždu rodičů, toť vše. Jenže až Nolan ukázal zrod, výcvik, a reálnou motivaci ochránce Gothamu. Skoro celou první polovinu filmu nenasadí Bruce Wayne kostým, i přesto je to právě ta zajímavější a lepší část. I díky tomu je těžké srovnávat původního a nynějšího Batmana, na první pohled by se mohlo zdát, že zpracování nemůže být natolik odlišné, opak je ovšem pravdou. Nové realistické pojetí, samozřejmě v rámci možností, bylo velkým rizikem, které se vůbec nemuselo povést. Nýbrž nyní už víme své. Obecně lze říci, že právě první výlet do Gothamu je trošku ve stínu pozdějších mladších bratříčků, což je určitě veliká škoda. Nolan sice ještě neměl tak pevnou ruku v akčních scénách, ale vše ostatní je skvělá filmařina, kde jsou skvěle vylíčené charaktery, hlášky, za které se člověk nemusí stydět a především uvěřitelný hrdina.

John Wick (2014)

Bomba! Zábavná akční jízda od začátku do konce. Skvěle napsané postavy, vtipné a originální hlášky a k tomu ještě děj, který neurazí? Co víc si u podobného žánru přát. John Wick mě opravdu překvapil, podobných jednohubek je velmi málo, nemůžu se dočkat až uvidím znova!