Robocop (2014)

Komorní sci-fi konvervačka? Jako proč ne, Pozemšťan je skvělý, tak i třeba Donnie Darko, ale pane bože proč do tohohle pytle házet Robocopa? Bez humoru a pořádné akce tady růže opravdu nepokvetou. 50%

Nymfomanka, část I. (2013)

Překvapivě silná a dobře vedená linie vyprávění, kterou otevřenost sexuálních scén jen podtrhuje. Trier má dost specifický smysl pro humor, který tady velmi vyčnívá a ne každému musí sedět.

Až po uši (2014) (seriál)

Na rozdíl od další tuzemské vztahové konkurence, není klasickým povrchovým nakouknutím do lidských osudů, nýbrž podzimní povinností, která baví od první do třinácté epizody. V celé té záplavě Doktorů z ordinací v růžových ulicích působí Až po uši jako drahokam. Objektivně nejde o žádnou revoluci v televizi, ale „jen“ o kvalitní filmové řemeslo, pečlivost tvůrců a nutnou dávku inteligence.

Lucy (2014)

Besson se po dlouhé době nebojí a jede jako za mlada. Sice to moc nevypadá, že by celé tohle téma bral s nadsázkou, ale tak ať, já jsem se bavil. Upgradovaný Všemocný je slušná jízda, které trošku nesedl konec. Přeci jenom to už je moc velké sousto. 70%

V zajetí démonů (2013)

Působivý, chytře natočený, sympatický herci, neokoukané lekačky, nic víc není potřeba. Z těch rychlokvašených hororů posledních let je tohle vyloženě klenotem, sice jede podle klasické linky, ale v té hutné atmosféře se to dá odpustit. 70%

Divoké historky (2014)

Argentinsko-španělská, velmi vášnivá, slepenice šesti na první pohled nesouvisejících povídek, ukazuje s velkou dávkou ironie lidi v těch nejvyhrocenějších situacích a ani jednou necouvne. Dobře zahraná, napsaná i natočená komedie sice lehce kvalitou kolísá u jednotlivých povídek, ale ve výsledku skvěle pobaví, stačí se nebát něčeho odvážnějšího.

Annabelle (2014)

Dopadlo o poznání hůře než předchozí V zajetí démonů. Znatelně je cítit vystřídání Jamese Wana na režisérské sesli, John R. Leonetti má sice na svém kontě snímky jako Maska, Král Škorpion nebo Žhavé výstřely 2, ovšem coby kameraman. Režii si párkrát také zkusil, ale opravdu to není jeho šálek čaje. Ne že by nezvládal řemeslnou stránku věci s ohledem na rozpočet, dělá mu ale problém udržet diváka v napětí nebo ho alespoň překvapit. Občas sice vykouzlí slušnou atmosféru, bohužel její delší udržení již v jeho repertoáru často chybí. Samotné „lekačky“ nejsou vůbec špatné - neuškodilo by jim trochu péče navíc, ale i tak fungují dobře - jenže jich je zatraceně málo. Rozpočet byl opravdu malý, což je vidět, tedy vlastně spíše to vidět není. Sází se především na postavy ve stínu a podobně, kolikrát je to lepší volba než nepovedeně udělaný duch nebo démon. Ovšem co nejvíce sráží celý film, je závěr - takové tuctové odbytí si Annabelle nezasloužila.

Selfie (2014) (seriál)

Po pilotu, na který jsem "byl donucen" se podívat s přítelkyní můžu konstatovat, že bych měl být částečně cílovkou, samozřejmě tou okrajovější, ale i tak se mě to v žádném smyslu nedotklo. Sice se to lehce snaží nastavovat obraz dnešní facebookové/instagramové/tweetové/ generaci, jenže to zůstává na startu a pochybuji, že další díly přinesou jiné potencionální ovoce, kterého v tomhle tématu je plno. 50%

Zmizelá (2014)

David Fincher opět boduje a každý jeho dokonalý záběr je lahůdkou. V podstatě za ta léta neměnný styl vyprávění tady dokonalé sedí, skvěle graduje i díky překvapivě dobře zadaptované knižní předloze. Perfektní.