Vítejte v džungli (2003)

Žádná hrůza, příjemně to uteče a pořád se tam něco děje, Rosario je k nakousnutí a je tam i Arnold. Takže proč ne? Kdybych to neviděl s dabingem, možná i za čtyři, ale bohužel - český mluvící Scott je trapnej až za roh.

Mortal Kombat 2: Vyhlazení (1997) odpad!

Chtěl jsem tomu dát z hecu pět hvězdiček, protože je to tak špatný, až je to skoro dobrý, ale ne, je to hrůza a nedá se na to dívat. I když se musím přiznat, že jsem na tom byl kdysi v kině (kdo nehrál Mortala?). Jako rozbuška pro partu lidí s bongem je to ale dokonalý.

Mňága - Happy End (1996)

Krásně to řekla Morien - "...ale takhle mám pocit, že ten film v sobě nese hluboký přesah co se týče... všeho." To je přesně to, co bych chtěl říct, kdybych to říct uměl. Happy End je pro mě zjevením.

Neporazitelný: Vykoupení (2010)

Jak už tady napsal Derek, Neporazitelný s podtitulem Zkrocená hora 2, by bylo slušné homosexuálně-vězeňské drama z prostředí vězeňsko-homosexuálních zápasů, nebýt toho věčného přerušování bojovými scénami. Ale vážně, slušná žánrovka, jakých už se teď moc nedělá, která svému publiku dá to, co si žádá. Necílová skupina mužského pohlaví (negay) to stříkáni testosteronu taky bez úhony přežije, jen si musíte pamatovat jedno - nesmíte se u žádného ultra klišé, pronášeného s absolutně kamenou tváří zasmát. Jak se jednou zasmějete, vše je ztraceno. Ale pak je to zas slušná komedie.

Sunshine (2007)

Bomba! Asi tak.

Hranice lásky (1999)

OBSAHUJE SPOILERY (ASI): Ralph Fiennes musí mít slušnou kládu, jinak nedokážu pochopit, proč se do něj Julianne tak zamilovala. Celou dobu se chová jak totální hajzl/kretén, kterej si chce za....souložit a ona ho celou dobu miluje bez zjevného důvodu. Nakonec se všechno vysvětlí pomocí deníků (heuréka, tohle napsat, to musel být pan scénárista) a on ji tím, že se k ní vrátí vlastně v podstatě zabije (to alespoň vyplývá z téhle slátaniny). Nakonec je na všechny nasranej a ten fór se znamínkem doráží film lépe než pažba příslušníka SS. A abych nezapomněl, všechno obklopuje vlezlý, dokola se opakující hudební motiv. Půl hvězdičky za každý prso Julianne Moore. Kdyby jich měla osm, dám klidně 4.

Proroctví (2009)

Nedalo mi to a musím komentovat. Alex Proyas, jeden z mála režisérů, jehož akcie bych si hned bez váhání koupil, se autorsky podepsal pod jednu z největších slátanin poslední doby. Slušně vystavěnou (s přimhouřením očí - SPOILER - astrofyzik ihned uvěří proroctví z minulosti poté, co si na to správné místo postaví sklenku ????WTF???? - ale dobrá, to bych ti Alexi ještě uznal) a napínavou první půlku totálně rozmetá, zesměšní a znesvětí druhá půlka, při které jsem zadržoval smích (ty Cageovi kreace - no to snad ne) až jsem to nevydržel a při scéně na oněch správných souřadnicích už jsem se smál a smát se nepřestal. Bylo by to na tisíc řádků, kde bych popisoval, co všechno mi vadilo a je možné, že mi film prostě jenom nesedl. Ale jisté je, že mě Proyas poprvé a obrovsky zklamal, že je mi to ještě teď líto a přemýšlím, kde se stala chyba, a nejjistější ze všeho je, že Cage prostě neumí hrát a nikdo by ho už nikdy neměl do ničeho obsazovat. Jeho sladkobolné přehrávání film zhodilo ještě níž než mohl být. Jedná hvězda za scénu na dálnici. Tohle mělo být cítit z celého filmu. PS: První půlka je opravdu za 4 až 5 hvězdiček, to bez debat, ale copak je jde dát, když druhá půlka ukáže, že všechno, co se stalo před ní, je totálně zbytečné mlácení prázdné slámy a přehodí výhybku směrem do Absurdity. Když mě někdo pozve na výbornou večeři a místo moučníku mě kopne z rozběhem do břicha, tak mu taky nepoděkuju. A tohle je přesně ten případ.

Žena ve vodě (2006)

Když jsem četl recenze na Stalo se, říkal jsem si, že to prostě nemůže být tak špatný, ne? Sakra, vždyť je to Shyamalan a mám ho rád. Pak jsem viděl Ženu ve vodě a už vím, že to může být velice špatný. Názory, že je to pohádka, že má vlastní vnitřní logiku, že totok a tamto prostě nežeru. Shrnutí děje (pozor Spoiler, který je stejně k ničemu, jako celý film): Holka je v bazéně; stará Asiatka řekne - takhle to je v pohádce; pitomec se podle toho začne chovat; nepovede se nic; stará Asiatka řekne - je tam ještě tohle v té pohádce; pitomec ji poslouchá dál a zase se nepovede nic; pitomec dělá ze sebe debila, aby mu stará Asiatka řekla, co je ještě té pohádce; pitomec přesvědčí bez jakéhokoliv vysvětlení bandu idiotů na základě rady od recenzenta debila, aby mu pomohli se vším; nic z toho se jim nepovede; debil recenzent to schytá; najdou jiný idioty, kteří nahradí předchozí idioty; přečtou cornflaky; vzepřou s k závěrečnému snažení; zase se to posere; cornflako-předčítač přijde na to, že cornflaky přečetl špatně a musí se to udělat jinak; rozjedou to ve velkým a HURÁ dopadne to dobře a všichni jsou lepší lidé/vodní lidé/orlosupové. Jo a mezitím furt chodí nějakej nablblej vlk, co má místo ocasu klacky. Pardon, říkejte si, že jsem suchar a nerozumím dětské duši, ale tohle NEŽERU. Jedna hvězda za Giamattiho.

Válka světů (2005)

Váhal jsem mezi 4 a 5 hvězdičkama a nakonec i navzdory nepříjemně vřískající Fanning, otravnému synovi a slabšímu koncí musím dát 5, protože jsem prostě už nebyl strašně dlouho u filmu takhle napnutý. A to jsem ho viděl nadvakrát a na malé obrazovce počítače. Nevím, možná se mi jenom pan Spielberg trefil do nálady, ale každopádně když mám pocit stokrát viděného a přesto ani nedutám, tak to musí být Pan režisér. Cruise je Cruise :-).