Guoshi wushuang (2006)

Ano, je to asijska komedie, se spoustou slov, gagu...atd. Ale na to, ze jde o autorcin 2.celovecerni film, scenar i rezie DJ Chen, narozena 1980!!! Klobouk dolu, ja jsem se bavila, nadherna byla barevnost snimku a velice ocenuju zivou a realistickou kameru... Nejde o nic intelektualniho, ale budu se opakovat - ja se bavila!

Libertin (2004)

4* za Deppa, bez nej si nedokazu predstavit, ze by me film zaujal, ale s nim jde o originalni kus, ktery proste stoji za to videt! Go Johnny go :-)

Děkujeme, že kouříte (2005)

Je mi lito, ale na vic nez 3 hvezdicky tenhle americky film proste nema. Prvni cast deje me prijemne naladila, slovni prestrelky byly pomerne napadite a pritahovaly moji pozornost. Ale cca od 1/2 filmu to sklouzlo k trapne vykonstruovanym dialogum, Katie Holmes a jeji uzas nad tim, jak ji A.Eckhart zasazenou ranu vratil pusobila vic nez smesne (a vubec cely vykon "dracice" Katie nepusobil tak, jak byla vykreslovana slovne ostatnimi postavami ...). Co mne velice zaujalo byla hudba, takze s prihlednutim k prvni 1/2 filmu a filmove hudbe za 3*

Kletba bratří Grimmů (2005)

Je mi lito, ale ja jsem ten film nedokazala skouknout do konce kvuli absolutni nezainteresovanosti do deje filmu... Mozna si to nekdy v hodne dlouhe chvili dam, i kdyz pochybuju, ale radsi jsem prepla na neco smysluplnejsiho... Souhlasim s komentari, ktere tvrdi ze dej je prilis roztrhany, chaoticky, nemate sanci se do deje vzit a ja osobne jsem si neodnesla jediny pocit prozitku z pribehu... davam 2 hvezdicky za Lenu Heady, coz je moje oblibena herecka a ziskala si me ve filmu Aberdeen. Tak za ni 2... Mozna, ze od te chvile kdy se objevila na scene to davalo alespon nejaky smysl...

Takeshis' (2005)

Pripojuji se k hodnoceni prumernym poctem hvezdicek. Film na me pusobil opravdu rozporuplne. Genialni sceny a okamziky filmu jsou bohuzel stridany stejnym poctem scen, kdy si rikate - " bud odejdu, snad to za chvili skonci a nebo tak tohle Takeshi skutecne prestrelil! ". Pokud melo jit o nejakou sebereflexi, sebekritiku ci parodii na sebe sama, ok, ale proboha proc tolik zdlouhavych nicnerikajicich prestrelek zahrnutych do zmeti strestenych kabaretnich vyjevu? Proste vyvazenost + a - me nuti hodnotit film jako prumer, prestoze se o obsahove prumernem filmu hovorit skutecne neda. Pro mne asi nejvetsi zklamani letosniho febia!

Obchodník se smrtí (2005)

Má to spád, má to šmrnc, má to vtip, má to nápad, ale stejně je to klasický produkt USA.... Přesto to má do průměru daleko! Doporučuju shlídnout a místy být lehce tolerantní ;-)

Rafťáci (2006)

Neni to zadna "intousina", ale ukazte mi jednoho, co se v kine nezasmal! Ja osobne sem se smala jeste pul hodiny po, k pobaveni muzu doporucit, se snowboardakama se ten film ovsem neda srovnavat, ani v horsim, ani v lepsim, proste je to vazne jiny styl. Musim rict, ze oproti snowboardakum mne tentokrat pobavili prave ti starsi herci, pan Navratil, Duchoslav.. no proste super! Neznami herci ci neherci taky stali za to! Pani ve sprse - klobouk dolu, pan co vyrizoval telefon za streca v kempu - neuveritelna zalezitost, nahodou se to Janakovi zase povedlo!

Mariňák (2005)

Váhala jsem mezi 3 a 4 hvězdičkama, nakonec dávám 3, 4 by byly za krajinu = scény v poušti, i za tu ukázku hodnot válka kontra "normální život", přesto to na mě místy působilo jako vykrádačka Full metal jacket a dramatičnost některých scén byla z mého pohledu bohužel klasicky americká. Takže nakonec pouho pouhý průměr.

Wichterle (2005)

Měla jsem tu možnost shlédnout film na festivalu Jeden svět, všeobecně měl dokument obrovský úspěch, já osobně pokládám film za úžasný průřez životem opravdu velké osobnosti, jakou byl bezesporu pan Wichterle. Přestože Otto Wichterle neměl nijak snadný život a veškeré jeho úspěchy nebyly vždy korunovány zaslouženou odměnou, příběh je vyprávěn s velikým nadhledem, objektivitou, huromem místy až groteskním a velikášství zmiňovaného českého vědce je prokázáno v mnoha ohledech, nejen na poli vědeckém, ale především v celém jeho životě, v jeho toleranci, vztahu k vlasti, rodině a lidské hlouposti či moudrosti. Film doporučuju! Nenechte si ujít jeho promítání v ČT!

Kladivo na čarodějnice (1969)

Film musím hodnotit plným počtem hvězdiček. Co se týká již uvedených recenzí, co dodat. Snad jenom, že po dlouhé době jsem shlédla film, který si troufám tvrdit, zanechá naprosto jinou stopu v divákovi mužského a ženského pohlaví. S každou zlomenou ženskou hrdostí jsem byla i já čím dál tím víc bezmocnější a film mě opravdu psychicky "odrovnal". Ale zase na druhou stranu se tak dělo běhěm filmu a poté co skončil ze mě po chvíli všechno spadlo. Jen jsem si říkala, že kdybych potkala na ulici pana Šmerala, tak bych na něj musela při nejmenším plivnout! Excelentní herecké výkony!