Půlnoc v Paříži (2011)

Docela nestandartní Allenovka, odehrávající se v Paříži. Výlety za největšími umělci a známými osobnostmi, které s sebou nesou jednu pravdu za druhou. Žádná velká záhada, včechno naprosto očividné, působivé a pravdivé. Jedině co mi chybělo k dokonalosti byla přítomnost (filmová).. ach :-).

Dorian Gray (2009)

Na tenhle film jsem se dlouho připravoval. Tak dlouho až mi byla hanba, že stále vlastně nevím kdo to byl Dorian Gray (s tím, že jsem knihu nečetl). Čekal jsem hodně, možná až příliš. Začátek vypadal slibně, navnazovala se atmosféra, vykreslovaly se postavy a já jen čekal jak to vlastně bude a o čem. Bohužel přišlo nemilé rozčarování. Od chvíle kdy vzniklo "spojení" film prakticky ztratil na zajímavosti, následující podstatná část snímku pak připomíná sestřih lehkého porna všeho druhu a konec, který by měl nějakým způsobem zapříčinit, že film uvízne v paměti naprosto selhal, až působil nekompletně. Nicméně po technické stránce ja film poměrně zdařilý + Colin Firth byl většinu filmu velmi dobře stravitelný. Subjektivně bych hodnotil za 2, nicméně nechci zbytečně ubírat kvůli svému zkamání a tak dám zasloužené, slabé 3.

Vřískot 4 (2011)

Velmi milé překvapení. Craven sebral všechny herce a herečky, kteří mu padli do oka a pod svojí neuvěřitelně naspeedovanou režií je zvládl táhnout celou stopáž filmu. Film je chytrý, zábavný, poměrně inteligentní a plný filmových odkazů - tak, jak by "správný Vřískot" měl být. Bohužel je faktem, že Vřískot dneska už moc netáhne, což je docela v případě tohoto dílka škoda. PS: Použít daného herce/herečku jako vraha byl určitě zajímavý krok.

Šestnáctiletá matka (2005) (TV film)

Velmi zajímavý snímek o rodičovství ve školním věku. Na film jsem narazil náhodou a soudě dle hereckého obsazení jsem očekával takovou tu klasickou televizní záležitost, jako jsou průměrní herci, slabá technická stránka, těžká naivita. K mému příjemnému překvapení jsem se ale pletl ve všech směrech. Všichni herci zahráli výborně (v čele s Danielle u které jsem byl nejvíce překvapen), atmosféra ve filmu fungovala většinu času přesně tak jak by měla, rozhovory/proslovy ve filmu byly vedeny dosti přesvědčivě (tady by se dala určitě výtka, protože s délkou každé takové záležitosti se začala dostavovat mírná naivita). Všechno tedy víceméně funguje tak jak by mělo a tak bude divák na konci trošku zklamaný, protože vše dopadne tak jak si někdy během prvních 10ti minut můžete odhadnout, navíc závěr působí dojmem, že celý štáb už chtěl sbalit kufry a jet domů a tak film přináší neúplný dojem, což je určitě škoda. Nicméně v žánru vzdělávacích filmů pro teenagery je to svým zpracováním jeden z nejlepších co jsem viděl. PS: škoda, že se hercům z takovýchto filmu nevěnuje v Hollywoodu více pozornosti. Televizní a nezávislé snímky jsou hluboká studna plná mnoha jmen, a spousta z nich tam zůstává..

Ramona (2010)

Už asi blázním, ale film se mi líbil. Jedná se o velmi tradiční rodinnou zábavu, která až na pár přehnaných míst funguje velmi dobře. Hlavní představitelka (Ramona) je správně trhlá, a chvílemi nad očekávání zábavná (přiznávám, že během sledování se mi párkrát vykouzlil úsměv na tváři). Vztah mezi sestrami je roztomilý, mezi rodiči a dětmi (nebo spíš dospělými a Ramonou) hřejivý a vztahy partnerské/rádobypartnerské jsou víceméně nepodstatné. Nejedná se o revoluci ani špičkovou podívanou, ale kvalitní rodinný snímek, který v ramci žánru a doby, je dle mého velmi slušně koukatelný. Za mě (až jsem byl sám velmi mile překvapen) slušné 4*.

Maximální odpich (2003) (TV film)

Viděno během hraní hry. Jedna hvězdička za ne úplnou trapnost.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Pro mě jsou to lepší 3, ale vzhledem k tomu, jak jsem subjektivně prakticky všem dílům po jedné ubíral, tak tady zvednu. A to hlavně z toho důvodu, že moje očekávání bylo hodně dána posledními díly. Tento závěrečný byl ale pro mě tak trochu lahůdka, poměrně funkční akce, docela fungovalo i hraní na city i atmosféra v mezibojí. Závěr byl sice poměrně nudný (aneb Ron o 19 let starší stále stejný >.<). Jako rodinné temné fantasy se to nakonec docela povedlo, chtěl bych víc, čekal bych míň. Teď budu hlavní představitele filmu dále sledovat jestli se jim nějak zajímavě rozběhne kariéra, a věřím, že ne jeden z nich na to má.

Captain America: První Avenger (2011)

Chrise mám rád, Captain America taky. Na filmovou verzi jsem se pochopitelně těšil a bohužel jsem byl zklamán. Chrisovo ztvárnění superhrdinů je naprosto proti mým představám. Bohužel Marvel ma tendenci snad všechny svoje komiksové hrdiny ve filmech pitvořit. Prakticky celý snímek nesen druhou světovou válkou, dalo by se přežít, nicméně přístup k celému filmu na úrovni Disneyho, není to co bych hledal (samozřejmě peněz proletělo filmem více, ale tak..). Po technické stránce je to tedy snesitelné, po stránce herecké dost vlažné a dějově k ukazateli nuda. Ačkoliv mám Marvel stejně tak rád jako DC, opět mi bylo potvrdzeno, že ve filmech ztrácejí. Kruci, celá mytologie se mi líbila, proč k tomu jednou nemůžou napsat slušný scénář a sebrat pár zajimavých tváří. Lepší 3*

Divoška (2008)

Poměrně klasická záležitost co tu byla nesčetněkrát a ještě víckrat asi i bude. Osobně tenhle druh filmu speciálně nemám rád. Nicméně díky osazenstvu kolem Emmy Roberts (vč.) a takovému lehčímu přístupu (těch extrémně hlupých chvil tam bylo na daný typ filmu pramálo) mám ze snímku přeci jen slušný dojem. Že by se dalo mluvit o nějakém zázračném nadprůměru, to určitě ne. Ale o slušné podívané, která nikterak neurazí a snad i pobaví asi ano. Příběhově jasné od začátku, ale pro účely filmu dostačující (alespoň co mě se týče). 60% PS: Pořád věřím, že z Emmy Roberts bude jednou Herečka.

Strážci vesmíru (1993) (seriál)

Strašné, stupidní a trapně laciné. Nicméně i po letech se na Amy nedá zapomenout. Bod za nostalgii.