Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

Vesměs je to už ohraná písnička, ale pořád to funguje. Logika, či kvalitní závěr tu jdou stranou, ale v žánru akce je to pecka. Krom vpádu jiných hráčů na pole zlobí i technika, což přidává na dynamičnosti a napětí. Ve výsledku dostanete přesně to, co očekáváte - šílenou neřízenou střelu, která se sem tam snaží vybočit z cest klišé a sem tam si z nich dělá srandu, ačkoliv je sama podává. 70%

Vyměřený čas (2011)

Nějaký příběh tu je, logika ani ne. Zajímavé postavy, vlastně taky ne, sci-fi spíš řečmi, než vizuální stránkou (není nutně mínus). Průběh je táhlý a většinu času nezajímavý a poselství filmu je někde na úrovni Disneyho (svět se točí kolem jedné věci). Přesto však pár kladů, jako je například Cillian, či některé scény s hlavní dvojkou, se tu najde. Faktem je, že vzhledem k pojetí společnosti se vlastně ani moc pořádné akce čekat nedá, ale když už nějaká je, tak je povedená. Nejedná se o žádný zázrak a těžko pjet zvlášť chválu k někomu. Určitě po shlédnutí nebudete unešeni a moc si neodnesete, ale jako samoúčelné pobavení to funguje slušně.

Černobílý svět (2011)

Poměřně klasický filmový obrázek. Amerika na počátcích druhé poloviny minulého století a problém "černí × bílí". Osobně moje velmi oblíbené téma (co se filmových zpracování týče), tentokráte v trochu jiném hábitu, než jsem zvyklý. Nic tu není hroceno do extrémů, když se stane něco "horšího", tak se to poměrně lehce přejde (Kennedy..). Oproti tomu se klade důraz na to, co se děje nebo stalo v životech hlavních postav, čímž se snímek snaží docílit určité empatie u diváka - u mě úspěšně. Všeobecně se nejedná o nic agresivního, určitě nedostanete dávku šokujících faktů a brutalit. Naopak je vše umírněné, velmi pozvolné (někdy až příliš, chvílemi se mi téměř dva a půl hodinová stopáž zdála příliš) a každý záběr je vyšperkovaný, aby na něj byla radost pohledět (všechny aspekty + vybrané tváře fungují výborně). Já osobně měl takový ten hřejivý pocit u srdce, což je dobře..ale i ne. Film, jako takový jaký je, působí ve svém celku asi až příliš umírněně, tak že je stravitelný i pro malé dítě, což by drama vykreslující problémy určité skupiny lidí asi nemělo. Vše je téměř perfektní, ale k vrcholu chybí filmu více důraznosti. Každopádně pravdy, které snímek podává, jsou velmi aktuální i dnes a já osobně jsem si to, v rámci možností, užil. 85%

The Go-Getter (2007)

Moje oblíbená klasika - spousta podivných postav a nepravděpodobných událostí na jedné dlouhé cestě. Po všech stránkách snímek splňuje to, co se od takového díla očekává.. tedy většinu času. Některé vizuelní scény se zdají být samoúčelné, některé postavy zbytečné. První půlka kdy hl. hrdinku nevidíme funguje vztah s jejím protějškem velmi dobře a na snímek se příjemně kouká. Naopak druhá část, která je už více "fyzická" trošku postrádá tu správnou poetiku (navíc Lou a Zooey mi vedle sebe nesedli ačkoliv mám oba jinak rád). Na pohled je snímek rozhodně zajimavý, i přesto že si kamera moc se záběry na krajinu nepohrává, což bývá silný tahoun road movie. Snímek tak nějak s ubíhajícími minuty druhé půlky ztrácí na zajímavosti a na konci ve vás nenechá skoro nic. A to je ten problém. Nicméně vzhledem k tomu, že něco podobného jsem přesně chtěl vidět, zaokrouhlím nahoru. 70%

Šéfové na zabití (2011)

Ulítlá perverzní a klasicky bizární komedie se spoustou známých jmen. Většinu z nich by jste v té roli vidět něchtěli a většinu doby je to až nevtipný. Nicméně, jak už to bývá, párkrát se dobře pobavíte + na Jennifer se pořád dobře kouká.

Harry Brown (2009)

Extrémní vyobrazení problému s mláděží v Británii. Harry jakožto zákeřný, životem pochroumaný stařík v podání Micheala Caina je velmi uvěřitelný. Situace a jednání většiny postav už je na tom hůře. Navíc okolnosti za jakých se snímek exponenciálně hrotí jsou prostě značně přehnané. Harry Brown vás udrží svoji atmosférou a chvílemi i zamrazí, ovšem na to, aby ve vás nechal nějaké uvědomění, nestačí. Škoda, že si scénář líp nepohrál s vytvářením jednotlivých situací, protože některé věci se prostě děly tak snadno, až bylo jasně vidět, že tam jsou jen pro účely něčeho jiného. Těch 20 min logiky navíc mohlo filmu prospět, takhle se jedná pouze o lehký nadprůměr. 65%

Velká vánoční jízda (2011)

Ztřeštěný animák dělaný pro dnešní dětské publikum. Příběh je docela snadno stravitelný, opravdu vtipných chvilek je jen několik a poselství je tak sladké, že mě skoro rozbolely zuby. Každopádně se jedná a poměrně milou zabavu, na kterou se docela pěkně kouká. Když jsem rozmýšlel o svém hodnocení mezi 3 a 4, rozhodly dva fakty - konec filmu a předfilmové pouštění vánočního klipu od Biebera. I přestože druhý fakt bych neměl k filmu brát navědomí, vzhledem ke svému znechucení jsem musel. 3*

Helen (2009)

Syrový pohled na život člověka v depresi. Skvěle navozovaná atmosféra prakticky v každém momentu a racionálně šílené chování postav mě drželo u děje, který byl vlastně nepodstatný. Po celou dobu trvání snímku jsem samozřejmě "fandil" v krásný happy end (a zároveň doufal, že to bude zajímavější). Bohužel po těch dvou hodinách jsem doufal v něco víc. To, že film dopadne jak dopadl, jsem čekal poměrně dlouho. To, že konec proběhne takhle rychle za to ne. Ani jsem se nestihl nadechnout a vše bylo vyřešeno. Surově, jednoduše a efektivně - tak jak to filmu a postávám v něm vyhovovalo. Nicméně nehledě na závěr se i přesto jedná o dosti emocionálně intenzivní záležitost, jenž ve mně bohužel/bohudík za den vyšuměl. Slabé 4*. PS: Pro mě přesvědčivější než Ashley byla Lauren.

Nechoď klepat na dveře (2005)

Po technické stránce dosti vymazlená záležitost držící si po celou dobu dobrou atmosféru. Bohužel scénář postrádá více hmotnější logiky a tak snímek v nemlčících částech poměrně ztrácí. Vzhledem k "poselství" filmu je jeho stopáž mírně přetažená (spousta scén plných mlčení, které přestože jsou účelné, dávají divákovi pocit zbytečnosti). Svojí nevyvážeností se jedná vlastně o průměrný snímek, který diváka nechá v nejasném rozpoložení. Já osobně jsem se nechal unášet na vlnách myšlenek a příjemně podivném vystupování Sarah Polley. 70%

Green Lantern (2011)

Podobně jako CA od Marvelu pro mě celkem zklamání. Nicméně když jsem šel do Lanterna už jsem neměl ani nejmenší očekávání, takže dojem z filmu pro mě nebyl až tak negativní. Navíc Ryan se mi jako superhrdina líbil více než Evans, kocepty mam zhruba stejně rád, ale zpracování Lanterna, ač má slušný základ je asi ještě slabší než u zmiňovaného CA. Bohužel když se podívám na Lanterna jako celek tak to nefunguje, na to jak moc by to mělo být epické je to spíš sranda á la Hornet, což se prostě nehodí. Kdyby se film více zabíval psychologií hl. hrdiny než jeho osobním životem určitě by bylo lépe. Film bohužel není ani moc přesvědčivý v akci, za což jdou další body dolů. Kdybych to měl hodnotit spravedlivě, musel bych jít skoro až ke 2*, ale vzhledem sypmaťákovi Reynoldsovi a spoustě zelené, zůstanu na 3. Každopádně na pořádný komiksový nášup jako byli Watchmeni čekám dál.