Transformers 3 (2011)

Na dva a půl hodinovou stopáž velmi svižné tempo, film nikde moc zbytečně nestojí a akční audivizualně nabité scény se objevují prakticky na každém rohu. "Skrytá" poselství filmu smrdí na míle daleko a diváka, který by čekal něco "skutečného" můžou třosku štvát (jako třeba mě). Shia zahrává klasický průměr, s pár světlými chvílemi, jeho nová slečna (aneb z mola rovnou na plac za Shiou) je kupodivu snesitelnější než by se dalo čekat (tedy aspoň tu část filmu než začne finální vícnežhodinová akční jízda, tedy dokud je co vůbec hrát). Technická stránka je prostě jasná, spousta peněz je znát a to je hlavní zbraň Tček. Jinak potřetí už to není ani moc zajimavé, pár nových super beastů, kteří mají akci oživit, zápletka hodná scénaristy ze sedmé třídy na základce a konec, který je jasný a úplně otravný. Kdo čeká něco inteligentního volí tímto špatně, kdo chce vidět hodně akce, pár slušných hlášek a pár pěkných záběrů na nejspíš známou topmodelku, pak jsou T3 určitě dobrá volba. Osobně, i přesto že se považují za Transformers hatera, jsem si film docela užil, až na konec, který je prostě úplně o ničem. Mé hodnocení končí na lepších 3* s vírou, že další Tčka už nebudou.

Tajný život včel (2008)

Filmy proplétané náboženstvím většinou nemusím z důvodu odlišnosti (ne)pohledu od mého. Na druhou stranu filmy o 60. letech mam rád. Herecký squad, který bych rozhodně nečekal, že by se mohl sejít, natož že by mohl fungovat a k tomu problém "zbavování" se rasismu na americkém venkově. Každý jednotlivý aspekt jako takový bych možná i snesl, ale bohužel kombinace rasistického problému, útěku životem tráveného dítěte, odhalování pravd o svém životě, naťuknuto romantikou/láskou a černošská náboženská skupinka, to vše v jednom filmu mi prostě nesedlo. Navíc nelogičnost v určitých situacích mi bohužel vadila (postoje postav ala zabila jsi mámu? no big deal) a tak ani fakt toho, že se jedná o můj oblíbený žánr nemění na tom, že musím skončit na lepších 3*. (Film má určitě větší "hodnotu", ale jak už to u takovýchto filmů bývá, jde o to jak komu sedne) PS. Důkaz toho, že Dakota umí a Twilight je pouze "peněžní jistota".

Trust (2010)

Téma zvolené k dnešní době, varující před nebezpečím internetu. Nápad, který tu prostě je a konečně byl využit. Herecky velmi dobře zvládnutý snad všemi. Bohužel snaha o "něco jako výchovnost" je z filmu až příliš okatá, což vše dost sráží. Podstatné emocionální "žďímačky" nefungují jak by měly a tak se vše nakonec drží průměru. Vzhledem k obsazení se přikláním kousek výš, nicméně na hodnocení pětihvězdičkové stupnice to na 4 nestačí. Škoda dosti laxního závěru, kdyby se z něj vyždímalo víc emocí, pointa i dojem mohly být možná jinde a hodnotil bych výš.

Hanna (2011)

Audiovizuální podívaná vhodná pro dlouhé odpoledne. Nic víc od tohoto snímku nedostanete. Příběh, postavy, logika, to vše jde stranou. Vpodstatě béčková špionážní jízda, kde pohledy z okna za hrající hudby je to jediné čím vás "Hanna" zaujme. Vzhledem k podstatě scénáře tu není nic jiného důležité, herecký ansámbl může potěšit fanoušky konkrétních jedinců jedině tak svojí přítomností. Kombinace žánrů, kterých se v Hanně nachazí spousta, nepřidává ničemu. Ovšem pokud jste v náladě "vypnout a čumět", pak je toto ta správná volba. 2.5* ale s přihlédnutím na obsazení, zaokrouhlím rád nahoru.

Kód 46 (2003)

Obraz a hudba se povedly, atmosféra byla taky slušně naladěná, příběh bohužel pokulhává. Hlavní představitelé působí dosti nevěrohodně (přece jen ten věkový rozdíl a neženský vzhled Sam, v rámci sci-fi možná pochopitelné, ale při sledování to určitě nepřidá), celková situace nastavená ve filmu je pro mě osobně nic neříkající, ať jsem se snažil sebevíc, tak to pro mě bylo jako sledovat slideshow čehokoliv - problikávají obrázky, hraje k tomu dobrá hudba a příběh není. Jiné herecké duo, silnější a zajímavější vylíčení situace v daném prostředí a mohlo to být někde jinde, takhle se film drží svojí nevyvážeností průměru.

Cypher (2002)

Škoda tohoto, ze začátku velmi dobře navnadí s pomalým zažívaním se do špionského světa. Nízký rozpočet je ale bohužel znát na každém "větším" kroku, což sci-fi snímku moc nesluší. S hudbou jsem problém neměl, oproti tomu scénář byl trošku zklamání (samozřejmě, když člověk už někde v půlce ví jak to dopadne a ono to dopadne "tak nějak" a ještě o něco slaběji). Navíc v průběhu filmu nefunguje atmosféra tak jak bych si představoval, takže film nepoutá pozournost jak by měl. Nápad byl, vytřískat se z toho dalo víc (no minimalně trošku mín stupidní konec a hodnocení mohlo být o stupeň výš), koukatelné to určitě je (Lucy ve formě ;) ). Slušné, ale pouze, po 3*.

Mamut (2006) (TV film)

Jsou asi dvě možnosti, jak se dívat na tento film, a to buď jako na sci-fi film o útoku mimozemšťanů na zemi a tak být z filmu nesmírně zklamaný, nebo jako na parodii na filmová klišé, a tak být po skončení filmu spokojený. Já jsem si vybral tu druhou verzi a tak jsem taky dostal. Film nepřináší nic extra zajímavého, ale jako 90 minutová oddechovka, která si velmi solidně dělá srandu ze všech možných horrorových, sci-fi apod. filmových situací a prvků, si myslím dokáže docela dobře pobavit. Navíc herci poměrně "přesvědčivě přehrávají", což filmu kupodivu docela prospívá. Nevím jestli bych o film zavadil nebýt jmen herců hlavních hrdinů filmu, nicméně nejsem vůbec zklamán (a dle zkreslené představy vycházející z hodnocení na CSFD jsem byl poměrně spokojen.). Slušné 3*

Svět podle Mallory (2010)

Další kousek spadající do kategorie "slušný potenciál, průměrně využitý". Herci, jak u takovýhle filmů bývá zvykem, jsou zde tahounmi. První půlka filmu byla pro mě velmi "příjemnou" podívanou, kdy jsem odhadoval jak se vyvine závěr a trochu se obával toho, co jsem nakonec dostal. Celkovému zpracování něco chybí, nevím zda způsob, který byl zvolený měl navodit u diváka pocity postav, ale mně moc nesedl. Určitě bych ocenil trošku silnější hudební podporu. Celý film by se dal zařadit k mnoha dalším podařeným nezávislým snímkům o životě, nebýt dosti slabého závěru (který trošku zabíjí celý dojem z filmu). Sečteno a podrženo - lehce nad průměrem.

Síla country (2010)

Příjemní herci, dobrá hudba a vyjma závěru poměrně slabý děj. Opravdu nemám krom děje co vytýkat, vlastně jsem byl docela spokojený. Dostalo se mi slušného pokoukání, ale s žádným hlubším prožitím. Leč jsem rád, že Country Strong nebylo pojato jako většina hudebních dramat, nejsem nijak tímto "poznamenán". I přes závěr filmu a písničky končím pouze na lepších 3*.

Dům loutek (2009) (seriál)

3 hvězdy po shlédnutí první série. Šel jsem do toho s tím, že to bude něco jako Dark Angel "v novém". Nicméně Eliza není Jessica za což strhávám nějaká procenta. V druhé řadě se pak jedná o děj. Osobně mi nakonec se vyvrbící Apokaliptická situace ála Resident Evil moc nesedla. Rozjezd poměrně pomalý, konec zase až moc. Trošku škoda, když vezmu v potaz potenciál nápadu. Uvidíme co po druhé sérii. Edit: 4* za druhou sérii. Od těch "blbostí" v podobě romatických zakázek se přešlo k tomu podstatnému, epitaf mě zase příliš nenachl (chtělo by to víc než 43 minut). Nicméně za probliknutí Summer a za stejně správně "pošahanýho" Tophera dávám 4ku. Druhá série se dokonce i snaží tahat emoce (což v mém případu fungovalo pravě Topherovi). Když to shrnu tak 3,5 ale za odměnu, že jsem nebyl trápen několik sérií a přece jen slušný nápad, zaokrouhlím nahoru.