84. Annual Academy Awards (2012) (pořad)

Po technické stránce to bylo docela dobré, Billy nezklamal a některé "inovace" byly příjemné. Trošku jsem byl zaskočený tempem. Když šla první soška pro kameru, tak kluk musel vyskočit, říct pár slov a jít rychle pryč, pak tam komusi vypnuly mikrofon během řeči, protože šli přes čas (to byla ještě jedna z těch méně se třpytících sošek) a pak během druhé půle trošku pozvolnili, aby se hlavní hvězdy mohly vypovídat. Nebylo to úplně ideální, nakonec jsem ale byl rád, že můžu jít tak brzo do postele. Co byl ovšem pro mě kámen úrázu byly rozdané sošky. Nemůžu si pomoct, ale tohle akademické rozdělování mě už přestává bavit. Když se podivám na několik posledních ročníku tak je tam za uplynulých 5 let snad jediný rok kdy jsem byl s rozdělením spokojený. Mimochodem jako show na jistotu bych to tak úplně nenazval (akrobatické představení), nicméně je pravdou, že příští rok by to chtělo být více progresivní. Faktem je, že jsem se u toho docela slušně bavil a na "pořádné" Oscary, tedy na ty podle mých představ, budu dál naivně čekat. PS.: Nechápu proč je v kategorii nejlepšího filmu 9 snímků, když některé tam jsou vyloženě dopočtu. PSS.: Jak se tak dívám, tak tu spousta lidí skuhrá kvůlli komentátorům na HBO (což je opodstatněné ale i tak). U dnešních televizi si můžete vybírat zvukové stopy (pokud je ta možnost u daného filmu). Pokud jste tedy sledovali HBO byla možnost pustit čistou anglickou stopu a vyhnout se tak českému komentáři (alespoň toho v přímém přenosu, během přestávek by jste měli smůlu, zhruba 3-4×2min za celý večer).

Děti moje (2011)

Tohle byl v době objevení traileru můj favorit. Po shlédnutí jsem byl ovšem značně zklamán. Osobně nechápu tolik nominací ani tu nakonec proměněnou. Jak mám Clooneyho rád, tak do této role se prostě nehodil (možná je to zaškatulkováním, ale přece jen když se na toho člověka podíváte ať ve filmu tak ve skutečnosti, tak mu prostě nemůžete věřit takovouto roli). Navíc je to strašne nevyrovnané, logicky docela nepravděpodobné a vůbec to jako celek nefunguje. Během sledování se mi střídali chvíle kdy jsem se bavil a kdy to stálo za prd, což by u snímku jehož název zní tolikrát na Oscarech nemělo být. Casting byl koneckonců taky dost nepovedený, snad jediný kdo mi byl docela sympatický byla starší dcera (ne že by hrála až tak dobře, ale řekněme, že její mluva mi přišla "vhodná"; už je nuda jak všechny špatný děti akorát pořádají párty a pak trucují po práskutí dveří v pokoji a to je pak ve filmu nazýváno rebelstvím). Sečteno a podtrženo: Je to určitě koukatelné, ale nemá to schopnost více či hlouběji zaujmout. 60% (P.S.: Musím si rýpnout. Všímám si trendu jedné nejmenované uživatelky, která snad u každého filmu, který není "odpad", kde se brečí, ideálně hodně, musí naprat automaticky 5*.. Začíná to být nuda.)

Začátky (2010)

Když se tu dívám na hodnocení a komentáře jiných, tak si říkám, že jsem v tom možná nechtěně viděl něco co tam nebylo, nebo možná naopak viděl to co většina ne. Uznávám, že naprat tady za 5 je trošku přestřel. Poníženě přiznávám, že nezávislým snímkům fandím, stejně tak jako těm o nevšedních lidech. Tady se mi to pěkně sešlo a na mě to udělalo dost silný dojem. Výjimečně mi nevadilo nic s čím se ve filmu operovalo a to včetně náboženství či homosexuality. Víc takovýchto snímků a méně Melancholií či Stromů života a minimálně já budu spokojený. 80% "zaokrouhleno" nahoru.

Tupíři (2010)

Ačkoliv Twilight není moje oblíbená záležitost, tahle parodie mi nesedla prakticky vůbec. Vtipných momentů je pouze pár a opravdu vtipných +-0. Není to ta nejzvrhrelejší trapárna v žánru, to určitě ne, ale už z principu musím jít s hodnocením o bod níž než by se asi zasloužilo. Nechápu, že parodie tohoto rázu se pořád točí.. Nechápu a už mě to dávno přestalo bavit (nicméně TV je TV..). Po druhém shlédnutí ten bod vracím. Srážet kvůli žánru nebylo úplně fér, faktem je, že Tupíři jsou ve své kategorii docela slušnou pokoukanou.

Soccer Mom (2008)

Jeden z těch bezvýznamných rodinných filmů ála Disney, který je pro mě docela snesitelný díky několika hláškám a asi nejmíň trapné podobě "sarkastických" hnípnutí v daném žánru. Pokud nejste šílený fanda některého z představitelů, nemá smysl tomuto věnovat pozornost.

Moneyball (2011)

Nemohu říct, že by to bylo řemeslně dokonalé, to určitě ne. Ale vzhledem k nabídce z roku 2011 a mojí slabosti na tyhle americké záležitosti jsem ochoten přidat.

Strom života (2011)

Tak moc by film chtěl být epickým až vlastně zapomíná na to proč. Po technické stránce "nabušený", po te dějové a sdělovací téměř u nuly. Pro mě obdobná záležitost jako Melancholia - snaha tohoto snímku mě citově rozebrat nefungovala. Předlouhé pasáže ze začátku i konce jsem nucem při hodnocení přehlídnout, protože tuhle neefektivní snahu o citové vyděračství bych musel penalizovat sníženou známkou na hodnocení. Bohužel, ačkoliv se film snažil, ke mně se prostě propracovat nedokázal.

Race to World First (2011)

Jediný pořádný dokument o WoW, který jsem kdy viděl. Ukazuje top hráče hry, co vše musí obětovat, kolik času musí hře věnovat (myslím si, že nehráči budou ještě víc překvapení z některých čísel než jsou teď), ale taky o tom jak takoví lidé vypadají v RL (ve skutečném životě) a co pro ně hra znamená. Skvělá záležitost pro rozšíření si obzorů o nerdech/geecích (minimálně z oblasti MMORPG). Akorát škoda, že takováto záležitost se dostavila až po tolika letech existence WoW, v dnešní době už to není až tak intenzivní. Každopádně pro mě jakožto bývalého hráče WoW to je určitě srdcovka.

Deník zabijáka (2007)

Podle mě na vás může zapůsobit film dvojím dojmem a to hlavně díky Benu Kingsleymu, který tuto záležitost dělá zajímavou. Docela klasická kostra pro daný žánr, brána americkým stylem, ale vedena britským představitelem. Než jsem se chytl na správnou vlnu, abych si to vychutnal, uplynula půlka filmu. Nemůžu říct, že to co jsem viděl by mě neuspokojilo, ale v rámci žánru mi to přislo nedostatečně důrazné. Každopádně casting se opravdu povedl.

Underworld: Probuzení (2012)

Půdovodní scénáristův výtvor snědl jeho pes a z jeho výkalů bylo vytvořeno toto. Film opravdu nefunguje v mnoha rovinách (atmosféra jen vyjímečně, hudba nic, logika nic). Herecký ansámbl, který by jste nevydrželi ani v reklamě na prací prášek (jedině, že by Kate byla zase nahá..) a krátkých 89min během kterých vás nic z toho co se děje moc nezasáhne. Upíří emoce ani nemá smysl zmiňovat, asi každý si dokáže představit jak v takové záležitosti mohou být užitečné. Když to vezmu tak nějak komplexně vlastně skoro nic nezaujme.. I když je fakt, že jako akční snímek přece jen nějakou dobrou akci (v rámci B- žánru 21. století) nabízí. Nic víc. Věřím, že tohle byl poslední díl téhle divnosérie, která bohužel nedosahuje (ne)kvalit Resident Evilu ve své kategorii. Btw. jestli tímhle tempem hodlají Amíci posílat filmové Bčka ještě níž, tak to brzy přestane být zajimavé (resp. snesitelné). 40% - střílející Selena to drží nad šedí.