12 úkolů pro Asterixe (1976)

Docela působivý film. Přesto si nemyslím, že si zaslouží tak dobré hodnocení. Úkoly jsou jednotvárné a po čase to omrzí. U několika jsem se doslova nudil a jen tak tak jsem se udržel nepřetáčet k zábavnějším scénám. Několik vtípků mi vykouzlilo úsměv na tváři ale od srdce jsem se tedy nezasmál ani jednou.

Půlnoční vlak (2008)

Opravdu povedený film. Vystihl Cliva Barkera a to se opravdu téměř nestává (a vlastně to není ani moc možné). Půlnoční vlak jako povídka byl naprosto úchvatné dílo hodné mistra Barkera. Film tak mistrovské dílo není ale dokázal alespoň zčásti vystihnout neskutečnou atmosféru povídky.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Shawshank změnil moje vnímání filmové kvality, přesahuje všechny rozměry doposud natočených filmů a ukazuje, že i obyčejný námět může být vzrušující. Je to příběh naděje i beznaděje. Celé si mě to hrozně podmanilo a zaujalo. Prožíval jsem všechny pocity hlavních postav, jak nenávist tak zklamání nebo vztek. Málokdy se mi někdy něco takhle líbilo. Navždycky si budu pamatovat smutný příběh starého muže, který přilnul k věznici celým svým srdcem. Byl to jeho domov kde byl uznávaný, kde měl přátele a když byl propuštěn, zjistil, že jeho život už je prázdný. Doba se změnila a to co běželo za mřížemi, bylo uvnitř stejné. Vehnalo mi to slzy do očí. Stejně jako závěr, kdy jsem měl mráz po celém těle a byl jsem hrozně rád, že to všechno takhle dopadlo. Většinou jsem k ději cynický a beru vše kriticky ale tohle si mě podchytilo. Bravo! Zaslouženě nejlepší film na CSFD.

Nadaný žák (1998)

Epický thriller v něm si zahrál jednu ze svých prvotin můj oblíbenec Brad Renfro, který se později neváhal uchlastat. Mladý středoškoák si neváhal vybíjet svoje úchylné touhy a prahnutí po vědomostech na sousedovi v němž svými detektivními schopnostmi rozpoznal bývalého člena SS. Běhal mi u toho hrozivě mráz po zádech. U scény kdy Dussander dostane od svého "nadaného žáka" nacistickou uniformu a nebo scéna kdy zabíjí kočku v plynové troubě měla svoji atmosféru, kterou byl diktován celý film. Film nám ukazuje pravou podstatu zla, která se může skrývat i v hloubi duše normálního kluka. Celé je to hlavně o ovládání a povyšování se nad druhým (taková alegorie na třetí říši na menším prostoru). Neuvěřitelně mrazivý výkon ústřední dvojice mě vtáhl do filmu snad ještě více než kniha od génia Stephena Kinga. Smekám před sirem Ianem McKellenem, že se zhostil tak odporné role a dokázal ji zahrát tak, že mi i při vzpomínce na jeho soustředěný výraz s nenávistně vyhlížejícíma očkama dokáže rozběhnout mráz po zádech! http://www.youtube.com/watch?v=h1xzDT8b_Tk