Náctiletí gangsteři (2004) (seriál)

Poměrně dsrný dokument o životě gangsterů v San Salvadoru. A to nezletilých gangsterů, kteří neváhají zabíjet a vydírat. Probíhající válka z druhým gangem je stojí několik životů týdně. A proč spolu bojují? Nikdo neví. Ovšem ti praví gangsteři by se asi natáčet nenechali, tady něco nehraje...

8. míle (2002)

Tohle nebyla ani autobiografie a vlastně to neni o ničem! Jen parta negříků s bílým rapperem dělají přípravy k finálnímu "battlu" který naprosto "nepředvídatelně" vyhraje Eminem... Plus milostná zápletka a konec do prázdna. Nezlobte se ale čekal jsem mnohem víc.

Americká krása (1999)

Šťastná rodina a její nešťastné osudy. Asi právoplatně udělený oscar. Já si užíval scény kdy se z uťáplého podpantofláka stane chlap a natře to svojí manželce. Film mi nepřišel ani tak smutný jako spíš prostě ze života. Pravdivý.

Sinister (2012)

Hodně nepříjemný, mrazivý a vzrušující horor. Nebere si servítky. Působí uklidňujícím dojmem, přesto každou minutou cítíte jak vám chlad leze až do morku kostí. Pobavil mě černý humor, který tvůrci neváhali použít i u morbidních snímků. (Grilovačka, zahradní párty...) Těžké bylo strávit závěrečnou pointu, která byla i když sem to vážně nečekal.. překvapivá. Ovšem Sinister neni až takové terno. Alespoň pro mě. Prostě se mi nelíbí duchové ve filmech.

Tenkrát na Západě (1968)

Jeden z nejlepších westernů. Hodně dlouho jsem se přemáhal ke shlédnutí tohohle veleznámého filmu. Odrazovala mě délka a taky nudně utahaný začátek, kdy jeden z gangsterů odhání mouchu asi pět minut. Přesto se děj rozběhl velmi slušně. Fascinovala mě hudba, která byla pro každou postavu určená a hlavně šitá na míru! Plus geniální režie a naprosto skvělé herecké výkony! Legendární western.

Volný pád (1993)

No že by to bylo až takový terno to ne. Je to dost zábavná satira na společnost a na její problémy. Ve filmu je na ně upozorňováno dost netradičním způsobem. Společnost plnou rasismu a zbytečné nenávisti či sobectví. D-FENS se prezentuje jako mecenáš veškerých nešvárů lidstva. Zajde moc daleko. A ke konci je jeho šílenství zřejmé. To se mi nelíbilo. Ovšem nijak mě to zvlášť nenadchlo. Zaujalo. Pobavilo. Nic víc.

Živí mrtví (2010) (seriál)

1. Série - Skvěle natočený, slibně se rozjíždějící seriál. Po první sérii jsem myslel, že tohle bude hororová událost posledních let! Sympatičtí hrdinové, originální zápletka a spousta spouuusta dialogů. Ty mě ovšem vůbec nenudily a celkově to bylo celé takové vzrušující. Prostě něco nového pod sluncem ve velmi slušivém kabátu. Poslední epizoda byla trošku rozporuplná a lehce srážela dojem. Přesto 1 série za 5 hvězd. 2. Série - Vypadalo to moc pěkně i bez vyhozeného Darabonta.Byl naprosto otevřený děj a tvůrci si mohli vymyslet něco nového a lepšího ještě než jak tomu bylo v 1 sezóně. Nevymysleli. Z poloviny série se stala pátračka a mě už docela štvalo, že se vlastně všechno točí stále kolem jedné věci + Rick a Shane versus Lori. Každopádně farma bylo moc pěkné prostředí, které bylo originálnější a měl jsem z toho pocit, že konečně někam patří a není to jen útěkářský seriál. Přesto druhou sérii pokládám za mezník mezi 1. a 3. Nic zajímavého (kromě toho úplně posledního dílu a několika nových postav) se v ní neudálo. Pro mě za 3 a půl hvězdy. 3.Série - Tak a máme tu novou sérii. Opět nové postavy a nové prostředí. Takové osvěžení bylo třeba a originální nápad s "městečkem, s kterým není zrovna vše v pořádku" a novým "domovem" pro skupinku kterou sledujeme už 3 série se mi moc zamlouval. Ale! Postupem času se z toho stalo pomalu ubíhající a nudné klišé rozmíšek a nutkání v každém díle někoho oddělat aby se něco stalo a mi diváci mohli šťastně juchat nad další nečekanou smrtí. Diváci mohli zajuchat u 11tého dílu, kdy se do seriálu na chvilku zastavila jedna z jíž opomenutých postav a tvůrci nám dali krátký odpočinek od nudných "vězensko-městských bojůvek. Třetí série je zakončena docela pěkně ale moc mě mrzí, že se nestalo nic tolik podstatného abychom se do další série mohli těšit na jiné prostředí. Silně doufám, že si to tvůrci rozmyslí a čtvrtou sérii nacpou do jiné lokality. Jinak přijdou nejméně o jednoho diváka :) za 3 hvězdy. P.S. - V češtině Živí Mrtví... jako vážně ?

Saw: Hra o přežití (2004)

Úžasné. První díl z několikadílné série je zdaleka tím nejlepším! Ostatní předčí, jak hereckými výkony tak scénářem. Jde tu o dva chlápky, kteří se probudí, naprosto dezorientovaní, v okachličkované místnosti a postupem času rozplétají své příběhy, které se čím déle mluví, více a více proplétají. Též přichází na to, proč se tam vlastně dostali. Všechno je podkresleno, boží hudbou, která umocňuje parádní závěr, který byl nečekaný a vše se v něm osvětlilo (jako tomu je i v následujících dílech). Saw není jen spousta krve a zabijácké pasti! Tenhle psychologický thriller rozpoutal jednu z nejdelších a nejkomplexnějších sérií všech dob a díky mu za to!

Proč? (1987)

A Co je? Co je? Co je? Co je? Co je? Je vzrušující si tohle zařvat ve stohlavém davu. Stejně tak demolovat zařízení vlaku a vyhazovat průvodčí z okna, to je dílo chuligánů, fanouškům fotbalové Sparty. Film mě bavil, doplněné rozhovory byly pěkným zpestřením a zpracování na základě skutečných událostí se povedlo na jedničku !

Vyšší princip (1960)

Studenstvo je základní kámen rozvoje inteligentní společnosti. Ohromná perzekuce a popravy byly na denním pořádku. I mezi nimi se našli hrdinové. Tenhle film vypráví o kamarádství, lásce a ohavné perzekuci nacistických utlačitelů.