Spalovač mrtvol (1968)

Spalovač mrtvol je vyprávěním příběhu jednoho muže, který se navenek snaží vypadat jako spořádaný otec (hlava rodiny) a sám se tak také cítí. Ovšem uvnitř je morálně prohnilý až sklouzávající k naprostému cynismu. Stačí jen lehké popostčení ze strany známého a jeho povrchová slupka spořádaného muže je sňata. Film je ukázkou, jak se ze zdánlivě spořádaného muže může stát vraždící fanatik, jež si myslí že prokazuje světu velké dobro. Cynismus a Grotesknost. To jsou dvě slova, jež vystihují celý film. Nezúčastněné, chladné a monotónní chování pana Kopfrkingla, který nemění polohu hlasu a dokonce i opakuje některé dialogy (i scény jsou opakovány) je podtrženo démonickou hudbou a skvěle se hodícím černobílým formátem.Skvělé je též prolínání záběru, kdy si třeba pan Kopfrkingl představuje jak věší obraz a následně po odjetí kamery vidíme pana Kopfrkingla jak obraz zavěšuje v koupelně. Člověk si uvědomí, že pro něj neexistují žádné hranice a že se dokáže prosadit a ovládnout prostor za každé podmínky, což umocňuje již tak ohromný dojem z jeho zvráceného charakteru. Nadčasový kultovní klenot české kinematografie a teď co chcete rakvičku nebo věneček ? a Co abych tě drahá oběsil ? http://www.youtube.com/watch?v=FvmCVHV13mA

Stoupenci zla (2013) (seriál)

Američani stvořili další kriminální seriál, který kupodivu překvapil originalitou a kvalitou a hlavně kvalitními herci. Kevin Bacon (Ryan Hardy) a James Purefoy (Joe Carroll) tvoří ústřední dvojici, která se leč, každá na druhé straně barikády skvěle doplňují. Ryanova skvělá ironie a hodně hodně suchý smysl pro humor a Joeovo smysl pro dramatičnost,jeho výmluvnost a drsné výsměšné pochlebování se po telefonu mixnuté s notnou dávkou překvapivých zvratů a moc chytrého nápadu kultu tvoří tenhle perfektní seroš, který přišel jako blesk z čistého nebe. Osobně jsem si nejvíc oblíbil postavu Jacoba a sympaťáka Shawna Ashamora, který si nejdříve musí vybudovat Ryanův respekt, než do seriálu vstoupí jako plnohodnotná postava. Co se týče originálního námětu není nad čím spekulovat, The Following má v sobě ohromný potenciál a byl bych ohromně zklamán, kdyby dílo kultu vyšumělo do prázdna a my viděli jenom vzájemné vztahy a citovky jako je obírání se o děcko a unášení milovaných osob. Věřím, že se to nestane a seriál zaskočí, jak to má ve zvyku. edit - A taky, že zaskočil! 1. Série končí naprosto nečekaně a naprosto libově. Nádherně podtrhnul kvalitu celého seriálu. Těším se na další sérii,

Pach krve (2003)

Hodnotím neutrálně. Ani dobrý ani špatný film, Taková ta typická teenegerská vyvražďovačka s nic moc brutalitou. Jo je tam vidět useknutá noha maximálně nebo nějakej ten bodanec, prostě slabota. Nejvíc zle se mi dělalo z úchyláckých obyvatel lesa. Lidojedů?, kteří kdoví proč kosí lidi po lese. Jo je to naháněčka, jak se dalo čekat ale ne tak špatná. Bavilo mě to.

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Takže tak, zbožňuju Bruce Willise a mladej Joseph Gordon-Levitt se mi taky moc zamlouvá. Tahle dvojka figurující ve filmu to zahrála naprosto skvěle. Bruce Willis má navíc s tímhle žánrem (setkání sám se sebou) několik zkušeností. Ve 12 opicích a filmu Kid. Nesnáším když je ve filmu o cestování v čase něco nedovysvětleno nebo když to prostě nedává smysl. V Looperovi bylo tohle ok. Zamlouval s emi též nápad s Loopery a nekompromisní krutost filmu, kdy jsou postavy ochotny udělat vše proto aby získali co chtějí nebo naopak aby to neztratili.

Lidská stonožka 2 (2011)

Tak tohle bylo odporný. Ale mělo bejt takže všechno v pořádku. Kurevsky mě překvapilo že tohle točil ten samej režisér. S jedničkou to má společný jedině námět nic víc, nic míň. Stejně jako v prvním díle i v druhém vybrali jako hlavního herce toho nejnechutnějšího úchyláka jakýho bych si jenom dokázal představit. Film je vlastně celý o tomhle nechutném špinavém, zneužívaném praseti, které žije pořád pod dohledem maminky. S rozzářenýma očima za tlustýma brýlema stále dokola sleduje film "Lidská stonožka". Zamiluje se do něj a jeho úchyláctví může na povrch. Asi to po jedničce málokdo čekal ale v druhé půlce se dočkáme totálního gore masakru, při kterém se otrlejším bude zvedat žalůdek. Zneužívanej prasáček seká řeže a při tom se úchylácky chichotá.Moc se mi taky líbilo převedení do černobílého formátu. Dodalo to tomu ten správnej "říz". A co víc, o třetim díle Tom Six prohlásil, že druhý díl bude oproti němu jako Disneyovka. To se máme sakra na co těšit !

Lidská stonožka (2009)

Film, který byl přijímán velice rozporuplně a v japonských kinech si diváci dokonce řezali smíchy. No já se smíchy rozhodně za břicho nepopadal. Běží tu o úchylně geniálního doktora, který má tak trošku náckovské geny a dokonce i rysy. Skvělý originální nápad na vytvoření chirurgicky proveditelného spojení několika lidí v jednu trávicí soustavu je zde prezentován pod krutou rouškou nechutného experimentu a černého humoru. Celou dobu sledujeme lidské utrpení a i když není vidět žádná krev a gore scény tu vážně nenajdete, stojí to za to! Narozdíl od druhého dílu je první díl točen v "čistém" kabátu. Na konci se mi nechtěně rozjel úsměv po tváři, když jsem sledoval jeden z nejhorších osudů hlavní postavy v historii filmu. Takhle skončit by nechtěl asi vůbec nikdo.

Vymítač ďábla (1973)

Hororvý kulťák. Základ nové "odnože" hororového žánru. Vymítač je jednak plný skvělých hereckých výkonů a druhak ho tvoří skvělý děj. Malá holčička je vážně nechutná a skvěle namaskovaná (na tu dobu). Soundtrack můžu taky jenom vynachválit! Všimnul jsem si spousty náznaků ve filmu (obrázek démona na digestoři nebo probliknutí když kněz otevírá dvěře do pokoje Lindy Blair).

Max Payne: The Beginning of the End (2006)

Zbožňuju hru a jsem rád že se někdo alespoň vynasnažil převést skutečnou atmosféru hry do filmu. To se v celovečerním filmu Max Payne vůbec nepodařilo. Je to hodně amatérské a přišlo mi že v závěrečné scéně kdy má Max křičet bolestí nad ztrátou se spíš směje. Herecké výkony pod úrovní. Původní huba ze hry samozřejmě špičková! Děj nic moc. Druhá půlka které převádí do filmu začátek hry je o moc lepší než ta první kde se bezhlavě běhá a střílí.

Pozemšťan (2007)

Sakra zajímavý film o muži který prozradí svým přátělům že je 14 000 let starý. Přestože je film založený jen na dialozích a postupném přesvědčování přátel onoho muže je to vážně originální a vzrušující. Postupem času i divák začne zjišťovat, že to co tam tne týpek vykládá je prakticky možný. Docela jsem se pobavil u konce, to jsem fakt nečekal a taky to nebylo tak efektivní jak si režisér asi myslel.

Constantine (2005)

Constantine je poměrně profláknutů kousek z hororového umění, přesto jsem ho viděl až teď. Nebyl jsem zklamán ani nadšen. Film si hraje s originální myšlenkou, která tady ještě nebyla (I když pár scénami odkazuje na Vymítače). Hrozně se mi líbilo vyobrazení pekla. To bylo udělaný fakt dobře. Hrozim se zbytečného pokračování !