Za tři dny umřeš (2006)

Niekto by možno povedal, že je to béčkový horor. Ale, ktorý horor nie je béčkový, keď sa jedná o žáner, ktorý je sám o sebe béčkový? Toľko na úvod a teraz k filmu. Bolo tam napätie, nejaké lakačky, dosť krvi, zabijáci, dokonca úchylák a o smiešne scény nebola núdza. Na takomto type filmov sa dá jedine zabaviť, s úsmevom odísť a zabudnúť.

Když chci, tak písknu (2010)

Tí Rumuni naozaj točia dobré filmy. Na festivaloch sa mi vždy zapáči rumunská produkcia. Minule to bol film California dreaming, teraz Ak chceš pískať, pískaj. Vlastne to bolo o tom, že ak človek chce, dokáže urobiť čokoľvek. Napríklad ak chce, aby všetci skákali, ako píska. Scéna v kaviarni sa mi veľmi páčila. Tiež záver. A herecké výkony mladých hercov si tiež zaslúžia obdiv.

Zevláci (2009)

Námet má film naozaj brutálny. Herecké výkony tiež. Hlavná postava bol naozaj zaujímavý típek. Inak dosť dlhý film, možno by som ho skrátila a zhustila dej. Bolo by to ešte brutálnejšie. ó a nezabudnem na spomalenú scénu z bitky. Milujem spomalené zábery, ktoré majú šmrnc.

She, a Chinese (2009)

O dievčati, ktoré sa prebíja životom, ako najlepšie vie, pričom jej do cesty vojde vždy nejaký chlap. Sledovať jej život bolo dosť emocionálne. Hviezdy hlavne za scénu, keď číňanka sedela v daždi s cigaretou a tiež perfektnú hudbu k nej, ako aj k celému filmu.

Kdyby tisíc klarinetů (1964)

Film som dopozerala len so sebazaprením. A človek by si myslel, že ma to bude baviť...ale pre mňa už trošku prekonané, tie hviezdy tam boli určite vo svojej dobe hviezdami, no sú tam akoby len preto, že sú tými hviezdami. A ľudia sa môžu šalieť nad tým, ako Kája spieva s Waldemarom. Naj písnička: Tereza.

Tajemná řeka (2003)

Ach, tá atmosféra! Film, ktorý stojí na dialógoch. A tie sú fakt že božie. Ani sa nejako nesnaží zvolniť tempo, prestrihy sú náhle, nečakané a hneď sa tam čosi konzultuje. Psychológia je tu, čo ma pohltilo do deja. Veľa detailov, ktoré mi nedovolili odhaliť vraha hneď a keďže ma film stále držal v napätí, ani som nevedela, ako tých vyše dvoch hodín prešlo. Ale niečo mi tam vadilo, Možno niektoré opakované zábery a tie nečakané prestrihy . A ešte to tlačenie na pílu, že každá postava musí mať nejaké tajomstvo. Tak napríklad vzťah detektíva s jeho neznámou, ktorá mu volá a nič nepovie a on do telefónu vždy hovorí dlhý monológ a položí. To bolo trochu málo rozvité, čo mi trochu prekážalo. Nakoniec to medzi nimi skončilo dosť zvláštne, pre mňa to bol ako blesk z neba, akoby minulosť už nebola. Také nepravdepodobné trošku. V závere mi bolo smutno. Po filme som zostala sedieť a rozmýšľala som nad obsahom, nad tým, ako jedna chyba môže zmeniť celý život. A že niektorí ľudia robia zo strachu zúfalé činy. Smutné. zaujímavý komentár: Djkoma

Lolita (1997)

Nevidela som skôr natočenú Lolitu od Kubricka. Možno preto som bola týmto filmom uchvátená. A nebudem písať, že je to skvost, alebo geniálne dielo. Lebo tie slová mi nejako nestačia. To je film! Prečo sa mi tak páčil? Herecké výkony...áno, tak tie boli dokonalé, dokonca som si pozrela film o filme a kochala som sa hereckými skúškami. Takže herci sto bodov. A samozrejme príbeh. Taký dojemný, napínavý, aj kontroverzný. Pohltí. Nadchne. Možno nie každého, je to o pedofilovi predsa len, ale keď je to len vo filme, dá sa to stráviť a je to dokonca zaujímavé. Lebo som mala nad čím rozmýšlať počas celého filmu...stále som mala v mysli otázku: Prečo? Ďalej má to psychologické podfarbenie. To ma vždy vo filmoch baví. Ale jasné, čo ma baví, nemusí byť dobré. No toto ozaj dobré je. A ozaj: knihu som čítala, no film ma nadchol oveľa oveľa viac. (postmoderne sa len snažím prísť na chuť)

Divná sešlost (2006)

(tento komentár sa trochu vymyká z iných mojich komentov, ale mám občas slabosť na podobné zlé filmy...jednoducho sa na nich zabávam) Milujem babičku Madeu (áno môžte sa mi smiať, ale tá žena (?) je úžasná) Podobne ako v šialenej manželke, aj tu boli dlhé monológy plné lásky , klišé, gýč a podobne, ale s prihliadnutím na babičku Madeu a jej hrniec plný horúcich krúpov, si tento film zaslúži 3* (A chcem takú zásadovú babičku, ktorá má na všetko odpoveď a všetko vyrieši).

Velmi nebezpečné známosti 2 (2000)

Nie som veľký fanúšik týchto známostí. Tento druhý diel dokonca len vykráda nápady z jednotky.

Evo, vdej se! (1983)

Pre mňa rozhodne prekvapenie. Film ma bavil, na začiatku som sa príliš nesústredila, ale normálne ma priklincoval k sedadlu a ja som si len uvedomila, že som "zažratá" do deja. (Ten moment nastal, keď si Eva varila na večeru dve vajíčka a dva chleby, z toho jeden potom radšej odložila, kvôli kalóriám). A bola učiteľka. Celkom jej to išlo. Zdalo sa, že s tými deckami to aj vie. Len ten svoj život si nejako nevedela usporiadať. Jednoznačne tam bola absencia chlapa v jej živote, o čom ju presviedčalo najmä okolie, tak niektoré veci urobila zo zúfalstva....Tiež som tam videla podobnosť s autorkou scenára Halinou Pavlovskou, dokonca herečka bola typovo podobná. Toto mi celý film behalo mysľou. Že ako to tá Halina napísala...ako o sebe. Tiež som vnímala (ako je niekde tu nižšie spomenuté), že sa Eva trocha nudí...ale to nevyplýva z režimu, ale z toho, že ona sama taký život viedla. Spoločnosť okolo nej ju akoby nechápala, nevedela sa tak baviť ako oni, ona pôsobila tak intelektuálne v porovnaní napr. s jej susedou...ako je možné vidieť v scéne, keď recituje poéziu v škole. A vlastne to bola taká smutná komédia...zaujímavá kombinácia.