Sodoma Reykjavík (1992)

Hledal jsem něco nekonvenčního a islandská VHSková komedie ze začátku 90. let se zdála být jako správná volba. No a po víc jak půl roce úmornýho stahování průměrnou rychlostí 1 kb/s se ukázalo, že to aspoň co se týče tý punkovosti za to stálo. Stačí říct, že hlavní zápletka filmu je v tom, že chlápek shání pro svojí mámu novej ovladač na televizi, aby mu z vany nevypustila rybičky. A přesto, že to bylo chvílema až přehnaně střelený a divný, tak se mi to zároveň svým způsobem líbilo. Z velký části i proto, že mám pro Island prostě slabost.

Krycí jméno U.N.C.L.E. (2015)

Parádně natočenej svižnej retro akčňák ve kterém mimojiné uvidíte i honičku s Trabantem nebo Hugh Granta jako postaršího vojenskýho velitele. Jinak řečeno Guy Ritchie opět nezklamal.

Babovřesky (2013) odpad!

Vydržel jsem aspoň hodinu jenom abych tomu mohl s čistým svědomím dát odpad.

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Přiznám se, že na Hunger Games od začátku koukám hlavně kvůli Jennifer Lawrence. Ale už i tahle motivace pomalu odeznívá...

Šéfové na zabití 2 (2014)

Sice se jedná o jednodušší humor, ale já jsem se místy královsky bavil :) A vůbec bych se nezlobil za ještě jeden díl s nadrženou Jennifer Aniston :D

Cena svobody (2014)

...a kdybych předčasně neprokouknul závěrečnou pointu, tak by to mohlo být i za 5*. Ale za zkouknutí to každopádně stojí. Obzvlášť v tý dnešní naprosto zbytečně vyhrocený uprchlický atmosféře. Btw velkej palec nahoru za to, že tvůrci při obsazování rolí nesáhli po nějakých náhodných Američanech černé pleti, ale dali si záležet na tom, aby herci měli k tématu skutečný vztah a pouto.

Birdman (2014)

Hm za kameru si to Oscara určitě zasloužilo, ale za nejlepší film teda z mýho pohledu určitě ne. Už jenom za toho vážnýho Zacha Galifianakise...

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Samotnej film moc za řeč nestojí. Spíš mě naprosto fascinuje, jak se podařilo v takovým masivním měřítku dostat do filmu českej Budvar (ne americkej Budweiser). To že hvězdy jako Stallone, Statham, Snipes, Banderas, Lungren, Ford, Schwarzenegger a další ve filmu opakovaně pijí Budějovický Budvar je podle mě naprostá pecka. Obzvlášť když se jedná o americkej film, přičemž náš Budvar je v USA zakázanej. Zřejmě se to však podařilo obejít tím, že všechny scény s Budvarem se odehrávají v baru Rusty's, kterej se ve filmu nachází na ulici "Pierre", takže asi ve Francii. Tím pádem to byl od Budvaru docela majstrštyk :) akorát by mě docela zajímalo, kolik je ten product placement stál :D

Babysitting (2014)

Taková jednoduchá kravina, která sice vyloženě neurazí, ale v hlavě vám asi taky moc dlouho nezůstane. Připomíná mi to takovou taťkovskou verzi Projectu X.

Vzpomínky na Afriku (1985)

Tak jsem očekával téměř 3 hodiny nudný romantiky a ono to kupodivu bylo nakonec koukatelný. A kdyby jenom to, nakonec se na to koukalo dost dobře :) Kvalitní příběh, postavy, prostředí i kostýmy - všechno to do sebe hezky zapadlo :)