Falešní poldové (2014)

Nemůžu si pomoct, ale furt v tom vidím filmovou verzi seriálu New Girl - akorát teda bez Zooey. Na druhou stranu se ve filmu objevuje "Show me your genitals guy" Jon Lojoie, kterej tam sice nepředvádí nic extra, ale už jenom jeho přítomnost mě neuvěřitelně rozesmála. Celkově je pak Let's Be Cops pohodová policejní komedie za jasný 4*

Everest (2015)

Ve 3D fakt parádní zážitek. Sice je asi fakt, že se dala víc rozpracovat psychologie některých postav, ale na druhou stranu, když mám po dvou hodinách pocit, že film trval jenom pár minut a dožaduju se pokračování, tak je to jasný znamení, že to jinak, než za 5* nejde.

The Gambler (2014)

Čekal jsem nějaký hlubokomyslný drama o hráči pokeru a ono se nakonec jednalo akorát o náhled do duše jednoho znuděnýho gamblera. No tak aspoň, že ten soundtrack byl solidní...

Jak ulovit Dr. Lewise (2013)

Pohodová oddychovka lehce podporující kanadské stereotypy - venkov, milí lidi, bezplatná zdravotní péče a divný sporty.

Fotograf (2015)

No popravdě jsem to čekal ještě mnohem horší. Ale víc jak na 3* to zase není. Roden je sice frajer, Málková příjemně překvapila, ale děj je typicky česky strašně moc jednoduchý a předvídatelný (což je s podivem, vzhledem k tomu jak velká část příběhu je fiktivní) a o to víc důrazu je kladeno na různé hádky, díky čemuž film pak v některých částech připomíná latinskoamerickou telenovelu (i když je fakt, že přesně takhle možná Saudkův život doopravdy vypadá).

Muž na laně (2015)

Čekal jsem, jak se tvůrcům podaří naplnit dvouhodinovou stopáž popisující skutek, kterej trval pár vteřin, ale kupodivu to vyšlo dobře. Gordon-Levitt úspěšně zestárnul, Charlotte Le Bon byla okouzlující a celkově filmu část děje odehrávající se v Paříži dodala super šmrnc, díky kterýmu nás k tomu stěžejnímu párvteřinovýmu skutku dovedl pěkně poutavej příběh.

The Driver (2014) (seriál)

Až na vyloženě zbytečnej prostřední díl to je v pohodě koukatelný britský drama.

Good Kill (2014)

Víceméně klasický drama popisující syndrom vyhoření (amerického) vojáka, který ale zajímavě pracuje s aktuální problematikou využívání vojenských dronů. Jinak řečeno není to žádná pecka, ale určitě to ani neurazí.

Rychle a zběsile 7 (2015)

Je sice pravda, že téměř celá šíleně natažená 3 hodinová stopáž byla nabitá akcí, ale kvantita bohužel zastínila kvalitu. Jasně, že u podobnýho akčňáku člověk musí počítat s občasným porušováním fyzikálních zákonů, ale co je moc, to je příliš - tohle už spíš připomínalo Kobru 11. Vrcholem trapnosti pak byla scéna, kdy Toretto jakoby málem umřel. Na druhou stranu uznávám, že se mnou trochu pohlo závěrečný loučení s Paulem Walkerem.

Teorie všeho (2014)

Jestli někdo čekal film plný duchaplných debat o fyzice, tak musí být samozřejmě zklamán. Ovšem je potřeba zdůraznit, že předlohou pro film je kniha, kterou nenapsal Hawking, ale jeho žena. Proto se ani tak moc nedovíme o jeho velkých myšlenkách jako spíš o tom, jak se společně se svou ženou vyrovnávali s jejich lidským osudem. A pokud je divák tenhle základní fakt schopný přijmout, potom už mu nic nebraní, aby si film maximálně užil. Já jsem sice trochu váhal, jestli dát plnej počet nebo jenom čtyři, ale famózní výkon Eddieho Redmaynea mi moje rozhodování nakonec hodně ulehčil.