Kult hákového kříže (1998)

Z filmařského hlediska to není asi úplně stoprocentní, ale ta celková syrovost zvedá film do neuvěřitelných výšin. Plus stojí za to zaposlouchat se do těch náckovských keců a porovnat je s dnešníma projevama některých českých i světových politiků :(

Špión (2015)

Sice trochu pubertální zábava, ale jakš takš to fungovalo. Speciálně Jason Statham byl k sežrání. A když se člověk zaposlouchá do originálních dialogů (žádnej dabing ani titulky), tak tam objeví hromadu sympatických mini vtípků, kvůli kterým dávám lehce nadsazený 4*

Zvuky mučení (2013)

Důležité svědectví o skutečnostech, před kterými většina "vyspělých" Evropanů tak ráda zavírá oči.

Kolonie (2015)

Jo dobře, závěrečná scéna na letišti je trochu moc teatrální, ale nic to nemění na celkové působivosti filmu a kvalitně zpracovaném silném příběhu zasazeném do neobyčejného prostředí chilské revoluce. O hereckých výkonech netřeba ztrácet slova, takže bych ještě vypíchnul zajímavou podkreslující hudbu, která filmu pěkně přidává na atmosféře. Celkově za 4,5*

Kravaťáci (2011) (seriál)

Update po 5. sérii: říkám si, že by bylo docela stylový, kdyby takhle seriál úplně skončil. To nejdůležitější z předešlých pěti sérií je vyřešeno, tak proč to dál natahovat? Jasně, všichni chceme vidět, jak Harvey nakonec Mika zachrání, ale aby to nakonec nebylo na škodu a sériál tak nepřišel o svojí extra úroveň, která už po týhle sérii snad nemůže jít výš...

WTF (2014)

Všeobecně známé Remiho skeče pospojované příšernou a hlavně zbytečnou dějovou linkou. Film tak oproti klasickým videím nepřichází vůbec s ničím navíc.

Ghoul (2015)

Těžko se mi takový filmy hodnotí. Jestli šlo o vyvolání strachu, tak se to povedlo. Jestli o nějaký hlubší emoce, tak nikoliv. Každopádně na český poměry je to podle mě hodně slušněj horor.

Méďa 2 (2015)

Nevím, jestli je to tím, že mi v půlce došla whiskey, ale druhá polovina mi přišla o dost slabší. Najednou zmizela většina vtipných narážek na aktuální dění a zbyly jenom trapný hollywoodský dialogy. Tak teda celkově aspoň za 4 a #shithappens (jo a taky teda palec nahoru za skeč s Liamem Neesonem)

Mission: Impossible - Národ grázlů (2015)

Zaplať pánbůh za Simon Pegga! Právě on a nikdo jinej udělal z jinak tuctovýho filmu svižnej akčňák na kterej se dalo v pohodě koukat celý 2 hodiny. A to je na pátej díl slušnej počin.

Gangster Ka: Afričan (2015)

Ale jo, nebylo to špatný. Na český poměry každopádně. Snad by se až chtělo říct, že je škoda, že tady nemáme takových "umělců" jako Krejčíř víc - aspoň by pak bylo o kom točit. Každopádně Hynek Čermák se do role vžil tak dobře, že už se mi teď při vyslovení Krejčířova jména vybaví spíš jeho obličej. Jinak film místama působí spíš jako hranej dokument, takže diváka neznalýho příběhu by asi moc nezaujal - ale pokud člověk už párkrát v životě jméno Krejčíř slyšel, tak se na film rád podívá.