Diagnóza: Šampión (2015)

Jedná se sice o poměrně zajímavej příběh, na druhou stranu ne o natolik rozsáhlej a poutavej, aby vydal na 2 hodinovej film. Pár "wow" momentů tam sice je, ale v dost velký části filmu se holt nic zajímavýho neděje. Dokonce i pracně trénovanej africkej přízvuk Willa Smithe se postupem času, obzvlášť v dlouhých konverzacích, začně ztrácet. Něco takovýho si můžou doopravdy užít snad jenom fanoušci americkýho fotbalu nebo možná doktoři. Pro ty ostatní to zřejmě zapadne do průměru.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Je to sice dobrej film, ALE: 1) Nepřichází vlastně s ničím novým, všechno co v sedmičce vidíme je více či méně recyklace starých nápadů 2) Hlavní zápletka mezi otcem a synem na opačný straně barikády? To je jako vážně? Nemohli si tvůrci vymyslet něco alespoň trochu originálnějšího? Nebo jejich kreativita končí v tom, že tentokrát bude syn ten špatnej a otec ten dobrej? 3) Všechny bitvy působily strašně moc jednoduše a jednoznačně. Zatímco ve starých SW jsme čekali klidně i několik epizod, jak nějaká zápletka dopadne, v sedmičce bylo všechno rozhodnutý až zbytečně rychle. Ale abych nezněl jako úplnej hater; je to jinak super film! :)

Kancl (2014) (seriál)

Parádní adaptace původní britské klasiky. Šteindlerovi se kupodivu parádně povedlo přizpůsobit suchej britskej humor z originálního Kanclu na tuhle českou verzi. A Kopta? Ten se snad pro tuhle roli narodil! Docela by mě zajímal, jak by reagoval Gervais, kdyby mohl jeho výkon ohodnotit :) Za mě jediný trochu mínus jsou některá další herecká obsazení - zvlášť Sara Venclovská místy působila jako herečka z amatérského divadla. Celkově mám však z tohodle projektu strašnou radost a vsadil bych se, že celkově nízký hodnocení má z velký části na svědomí divácká neznalost originálu.

Co jsme komu udělali? (2014)

Takhle se musí na tu migrační krizi – humorem! :) A taky vlastně i pravdou – předsudky jsou sice mocný, ale když se chce, tak to vždycky jde! :)

Dobrej policajt (2012) (seriál)

Tak jsem se po čtyřech hodinách solidního policejního dramatu těšil na nějakej velkolepej závěr (přecejenom různých minipříběhů se v sérii rozběhlo až až), ale nakonec jsem si spíš říkal, jestli jsem se náhodou nespletl a nekoukám teprve na předposlední díl. Každopádně jinak to byla kvalitní podívaná.

Zocelovací kúra (2015)

S Ferellem to jde hodně z kopce. Na tyhle pubertální komedie už je prostě starej...

Andělský podíl (2012)

Velká whisky loupež! Pokud máte tento lahodný mok rádi, určitě si film užijete. Takže připravit skleničky a začínáme... :)

Válečná generace (2013) (seriál)

Wow! Filmů o Druhý Světový už jsem viděl nespočet, ale tohle bylo tak moc jiný! Válku jsme prožívali pohledem pěti německých kamarádů, přičemž každý z nich měl během té doby jinou úlohu. Díky tomu jsme mohli prožít víceméně každý aspekt toho šílenství. Zcela perfektně jsme tak mohli vidět např. změny v myšlení německých vojáků během tažení do Ruska a během stahování se ze stejné země. Vůbec psychologie všech postav byla zpracována naprosto precizně. Navíc se u každé z nich v průběhu filmu vyvíjela naprosto odlišně, což příběhu dodávalo neuvěřitelné grády. V neposlední řadě mě taky nadchlo, že se nejednalo o nějaký hrdinský epos ve stylu Zachraňte vojína Ryana, ale o naprosto realisticky zpracovaný příběh – a i přesto jsem na konci brečel jako želva. Nebo přesto..kdo by taky po takovém prožití Druhé Světové ve čtyřech a půl hodinách nebrečel, že jo?

Český žurnál - Matrix AB (2015) (epizoda)

Maďarský velvyslanec: "Nejdůležitější postavou u nás je Orbán, ten rozhoduje o všem." AB: "No jo, ale když já se s ním setkám, tak mi ti naši stupidní novináři budou říkat, jak není dostatečně demokratický." MV: "Nebojte, my už najdeme cestu." Jak jednoduše ukázat pravou autoritativní tvář AB? Není nutno pokládat mu nepříjemné otázky nebo ho s něčím konfrontovat, stačí jenom natáčet jeho každodenní pracovní život. V jednoduchosti je krása! I když z toho nakonec jde pěknej strach...

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Uff, tak jsem to konečně dokoukal. Takže jenom takový rychlý vyjádření k poslední sérii: Prvních 22 dílů byl neuvěřitelnej propadák, na kterej jsem koukal jenom kvůli tomu, že už je za chvíli konec (ale nakonec mi ta snaha zabrala víc jak rok). Každopádně z mýho pohledu se všechno vynahradilo v poslední dvou-epizodě, která v sobě narozdíl od předchozích 22 dílů v kterých se odehraje jenom 1 víkend (!), shrne několik dalších let. Tím pádem už nebyl čas na trapný dialogy a jediný, co jsme tak viděli byla ukázka toho, jak to většinou s podobnýma partičkama z mládí bývá - každý se vydá svým směrem. A k tomu uplnému konci: pustil jsem si jak originál, tak alternativní ukončení a musím říct, že to za mě vyhrál originál. Samozřejmě ne kvůli tomu, že bych měl radost z toho, co se tam stalo, ale prostě kvůli tomu, že si to na nic nehraje a stejně tak, jako celá závěrečná dvoj-epizoda, ukazuje život takovej, jakej je.