Američtí draci (1998)

Myslím, že jsem příznivcem akčních filmů, ale toto je bohužel slátanina první třídy, která vedle brutality nenabídla vůbec nic. Ta jedna hvězdička je za boxerské vložky hlavních představitelů. Jinak je to "BÍDA".

Erasmus a spol. (2002)

Přátele můžeš najít kdekoliv. Musíš jim jen vyjít naproti a ukázat kousek svého dobrého srdce. Navíc když jsi ve studentských letech - není často co řešit. Příjemný film, kde s vyjímkou A.Tatou se mi líbilo téměř vše - A.Tatou i přes svoje krásné oči bohužel nic více nenabídla.

Nikdy to nevzdávej! (2004)

Mé hodnocení není ovlivněno pouze hezkou tvářičkou H.Duff, dějovou zápletkou a obstojnou hudbou. Je ovlivněno také myšlenkou, kterou by si měl každý člověk z tohoto příběhu vzít. Tj. pokud něco miluješ, jdi si za tím, protože je důležité mít vždy dobrý pocit z toho děláš a věř tomu, že lidé poznají, když něco děláš z láskou. Slabší, ale 4.

Jen přes její mrtvolu (2008)

Film, který dokoukáte a řeknete si, že šlo vlastně o ztrátu času. Docela pohlední protagonisté, ale dějově je to neskutečně ubohé - taková slátanina. Vlastně nevím, proč dávám 2 - možná za to, že to jako film snad ani nikoho nemůže urazit, ale o potěšení zde nemůže být řeč..

Bledý jezdec (1985)

Další z typických chlapáckých rolí C.Eastwooda, v kterých se cítí nejlépe - tajemný, osamělý a spravedlivý kovboj / zde kazatel /, který jede pomoci utlačovaným , tentokrát proti mocnému a bezohlednému podnikateli. V tento okamžik mě to nutí napsat - a kdo pomůže nám, a je nám vůbec pomoci ??? Za atmosféru, herecký výkon C.Eatswooda a jakousi naději při boji proti chamtivosti a bezohlednosti - 3.

Muž se železnou maskou (1998)

Nemám-li vlastní zajímavou historii, nemělo by mě to opravňovat k prznění historií jiných národů. Myslím, že A.Dumas se obrací v hrobě a nevěřícně kroutí hlavou nad tím, co americká filmová mašinérie dokázala udělal z jeho románem a hrdiny. Je mi líto, ale toto dílko musím nazvat "paskvilem", v kerém jsem marně hledal jakoukoli možnost přidělení bodu - tak snad pouze za tu holou zadnici G.Depardieua a za docela fešnou královnu matku, protože mít v 38 letech dva dvacetileté kluky a takhle vypadat ... .

Hrdina (2002)

Netvrdím, že Tygr a drak, který obdržel Oscara, je horším filmem, ale HRDINA mne oslovil více. Možná to je zapřičiněno kvalitnější dějovou zápletkou, možná menším počtem "létacích" scén. Tento film je zajímavý i jednou myšlenkou, na kterou se v posledních letech jaksi zapomnělo - síla je především ve větších celcích, v soudržnosti národů, které se potom mohou i lépe bránit / všimli jste, jak byl celý bývalý východní blok rozmělněn? /. Menší celky se totiž lépe ovládají ... . To pochopil i hlavní hrdina tohoto filmu, a proto byl závěr takový jaký byl.

Určitě, možná (2008)

Proč všichni potkávají tolik lásky a já nic? Tak tuto větu jsem chtěl napsat hned po skončení tohoto filmu - teprve po chvíli jsem si uvědomil, že já jich taky poznal hodně, a je pouze mojí chybou, že jsem před nimi utekl. I v mém okolí byla spousta krásných, něžných a milých dívek, které ke mě cítily více než jsem si chtěl připustit . Vše jsem bohužel zazdil a v mém okolí se nenašel nikdo, kdo by mne nakopal do zadní části těla a řekl, "co blbneš?". O tom byl i celý tento film, který mne silně zasáhl a rozesmutněl. Přesto to byl krásný film, a to i díky závěru, který by měl všem mě podobným "truhlíkům" říci - "sakra neblbněte, jděte za ní a řekněte jí, že je to nejkrásnější, co jste kdy v životě potkali". Věřte mi, že za vyznání lásky Vás žádná dívka nezabije, ale v koutku duše ji to potěší . A i kdyby Vás třeba odmítla, Vy si budete moci říci, že jste udělali vše co bylo možné a nebudete na stará kolena litovat toho co jste neudělali. Hezký a milý film ze spoustou krásných lidí a silným příběhem - silné 4 a zároveň OMLUVA za patetičnost.

Solomon Kane (2009)

O čem je tento film? O boji mezi zlem a dobrem. V každém člověku je obojího dost, jde jen o to, k čemu se přikloní. Krutá řežba provázená neustálým deštěm, tmou, řinčením železa, řevem zabíjejících a zabíjených. Nepřirovnával bych ho k Van Helsingovi, i když jak bylo správně podotknuto, oba šili u stejného krejčího. Zde se jedná o boj mezi ďáblem a jako vždy neviditelným bohem, zastoupeným pouze vírou v něho. Konec je dán vítězstvím víry a lásky, ale v poslední době si člověk občas říká, bude tomu tak vždy? Silnější 2.

Periskop nahoru a dolů (1996)

Tento film na 100% splnil co jsem od něho očekával - spoustu legrace u které nemusíte moc přemýšlet a jenom se bavíte. Navíc, i když se jednalo o bláznivou komedii, nebylo to trapné a nechutné - u mne za slabší 4. Ze 3 zvýšeno na 4 z důvodu, že v současné době není moc kvalitních komedií.